Je tady BRAIN SALE! Slevy až 45% ! Nakupujte ZDE

Brýle blokující 85% modrého světla, standard

Kód: 23535
Imunita
Značka: BrainMax
599 Kč –33 %
bryle
599 Kč –33 % 399 Kč
Skladem

Brýle vhodné k nošení 2 hodiny před spánkem kvůli blokaci modrého světla a optimalizaci cirkadiánního rytmu. Dokáží blokovat až 85% škodlivého modrého světla. Nošením brýlí blokující modré světlo před spaním můžete zlepšit spánek, zdraví (skrze vyplavení melatoninu) a ranní energii. Elegantní unisex design s černými obroučkami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brýle blokující až 85% škodlivého modrého světla

Brýle vhodné k nošení 2 hodiny před spánkem kvůli blokaci modrého světla a optimalizaci cirkadiánního rytmu. Dokáží blokovat až 85% škodlivého modrého světla. Elegantní unisex design s černými obroučkami.

Nošením brýlí blokující modré světlo před spaním můžete zlepšit spánek, zdraví (skrze vyplavení melatoninu) a ranní energii. Přečtěte si článek o tom k čemu je melatonin a jak zvýšit jeho hladinu anebo proč je spánek důležitý a jak zapracovat ne jeho zlepšení.

Problém modrého světla

V dnešní digitální éře dokáže jen málokdo odtrhnout oči od obrazovky, ať už to je televize, mobil, či počítač. S přibývajícím používáním těchto elektronických zařízení a používání LED světel vyvstaly nové problémy.

  • Vystavení se modrému světlu z obrazovek narušuje produkci melatoninu a spánkové vzory.
  • Modré světlo z expozice na obrazovce bylo spojeno s poškozením sítnice, šedým zákalem a makulární degenerací.
  • Viditelné modré světlo je vyšší energii a jeho vystavení je pro oči velmi vyčerpávající.
  • Nadměrné nasycení modrého světla může snížit ostrost zraku a ztížit zaostřování.
  • Bylo prokázáno, že modré světlo vyvolává fotochemické poškození sítnice a makuly, které způsobují oxidační stres očí.
  • Poruchy spánku mohou vést k depresi, hromadění neurotoxinů a zvýšenému riziku onemocnění.

modre_svetlo_Infografika_Instagram_BrainMarket

Modré světlo mezi 380 a 470 nm je považováno za škodlivé, protože může způsobit poškození sítnice, šedý zákal a je spojeno s poruchami spánku. Všechny spektra modrého světla však nejsou špatné, například spektrum od 470 do 500 nm, nazývané také tyrkysově modré světlo, je obecně považováno za dobré. Tato škála viditelného modrého světla je prospěšná, protože stimuluje přirozené reflexy chránící oči před přeexponováním a také pomáhá kognitivním a paměťovým funkcím mozku. Zároveň stimuluje fotosenzitivní retinální gangliové buňky, také pupilární reflex a kontroluje cirkadiánní cyklus.

zdroje-modreho-svetla-infografika-instagram-brainmarket-update

Základní specifikace

Skla: tmavě žlutá

Šířka brýlí: 14 cm

Délka nožiček: 14,5 cm

loznice_pro_kvalitni_spanek_CZ_@2x-infografika_brainmarket

Doplňkové parametry

Kategorie: Brýle blokující modré světlo
Hmotnost: 0.024 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
3x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JT Avatar autora | 2.8.2020
Jsem rád že jsem si je koupil. Večer usínám teď líp a nebolí mě oči. Doporučuji těm co pracují hlavně večer.
3
J Avatar autora | 5.6.2020
Obruby působí velmi levně a křehce. Šroubky v nožičkách asi dlouho nevydrží. Absence nosníků je znatelná ale ne nijak extrémě. Plastové rozšíření u nosu postačí. Co se týče "skel", které jsou plastové a po delším nošení u PC z nich začne (alespoň mě) trochu bolet oči. Pracuji jako IT technik. Skoro 80% času dne strávím u PC ať už pracovně nebo jako koníček. Na žlutou si člověk postupně zvykne nicméně na celodenní nošení asi nebudou vhodné. Večer před spaním k PC dobré. Na den bych doporučil nějaké s menším blokováním modrého světla. Ostatně vše co se dá čekat za takhle malou cenu.
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 5.6.2020
Dobrý den Jakube. Na celodenní práci přes den u počítače jsou vhodné pouze 35% blokující brýle a níže. Protože přese den potřebujete přijímat i modré spektrum. Brýle, které jste si objednal jsou spíše na večerní nošení před spaním, protože blokují příliš mnoho modrého spektra. Na den bych vám doporučil tyto brýle: https://www.brainmarket.cz/bryle-blokujici-modre-svetlo/gunnar-maverick-gunmetal--blokuji-10--modreho-svetla/ Sám je nosím. U počítače strvím denně cca 10 hodin. S pozdravem Jiří :)
5
Avatar autora | 16.5.2020
Výrazný rozdíl již po prvním večeru užívání! Naprostá pecka, nebolí mě tolik hlava, oči, lépe se mi usíná a spí celkově. Teď při zkouškovým už bez toho nedám ani ránu :D