Complex Athlete

Complex Athlete

Zdraví - síla - vytrvalost. Tato tři slova tvoří moto filozofie Complex Athlete. Vzájemná kombinace těchto oblastí definuje jedinečnou sportovní - životní cestu. Nepostradatelnou součástí komplexních atletů jsou rovněž produkty té nejvyšší kvality. Podporují totiž nejen zdraví, ale také pomáhají dosahovat lepších silových a vytrvalostních výkonů.

Oblíbené produkty

Performance Magnesium
BrainMax Vitamin D3 & K2
BrainMax Zinc Complex
BrainMax Creatine Creapure

Recenze

přidáno únor 2022

Complex Athlete

Performance Magnesium
Minerál, který je nezbytný pro správnou funkci nervového systému (paměť, učení), pro efektivní nervosvalový přenos a pro zdraví kostí a zubů.
Hořčík používám na každodenní bázi, konkrétněji po tréninku (zklidňuje neurální aktivitu, snižuje kortizol, zvyšuje vyplavování testosteronu, zlepšuje funkci enzymů a podporuje syntézu bílkovin) a před spaním (zlepšuje kvalitu spánku).
V některých případech také před delšími vytrvalostními aktivitami (podporuji svalovou funkci a oddaluje únavu).
TIP: Pokud mám období s vyšší fyzickou zátěží, přijímám až 5 tablet denně (1000mg elementárního magnésia), obecně však doporučuji 400-800mg pro aktivní muže a 200-600mg pro ženy.
přidáno duben 2022

Complex Athlete

Brainmax Vitamin D3 a K2
V „temných“ měsících (od září/října do dubna/května) přijímám 5000 iU denně spolu s jídlem obsahující tuky, které zvyšuje jeho vstřebatelnost.
Synergie vitamínu D3 a K2 je rovněž důležitá, neboť posledně jmenovaný vitamín zvyšuje odolnost a využitelnost vitamínu D3 a rovněž podporuje ukládání vápníku do kostí, který se pak nehromadí v cévách.
Další mikronutrient, který používám. Abych byl přesný, tak v létě jej nepřijímám, jelikož se jedná o látku, která je syntetizována v kůži po vystavení se slunci. A já se sluním pravidelně, protože jsem si vědom všech zdravotních benefitů, které nám slunce přináší.
Pokud však trávíte léto ve stínu, ihned se mažete opalovacím krémem a nosíte pravidelně sluneční brýle, může být u vás vitamín D3 deficitní také v létě.
Přičemž tento vitamín je pro optimální fungování našeho organismu klíčový. Zlepšuje funkci imunitního systému, působí pozitivně na práci srdce a mozku, snižuje kortizol a stres, zvyšuje výkonnost, pozitivně ovlivňuje hladinu hormonů, zdraví kostí a zubů.
přidáno listopad 2021

Complex Athlete

BrainMax Zinc Complex
Využívám až na malé výjimky rovněž na každodenní bázi, a to zejména kvůli jeho pozitivním účinkům na hladinu testosteronu v krvi.
Jedná o minerál, který zvyšuje výkonnost, sílu, plodnost a podporuje růst svalové hmoty.
Jeho další neméně důležité benefity patří posílení imunity, podpora činnosti srdce a kardiovaskulárního systému a ochrana buněk před oxidativním stresem.
Selen, měď a kurkuma působí v synergii se zinkem, zlepšuji jeho vstřebatelnost a podporují výše zmíněné účinky.
Denně přijímám 1-3 kapsle spolu s jídlem.
přidáno červen 2022

Complex Athlete

BrainMax NO Booster Extreme
Komplex tří aminokyselin zvyšuje produkci oxidu dusnatého, který roztahuje naše cévy a zlepšuje tak prokrvení.
NO booster / citruline zvyšuje výkonnost, snižuje svalovou únavu (podporuje regeneraci) a akumulaci kyseliny mléčné.
Rovněž zvyšuje svalovou sílu, vytrvalost a rychlost regenerace po cvičení.
Může se tedy hodit nejen pro silové, ale i vytrvalostní sporty. Většinou si dávám 1 odměrku cca 30 minut před tréninkem.
přidáno červen 2022

Complex Athlete

BrainMax Creatine Creapure
Kreatin je jedním z mála sportovních suplementů, který opravdu funguje, neboť se podílí na tvorbě energie ATP.
Zlepšuje svalovou funkci, zvyšuje výkonnost, sílu a regeneraci a podporuje růst svalové hmoty.
Dávkování je naprosto jednoduché, 5g každý den - nejlépe po tréninku.