Detoxikace

Naše tělo je schopno vylučovat toxiny z těla různými způsoby. Hlavními orgány detoxikačního systému v našem těle jsou játra a ledviny, potom střevo, plíce či kůže. V této sekci můžete najít vše, co tělu pomáhá efektivně detoxikovat odpadní látky ven z těla.

Co je detoxikace a jak poznáte, že si ji tělo žádá?

Co by nás na tématu detoxikace mělo zajímat, je hlavně odvádění toxinů z našeho těla, kterými jsme denně vystavování. Přesně to je účelem detoxikace. Detoxikační proces je často zmiňován v souvislosti s půsty, které se obvykle týkají jarního období. Ale co zbytek roku? Náš organismus je toxinům vystaven každý den, proto bychom měli myslet na to, jak celý tento detoxikační proces můžeme podpořit a tělu pomoci.

Mezi nejčastější projevy nahromaděných toxinů v těle můžete pozorovat únavu až vyčerpáníplynatost, problémy se zažíváním, potíže s pletí, akné, bolest svalů nebo výkyvy nálad a podrážděnost.

Játra jsou hlavním orgánem metabolismu, probíhá v nich rozkládání látek, tvorba bílkovin, cholesterolu, ale především zde dochází k vylučování toxinů z těla. Pokud játra nefungují správně, v krvi mohou kolovat toxiny, hormony, které už zde nemají, co dělat. Dalším nepostradatelným orgánem detoxikace jsou ledviny, které nonstop filtrují krev, aby z ní odstranily odpadní látky. Při detoxikaci je také vhodné zaměřit se na střevo.

Kterým doplňkům dát přednost?

Pokud chcete pomoci tělu v detoxikačních proces, dejte přednost NAC, neboli N-Acetyl CysteinuNAC hraje v lidském zdraví několik důležitých rolí. S jeho pomocí lze stimulovat hladinu nejsilnějšího antioxidantu v našem těle, glutathionu

Pokud jste milovníky bylin. Je hned několik, které pomáhají játrům a ledvinám v efektivní detoxikaci. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat kopřivu, kurkumu a látku kurkumin, který má širokospektrální použití a jedním z nich je i účinek proti hromadění toxinů v organismu. Také můžete použít ostropestřec, který obsahuje látku zvanou silymarin. Ta zabraňuje vyčerpání glutathionu v játrech a tím podporuje jejich funkci. Pokud dáváte přednost komplexním produktům, můžete se podívat na náš Performance Greens. Performance Greens je komplexní směs zelených rostlin pro podporu imunity, energie, lepšího trávení, činnosti srdce i jater, podpora krvetvorby a pro celkovou detoxikaci organismu. Díky tomu si na své přijdou jak sportovci, tak i osoby, které chtějí zmírnit působení životního stylu na organismus. Kombinace zelených potravin a superlátek je klíč k efektivní detoxikaci a podpoře mikrobiomu. Navíc je směs obohacena o karlovarskou sůl a extrakty z mořských řas, kterými tělu dodáte potřebné elektrolyty.

Nejprodávanější

85 položek celkem
GLYCIN BrainMax PNG
449 Kč
35892
ostropestrec vitalni.761696527
390 Kč
13775
Chlorophyll Liquid
549 Kč
70019
pureresveratrol50g1
899 Kč
99277
Snímek obrazovky 2022 02 04 v 17.04.51
529 Kč
35574
KIKI Health - Tekutý chlorofyl, 125 ml
329 Kč
32877
51wicGEXHNL. AC SX425
349 Kč
98376
PurePterostilbene1
749 Kč
99206
Nahoru
Další produkty