NOVINKA! Blight Smile - 100 % účinná, jednoduchá a bezpečná světelná technologie bělení zubů. Zakoupíte: ZDE

Umění vytvářet vzpomínky - Meik Wiking

Kód: 24464
298 Kč –20 %
Umeni vytvaret vzpominky
298 Kč –20 % 238 Kč
Skladem (3 ks)

Víte, co je klíčem k dlouhodobému pocitu štěstí? Hezké vzpomínky! Badatel v oblasti štěstí a autor světových bestsellerů Hygge – Prostě šťastný způsob života a Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking nám ve své nejnovější knize radí, jak si vytvářet vzpomínky, díky nimž povedeme spokojený život.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Umění vytvářet vzpomínky - Meik Wiking

Vzpomenete si na svůj první polibek? Na den, kdy jste odmaturovali? Na vydařenou dovolenou? Nebo na nejlepší jídlo, co jste kdy ochutnali?

Vzpomínky jsou důležitou součástí naší identity, mění náš pohled na svět, ovlivňují naše chování a naše pocity. Meik Wiking při svém bádání zjistil, že lidé, kteří v sobě chovají pozitivní nostalgické vzpomínky, se cítí ve svém životě šťastnější. Řešením, jak pomoci budoucím okamžikům, aby se staly uchováníhodnou vzpomínkou, je mimo jiné překonávání sama sebe, vyhledávání nových „poprvé“, propojování situací se smyslovými vjemy, prociťování trnité cesty za úspěchem, vyprávění životních příběhů. V knize, která je nabitá vtipy, osobními historkami, fotografiemi a odkazy na filmy a literaturu, se dozvíte, jak na to. Naučte se, jak uchovat, co stojí za to, a jak zapomenout a udělat v hlavě místo pro nezapomenutelné věci.

Autor využívá výzkumů, dat, dotazníků, rozhovorů a experimentů, aby dokázal sílu nostalgie a schopnost melodie, vůně nebo třeba chuti vrátit nás v čase na místo, kde se odehrálo něco pro nás velmi důležitého. Kniha je zároveň meditativní a relaxační četbou a také praktickým návodem, jak přinést do života nové šťastné okamžiky a uchovat si na ně vzpomínku, která nás bude provázet navždy.

„Život není to, co jsme prožili, ale to, na co si vzpomínáme.“
Gabriel García Márquez 

Název původní knihy: The Art of Making Memories

Překladatel: Markéta Kliková

Počet stránek: 288

Vazba: Pevná

ISBN: 978-80-7565-655-1

 

Meik Wiking je podle deníku The Times nejšťastnějším mužem planety. V roce 2013 v Kodani založil první Institut pro výzkum štěstí na světě. Vedle toho je spolubadatelem Světové databáze štěstí a součástí poradního orgánu Global Happiness Policy Report. Výsledky jeho výzkumů byly zveřejněny ve více než pěti stech různých médiích včetně The Washington PostBBCHuffington PostThe TimesThe Guardian a mnoha dalších. Poskytuje městům, vládám a firmám po celém světě poradenství ohledně štěstí a proměny hmotného bohatství v duševní. Přednáší po celém světě, mj. se zúčastnil také konference TEDx. Vystudoval vysokou školu se zaměřením na podnikání a politologii a dříve pracoval na dánském ministerstvu zahraničních věcí. Když zrovna nepíše knihy – je také autorem bestsellerů Hygge a Lykke – nebo nerediguje zprávy o štěstí, blahobytu a kvalitě života, rád fotografuje a hraje tenis (docela mizerně). Žije v Kodani. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: