Nová receptura! Testoboss! Komplexní řešení pro Test0steron! Více: ZDE
Novinka! LAUF Protein! Raketová výživa bez kompromisů! Nakupujte: ZDE
Novinka! BeautyCollagen - pro zdravou a krásnou pleť i vlasy! Nakupujte: ZDE

Cholesterol

Cholesterol je voskovitá látka, bez které se naše tělo neobejde. Nicméně v dnešní době je jeho zvýšená hladina často našim největším strašákem, protože se předpokládá, že stojí za onemocněními kardiovaskulárního typu.

Riziko zvýšeného cholesterolu

Po celá léta se tvrdilo, že vysoký cholesterol je jedinou příčinou kornatění tepen. Dnes se spíše ukazuje, že to byl omyl. Již víme, že kromě vysokého cholesterolu se na kornatění tepen také podílí zán**livý proces, který následně spouští oxidaci LDL cholesterolu.

Cholesterol je v našem těle přítomen ve formě mastných kyselin - lipidů, které putují krevním řečištěm. Tyto částice se za normálních okolností neusazují ve stěnách tepen, ale když se hladina zán**u zvýší, bílé krvinky se začnou hromadit v cévní stěně a nahromaděním cholesterolu tvoří nebezpečný plak, které mechanicky zúží tepnu a omezí průtok krve. Následně se tvoří sraženina, která se po čase uvolní a postupuje dále cévami. Podle místa, které průtok krve celkově zablokuje, může způsobit potíže jako je: infarkt, mrtvice nebo onemocnění periferních cév.

V kategorii najdete zdraví prospěšné látky, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu jako jsou kvalitní omega oleje, extrakt z artyčoku, olivových listů nebo také policosanol.

Nejprodávanější

21 položek celkem
3510 MainImage
1 159 Kč –14 %
999 Kč
37494
0482 MainImage
Výprodej
NOW Niacin (Vitamín B3), 500 mg, 250 tablet
Momentálně nedostupné (2 ks)
479 Kč
39045
3264 mainimage 0
619 Kč
37626
3260 mainimage 0 98804