Novinka! BrainMax Testoboss: 7 bylin pro maximální potenci a vitalitu! Zakoupíte ZDE

Phytos, Éterický olej Rýmovník, 10 ml

Kód: 98426
99 Kč
Skladem (2 ks)

V poslední době velice populární rostlina v našich domácnostech, ze které lze získat esenciální olej ceněný zejména při dýchacích problémech a nachlazení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Phytos, Éterický olej Rýmovník, 10 ml

V poslední době velice populární rostlina v našich domácnostech, ze které lze získat esenciální olej. Známý je také jako:  mexická máta, kubánské oregáno.

Jak vyplývá z názvu, používá se při dýchacích problémech, dále efektivně ošetřuje zanícenou pokožku díky protizánětlivým látkám, které mohou rychle snížit zarudnutí a otok a zároveň eliminovat svědění a podráždění, působí jako velmi účinné diuretikum, což znamená, že může očistit tělo od toxinů stimulací močení, to také snižuje množství přebytečné soli, tuku a vody v těle, udržuje hladké fungování ledvin a lymfatického systému.

Upozornění 

Lidé s citlivou pokožkou by se měli vyhnout přímému kontaktu, stejně jako těhotné a kojící ženy.

Rýmovník

Molice (Plectranthus), též česky nazývaná moud, je rod teplomilných bylin z čeledi hluchavkovité. Vyskytuje se v subsaharské Africe, na Madagaskaru, v jižní Asii a na ostrovech Pacifiku. Charakteristickými znaky jsou výška okolo jednoho metru, lodyha s čtvercovým průřezem, oválné zoubkované listy a bleděmodrá nebo nafialovělá barva květů. Rozeznává se až tři sta padesát druhů.

Molice či rýmovník – jako rýmovník jsou někdy označovány všechny druhy rodu Plectranthus (molice), kterých je asi 350. Nejčastěji jde však o pojmenování australského druhu Plectranthus argentatus. Jeho původní domovinou je Austrálie, ačkoli je dnes rozšířený i na dalších kontinentech.

Složení

Plectranthus amboinicus

Hlavní komponenty: Thymol , p-cymene , γ-terpinene, β-caryophyllene

Použitá část rostliny: Listy 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Éterické oleje
Hmotnost: 0.05 kg
Objem: 10 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: