NOVINKA! BrainMax Iron Complex, železo bisglycinát! Více: ZDE
Beauty Bomb! Tajná zbraň žen pro zdraví a krásu! Nakupujte: ZDE
NOVINKA! Kolagen Kakao s MCT! Nakupujte: ZDE

Sprchový filtr DIOS - pokovený, lesklý

Kód: 17063
939 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Sprchový filtr DIOS je ideální pro každou domácnost. Eliminuje totiž vysušenou kůži po sprchování a koupání . Trpíte vy, nebo vaše děti atopickým ekzémem, lupénkou, nebo alergiemi? DIOS je určen právě pro vás. Filtr DIOS navíc omezuje růst bakterií, plísní a řas, zbavuje vodu těžkých kovů a eliminuje dopady tvrdé vody - usazeniny vápníku a hořčíku, čímž vám pomůže udržet vaši sprchu déle čistou.

Detailní informace

Rychlá expedice
Rychlá expedice
Produkty máme opravdu skladem.
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Jsme zkušení. Rádi poradíme!
Testujeme, co prodáváme
Testujeme, co prodáváme
Ověřujeme vysokou kvalitu produktů.
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při nákupu nad 1 500 Kč.

Detailní popis produktu

Sprchový filtr DIOS je ideální pro každou domácnost. Máte po sprchování citlivou a vysušenou kůži? Trpíte atopickým ekzémem, lupénkou, nebo alergiemi?

Filtr slouží pro úpravu teplé i studené vody při sprchování a koupání (není určen pro úpravu vody na pití a vaření). Zbavuje vodu chlóru. Tím zamezuje vysoušení a dráždění citlivé pleti. Je tedy neocenitelným pomocníkem pro alergiky, pro nemocné lupénkou či atopickým ekzémem. 

Sprchový filtr DIOS obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál - každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně – oxidační (redox) reakce.

Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, na sebe s vysokou účinností váží chlor – na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Mechanismus dechlorace je založen na změně elektronové struktury atomu chloru – z volného chloru vzniká neškodný chlorid.

Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázané na médium.

Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí.

Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. „vodní kámen“. Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a usazeniny nevytvářejí.

Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.

Životnost:

Doporučený cyklus regenerace: 1-1,5 roku pro 4 člennou rodinu.
 

 

Rozměry:

115 mm x 50 mm

5
8x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KR Avatar autora | 15.3.2023
Rozhodne je srcha prijemnejsi a plet neni tolik vysusena. Chlor nyni necitim.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 15.3.2023
Dobrý den Kateřino, děkujeme za recenzi. Jsme rádi, že jste se sprchovým filtrem spokojená. :) Krásný den, Veronika.
5
NB Avatar autora | 8.2.2023
Vlasy i pleť viditelně i citelně méně vysušené a voda tolik neštípe do očí, z toho subjektivně usuzuji, že chlor, příp další chemii, filtr opravdu zachytí. Doporučuji.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 9.2.2023
Dobrý den, děkujeme za ohodnocení a přeji Vám krásný den. :) Veronika.
5
Avatar autora | 13.9.2022
Koupili jsme jen proto, aby se na dně vany (nemá moc velký odtokový spád) neusazoval vodní kámen. Stále jsem musela drhnout houbičkou. Teď je vana hladká, takže musím potvrdit, že vodu opravdu nějak změkčuje.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 14.9.2022
Dobrý den, moc děkujeme za hezkou zpětnou vazbu, jsme rádi, že jste s filtrem spokojená. :) Krásný den, Veronika.
5
R Avatar autora | 16.6.2022
Montáž jednoduchá, lze bez problému použít i na hlavovou sprchu. Kůže po sprše svědí i na dále, tak uvidíme časem, ale chlór cítím méně.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 17.6.2022
Dobrý den Radku, děkujeme za zpětnou vazbu a hezké hodnocení, věřím, že budete i v budoucnu spokojený. :) Kdybyste potřeboval s něčím poradit, neváhejte se na mne obrátit na emailu veronika.brainmarket@gmail.com . Přeji hezký den, Veronika.
5
MR Avatar autora | 24.4.2022
Když člověk úpraví životní styl a stravu, tak tento filtr je opravdu funkční a proto dávám 5 hvězdiček. Jednoduché ale efektivní řešení.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 25.4.2022
Dobrý den Michaeli, děkujeme za doporučení, velmi si toho od Vás vážíme. :) Krásný den, Veronika.
5
A Avatar autora | 15.6.2020
Zatím používám krátce, ale je znát rozdíl v kvalitě vody při sprchování, což jsem až tak nečekala - s produktem jsem velmi spokojená.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: