Železo

Železo je základní minerál, který je nezbytný pro tvorbu hemoglobinu, bílkoviny nacházející se v červených krvinkách, která pomáhá transportovat kyslík po těle. Hraje také klíčovou roli při podpoře imunitního systému. Železo také pomáhá udržovat naši energetickou hladinu a regulovat tělesnou teplotu. 

K čemu tělo využívá železo?

Železo je základním minerálem, který nám pomáhá přenášet kyslík v těle pomoci bílkoviny hemoglobinu. Hemoglobin představuje asi 2/3 železa v těle. Mimo přenosu kyslíku do celého těla pomáhá zachovat mnoho vitálních funkcí, ovlivňuje regulaci tělesné teploty a podporuje imunitní systém. Doporučuje se konzumace vitamínu C, které zlepšuje vstřebávání železa. Oproti tomu mléčné výrobky snižují jeho absorpci. Železo můžeme najít v červeném mase, obilovinách, sušeném ovoci, řepě, fazolích, tmavé čokoládě a červeném víně. Nedostatek železa způsobuje anémii, únavu, ovlivňuje funkce mozku a imunitního systému, zhoršuje schopnost bojovat proti infekcím, vypadávání vlasů, poškození nehtů. 
Pokud nemáte dostatek železa, můžete se cítit unavení a můžete být náchylnější k infekcím. Nedostatek železa může dokonce vést k anémii, která způsobuje bledou pokožku, pocit zhoršeného dýchání a bušení srdce
Nízká hladina železa je běžná a může způsobit nepříjemné příznaky, jako je únava, špatná koncentrace.

Nejprodávanější

12 položek celkem