20 % sleva na BrainMax Pure Yerbu! Platí na všechny příchutě jen tento týden! Zakoupíte ZDE

Cafédirect - Colombia Cauca SCA 82 Valley mletá káva 227g

Kód: 23627
179 Kč –6 %
Columbia mleta kava 227g
179 Kč –6 % 169 Kč
Skladem (2 ks)

Hedvábně jemná káva s lehkými tóny tropického ovoce a výrazným aroma. Vypěstována v horském regionu South Cauca v Kolumbii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cafédirect - Colombia Cauca SCA 82 Valley mletá káva 227g

Hedvábně jemná káva s lehkými tóny tropického ovoce a výrazným aroma. Vypěstována v horském regionu South Cauca v Kolumbii.

Chuť: sametově jemná káva se středně plným tělem. Lehké tóny zralého ovoce a exotických květů. Tóny kávy jsou dány charakteristickým minerálním složením podloží, na kterém rostlina vyrůstá.

Doporučená příprava: Doporučujeme minimálně jednu vrchovatou lžičku kávy na jeden šálek. Tato káva je vhodná pro přípravu v kafetieru a filtru.

Síla pražení: 3. stupeň z 5 (silné pražení, bez kyselosti)

Odrůda: Castillo, Caturra

Složení: 100% Arabika. Ručně sbíraná.

SCA skóre: > 82 (výběrová káva) dle Specialty Coffee Association.

Výběrová káva (z angl. specialty coffee) je vyráběna z kávových zrn té nejvyšší kvality a nejčastěji se jedná o druh arabica. Dle stanov asociace Specialty Coffee Association (SCA) je termínem výběrová káva označena taková káva, která při degustaci získá v celkovém souhrnu minimálně 80 a více bodů. Pro porovnání, běžné kávy dostupné v obchodech dosahují skóre mezi 50 – 79 body.

Země původu: Kolumbie. Suroviny nejsou geneticky modifikovány.

Zemědělské družstvo: COSURCA

Nadmořská výška pěstování: 1450 - 2000 m.n.m.

Podíl Fairtrade: 100%

Kávu skladujte v suchu a chladu. Po otevření zamezte přístupu vzduchu.

Balení

227 g

Mletí

Mletá

Příběh kávy Cafédirect Colombia...

Kávové třešně ručně sklízí farmáři z družstva COSURCA přesně v momentě, kdy jsou perfektně zralé. Z třešní se kávová zrnka získávají propíráním v pramenité vodě (tzv. "washed"), následně se suší venku na čerstvém vzduchu a slunci. Díky šetrnému zpracování si káva ponechává sametovou jemnost a plnost doplněnou tóny květů a zralého ovoce.

Družstvo COSURCA vzniklo v roce 1993 díky sponzorství ze strany mezinárodní organizace OSN. Účelem tohoto sponzorství bylo podpořit pěstování kvalitní kávy, které by nahradilo do té doby běžné pěstování koky. Záměr byl omezit obchod s drogami, které se z koky vyrábějí a umožnit místním farmářům pěstovat takové plodiny, které je důstojně uživí.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Čaj a Káva
Hmotnost: 0.227 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: