NOVINKA! Blight Smile - 100 % účinná, jednoduchá a bezpečná světelná technologie bělení zubů. Zakoupíte: ZDE

Sprchový filtr DIOS - bílý

Kód: 23920
829 Kč
Skladem (3 ks)

Sprchový filtr DIOS je ideální pro každou domácnost. Eliminuje totiž vysušenou kůži po sprchování a koupání . Trpíte vy, nebo vaše děti atopickým ekzémem, lupénkou, nebo alergiemi? DIOS je určen právě pro vás. Filtr DIOS navíc omezuje růst bakterií, plísní a řas, zbavuje vodu těžkých kovů a eliminuje dopady tvrdé vody - usazeniny vápníku a hořčíku, čímž vám pomůže udržet vaši sprchu déle čistou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sprchový filtr DIOS je ideální pro každou domácnost. Máte po sprchování citlivou a vysušenou kůži? Trpíte atopickým ekzémem, lupénkou, nebo alergiemi?

Filtr slouží pro úpravu teplé i studené vody při sprchování a koupání (není určen pro úpravu vody na pití a vaření). Zbavuje vodu chlóru. Tím zamezuje vysoušení a dráždění citlivé pleti. Je tedy neocenitelným pomocníkem pro alergiky, pro nemocné lupénkou či atopickým ekzémem. 

Sprchový filtr DIOS obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál - každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně – oxidační (redox) reakce.

Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, na sebe s vysokou účinností váží chlor – na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Mechanismus dechlorace je založen na změně elektronové struktury atomu chloru – z volného chloru vzniká neškodný chlorid.

Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázané na médium.

Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí.

Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. „vodní kámen“. Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a usazeniny nevytvářejí.

Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.

Životnost:

Doporučený cyklus regenerace: 1-1,5 roku pro 4 člennou rodinu.
 

 

Rozměry:

115 mm x 50 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Vodní filtry
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: