NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD! Více: ZDE
20 % SLEVA! Na všechny produkty BrainMax Pure! Více: ZDE
NOVINKA: Brainmax Pure protein cookies! Více: ZDE

Nejčastější dotazy k produktům

Trávicí enzymy a probiotika

Jaký je rozdíl mezi probiotiky a trávicími enzymy?

Probiotika jsou živé zdraví prospěšné bakterie, které jsou klíčové pro zdraví celého trávicího systému. Vytváří symbiózu a zdraví trávicího systému se odvíjí od toho, pokud je mikrobiom (soubor prospěšných a škodlivých bakterií) v rovnováze. Nachází se v mnoha potravinách, ale bohužel ne vždy to stačí. Zejména při chronických potížích nebo po užívání antibiotik. V těchto případě je nutné probiotika suplementovat. Trávicí enzymy jsou molekuly, které nám pomáhají správně rozkládat potravu, aby se v žaludku nezdržela déle než je nutné. Při nedostatečné funkcí vlastních trávících enzymů se můžete setkat s bolestmi žaludku, pálení. žáhy nebo refluxu. 

Lze kombinovat trávicí enzymy a probiotika? A kdy je užívat?

Ano, lze. Trávicí enzymy doporučujeme užívat před jídlem a probiotika po jídle. Pokud současně užíváte antibiotika, doporučujeme užívat probiotika alespoň se 4 hodinovým rozestupem.

Neznehodnotí se probiotika v čase přepravy zásilky?

V chladnějším počasí podzimu, zimy a brzkého jara jsou probiotika stabilní. V létě zasíláme probiotika spolu s chladící destičkou, aby nedošlo k jejich znehodnocení.


Vitamíny

Jaký je rozdíl mezi klasickým vitamínem C a liposomální formou?

Jednoduše řečeno vstřebatelnost. Liposomální forma je unikátní tím, že celý vitamín “zabalí” do fosfolipidového obalu. Fosfolipid je běžná součást našich buněk. V tomto obalu bezpečně dopraví vitamin C tam, kam patří. Přijaté fosfolipidy organismus dále využije. Vstřebatelnost liposomálního vitamínu C je až 93%, oproti klasickému, který má vstřebatelnost kolem 10%. 

Proč se při výrobě vitamínu D3 nepoužívá liposomální forma?

Vitamín D je vitamín rozpustný v tucích, takže je-li užíván po jídle, není se vstřebatelností problém. Rozdíl mezi klasickým vitamínem D a liposomálním je v jednotkách procent ve prospěch toho liposomálního. Cena produktu by tak byla vyšší s minimálním rozdílem ve vstřebatelnosti.

Jak je to s dávkováním vitamínu D3?

Dle legislativy je doporučená denní dávka 600 IU. Nicméně studie poukázaly na to, že doporučovaných 600 IU nestačí na pokrytí potřeb zdravého člověka. Dle studie by dávka by měla být téměř 15x vyšší, tedy 8895 IU denně.

Proč je vitamín D3 spolu s K2?

Vitamín D3 spolu s K2 působí synergicky. Vitamin K2 zabraňuje kalcifikaci cév (zvápenatění cév) a kromě toho pomáhá transportovat vápník tam kde patří, tzn to kostní tkáně, zubů apod. Nicméně vitamín K2 může být pro některé osoby ze zdravotních důvodů zapovězen. Proto jsme vytvořili variantu vitamínu D3 i bez K2.


Hořčíky

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými formami hořčíku?

Mezi nejlepší formy hořčíku patří magnesium bisglycinát, magnesium malate a magnesium L-threonát. Všechno to jsou skvěle vstřebatelné formy, ale každá forma se lépe hodí k něčemu jinému. V případě, že potřebujete doplnit hladinu hořčíku v těle, je ideální forma bisglycinát, kterou najdete pod názvem Performance Magnesium. Tato forma je vhodná, pokud trpíte křečemi, svalovými záškuby, tiky nebo jste fyzicky aktivní. Užívá se v odpoledních hodinách, po tréninku nebo jiné fyzické aktivitě. 


Druhá forma Magnesium malate je energizující forma hořčíku, která je doplněna o kyselinu jablečnou. Spolu tak vytváří kombo  podporující tvorbu energie v buňkách (ATP). Užívá se ráno a je vhodná pro ty, kteří potřebují po ránu dodat energii. Na e-shopu jej najdete pod názvem Energy Magnesium. 


Mezi poměrně nové formy magnesia patří L-threonát a jedná se o jedinou formu hořčíku, která se dostává přes hematoencefalickou bariéru přímo do mozku, kde působí uklidnění a podporuje lepší spánek. Tuto formu najdete na e-shopu pod názvem Sleep magnesium a je vhodná pro ty, které trápí stres nebo úzkosti, pro osoby, které chtějí posílit kognitivní funkce během dne, nebo podpořit lepší spánek. Nejčastěji se užívá večer, kdy uleví od stresu a působí uklidnění. Lze jej užívat i ráno, pokud potřebujete vyladit soustředění během dne.

Můžu jednotlivé formy hořčíku během dne kombinovat?

Určitě ano. Hořčík patří mezi minerál, který se podílí na více než 300 biologických reakcí. Přestože se jedná o nepostradatelný minerál pro všechny tělesné systémy, zároveň patří v populaci mezi nejvíce deficitní minerál. Všechny tři formy proto můžete kombinovat a užívat podle dávkování, které je u jednotlivých hořčíků uvedeno.


CéBéDé

Jsou Cébédé kapky určeny jen pro aromaterapii?

Dle české legislativy jsou Cébédé a Cébédé kapky určeny pouze za účelem aromaterapie, jiné užívání je na osobním zvážení.

Jak se liší jednotlivé Cébédé a Cébégé kapky?

Vybírat byste měli podle toho, k čemu jsou jednotlivé kapky více určeny. Kapky se liší poměrem terpenů, které obsahují a proto jsou každé kapky vhodnější k trošku jinému účelu. Pro snazší orientaci mezi kapkami jsme volili názvy jako Day, Night nebo Relax.

Obsahují Cébédé a Cébégé kapky THC?

Ano, nicméně obsah THC, které obsahují jsou v zákonem povoleném limitu do 1%.


NAC a Glutathion

Jaký je rozdíl mezi NAC a Glutathionem?

NAC nebo N-Acetylcystein je prekurzor glutathionu. To znamená, že NAC si tělo přemění na Glutathion. Glutathion tělu usnadňuje práci a vynechává z procesu tuto přeměnu.

Kdy upřednostnit glutathion před NAC?

Glutathion je doporučován starším osobám, nebo pro ty, které trápí akutní potíže, které je potřeba ihned řešit. Jako prevence pro mladší osoby a osoby ve středním věku doporučujeme spíše NAC.


Další dotazy

Podle čeho vybírat brýle s blokací modrého světla?

Brýle je dobré vybírat dle toho, ve kterou denní dobu je chcete používat. Brýle s blokací 80% a výše jsou určeny výhradně k večernímu používání, protože pomáhají blokovat všudypřítomné modré světlo, které brání produkci melatoninu v mozku. Tím, že modré světlo blokujeme, začne produkce melatoninu a tím docílíme lepšímu, rychlejšímu usínání a také kvalitnějšímu a hlubšímu spánku. Brýle s 20-40% blokace jsou určeny především jako ochrana zraku před působením modrého světla, kterému jsme často v práci vystavování několik hodin.

Jaký je rozdíl mezi produkty Testoboss a Testamento a mohu je užívat dohromady?

Testamento bylo vytvořeno s ohledem na optimalizaci hormonálního systému jak u mužů, tak i u žen. Jedná se o komplex přírodních látek, které dohromady pozitivně ovlivňují hormonální rovnováhu a produkt je určený pro všechny, které trápí příznaky hormonální nerovnováhy. Testoboss je produkt vytvořený pro muže, do jehož složení jsou vybrány byliny, které mají afrodiziakální vlastnosti, podporují plodnost, potenci, zdraví pohlavních orgánů a libido. Oba produkty lze užívat dohromady.

Jaký je rozdíl mezi NMN a NAD+?

NAD+ je velmi důležitá molekula, která kromě produkce energie se také podílí na dalších procesech jako je oprava DNA nebo jako prevence neurodegenerativních chorob. Nicméně NAD+ je příliš velká molekula na to, aby vstoupila do buňky. Proto se nejdříve musí přeměnit na NMN. Jakmile se NMN dostane do buňky, přemění se na NAD+. NMN je biologicky dostupnější, což znamená, že jej tělo může snadno zpracovat na vlastní NAD+. Užívání prekurzoru, jako je NMN, je nejjednodušší a nejlepší způsob, jak zvýšit hladinu NAD+.

Proč je u produktu napsáno, že užívání je nutné konzultovat s lékařem?

Nejedná se o nic výjimečného. U doplňků stravy je tento popisek nařízen legislativou a tudíž se musí uvádět u všech produktů.