Akce "Stmívání" ! 15% sleva na produkty pro blokaci modrého světla! Nakupujte ZDE

Phytos, Éterický olej Ravintsara - Kafrovník, 10 ml

Kód: 9951
Tip
Značka: Phytos
135 Kč
Skladem (2 ks)

Éterický olej Ravintsara vyniká svou svěží, kořeněnou vůní a řadou příznivých účinků na lidský organismus:

  • podpora zdravého dýchacího a imunitního systému
  • osvěžující a stimulující vliv na mysl
  • zlepšuje koncentraci

Detailní informace

Detailní popis produktu

Éterický olej Ravintsara - Kafrovník

Se svou svěží, kořeněnou vůní podobnou eukalyptu je esenciální olej ravintsara skvělý olej pro podporu zdravého dýchacího a imunitního systému. Má osvěžující a stimulující vliv na mysl, zlepšuje koncentraci.

Kafrovník má několik chemotypů, které jsou výsledkem různých podmínek růstu jako je podnebí, půda, nadmořská výška a pod. Existují 3 chemotypy: kafrový Hon Sho, který produkuje kafrový olej, linaloový Ho Sho a cineolový Yu Sho, který produkuje Ravintsaru.

Esenciální olej ravintsara je destilován z listů  kafrovníku Cinnamomum camphora, který roste volně v horských deštných lesích Madagaskaru.

Ravintsara bývá často zaměňována za esenciální olej ravensara (Ravensara aromatica). Přestože obě matečné rostliny (stromy) patří do skupiny Lauraceae a rostou na Madagaskaru, tyto dva oleje jsou zcela odlišné a jejich vůně a terapeutické vlastnosti se velmi liší.

Použití

Přidejte 3-5 kapek do vody v aromalampě nebo požadovaný počet kapek do difuzéru či inhalační tyčinky. Možno použít také k přímé inhalaci. Nepoužívejte neředěné na pokožku, chraňte oči a chraňte před dětmi. Nepoužívejte vnitřně. 

Kafrovník lékařský

Kafrovník lékařský, nazývaný také skořicovník kafrovník (Cinnamomum camphora), je strom z čeledi vavřínovitých.

Dřevo, listy a kůra stromu obsahují kafrovou silici, která na vzduchu oxiduje a mění se v tuhý surový kafr. Kafrová silice se z přírodního materiálu získává destilací. K její průmyslové výrobě se používalo dřevo a kořeny stromů starých povětšinou 50 až 60 let, případně i listí ze stromů mladších. Ze silice se pak připravuje čistý kafr (Camphora naturalis raffinata). Tento produkt je někdy označován jako „japonský kafr“. V současnosti se tradiční způsob výroby udržel hlavně v Číně a na Tchaj-wanu, a to z důvodu potřeb tamního tradičního léčitelství. V průmyslu se dnes totiž používá zejména tzv. kafr technický, synteticky vyráběný z dostupnějšího pinenu, který je získáván z terpentýnového oleje extrahovaného z jehličnatých rostlin.

Kafr je bezbarvá až bílá vonná hmota, částečně krystalická, obsahující směs terpenických látek. Využití nachází zejména v lékařství a v parfumerii, kde se používá pro přípravu kosmetických a masážních přípravků, parfémů a jemných mýdel. V chemickém průmyslu je pak využíván k výrobě jiných terpenických derivátů, výbušnin, jako změkčovadlo plastických hmot, či jako složka laků a barev. Kafr zbavený safrolu se využívá k výrobě vanilkového a mátového aromatu pro potřeby potravinářského průmyslu.

Složení

Cinnamomum Camphora Leaf Oil

Použitá část rostliny: Listy

Extrakční proces: Parovodní destilace
 
Vůně
 
KořeněnáSvěží

Země původu:

Madagaskar 

Doplňkové parametry

Kategorie: Éterické oleje
Hmotnost: 0.05 kg
Objem: 10 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: