Hořčík

Hořčík je důležitý minerál, který zajišťuje více než 300 biochemických procesů v těle,včetně proteinové syntézy, produkce energie a test0steronu, inzulínové senzitivity, absorpce vápníku a regulace sympatiku. Závisí na něm doslova všechny tělesné systémy. Hořčík využívá každá buňka v těle a nejvíce je zastoupen v našich kostech, zubech a svalech. Nedostatek hořčíku se může projevit únavou, bolestí svalů, podrážděností, svalovými záškuby a křečemi. 

Hořčík je čtvrtý nejhojnější minerál v lidském těle a patří mezi esenciální minerály, které je nutné doplňovat. Asi 60% hořčíku v těle se nachází v kostech, zbytek je ve svalech, měkkých tkáních a tekutinách, včetně krve. Každá buňka ve vašem těle tento minerál potřebuje, podílí se na více než 600 enzymatických reakcích, včetně: metabolismu energie: přeměny potravy na energii, syntézy proteinů: tvorby proteinů z aminokyselin, tvorbě nukleových kyselin: nezbytný minerál pro syntézu DNA a RNA, správné funkce svalů: regulace svalové kontrakce a svalová regenerace, regulace nervového systému: optimalizace nervového přenosu a neuromuskulárního vedení. Spolu s rostoucí náročností  tréninků se zvyšuje i spotřeba magnesia. Nedostatek hořčíku je u 50% západní populace.
 

Nejefektivnější formou magnézia, která působí na nejvíce úrovních a může ji užívat úplně každý, je Magnesium bisglycinate (bisglycinát hořečnatý), tedy magnésium navázané na aminokyselinu glycin (chelátová forma). Tato forma má zklidňující účinek narozdíl např. od citrátu či malátu. Dále je potom dobrým doplňkem hořčíku treonát hořečnatý, který dokáže projít přes hematoencefalickou bariéru až do mozku a působí tak mnohonásobně zklidňujícím účinkem než ostatní hořčíkové formy. 

Nejprodávanější

31 položek celkem
magnesium bysglycinate 90 kapsli
Tip
269 Kč
FA23071
1 Tripple Magnesium 60 kapsli
299 Kč
99014
187 quinton 0032 edit
899 Kč
43140
Post Workout duo
Tip Výprodej
1 898 Kč –10 %
Post Workout Duo
Skladem (>5 ks)
1 698 Kč
13400
181 quinton 0020 edit
899 Kč
40512