Kosti, klouby, vazy

Zdraví našich kostí, kloubů, vazů je důležité zejména protože nám možňuje mobilitu a aktivní život bez překážek. V těle máme 206 kostí a přes 100 kloubů. V této kategorii najdete doplňky stravy pro jedince zaměřené na zdraví kostí, kloubů, šlach.

Funkce kostí, kloubů a vazů

Kosti poskytují tělu především oporu a slouží jako ochrana některých orgánů. Jsou zásobárnou vápníku a místem, kde je uložena kostní dřeň. Kostní dřeň uchovává kmenové buňky, ze kterých se tvoří všechny typy krvinek, které jsou důležité pro funkci (nejen) imunitního systému. Kosti jsou na povrchu potaženy tzv. okosticí. Stejně jako pro celé tělo, tak i pro kosti je důležitá výživa s dostatečným příjmem bílkovin a jiných látek v podobě mikronutrientů, jako jsou vitamin D, KC a taktéž vápník, fosfor, zinek a měd. 

Klouby mezi sebou spojují jednotlivé kosti. Jsou potaženy chrupavkou, ve které se nachází kloubní tekutina a kloubní vazivo, na které se pojí jednotlivé svaly. Chrupavka je tvořena kolagenem a dalšími látkami, které činí pojivovou tkáň pružnou a zároveň pevnou. Chrupavka není prokrvena, a tudíž není vyživována prostřednictvím krve. Je vyživovaná tzv. difúzí, kdy si bere živiny z kloubního pouzdra. Hlavní funkcí chrupavky je tlumení nárazů a odpružení kloubů. 

Jak vybrat ty správné produkty?

Jako kosti a klouby, tak také vazy nám umožňují mobilitu. Jejich zdraví je zásadní, protože s postupujícím věkem se opotřebovávají. S postupujícím věkem klesá v těle produkce vlastního kolagenu a také klesá hustota kostí. Uvádí se, že hustota kostí klesá už po 35. roku věku. Podobně je tomu s produkcí kolagenu. Proto je dobré obrátit se na doplňky, které našemu tělu pomohou a udrží nás co nejdéle aktivní.

Klouby

Pro zdraví kloubů se vybírejte kvalitní kolagen typu I. a II. Samotnou produkci vlastního kolagenu potom můžete podpořit vitamínem C, ideálně v liposomální formě, který najdete zde. Lepší pohyblivost a zdraví kloubů také podpoříte práškem MSM, což je organická sloučenina obsahující síru. Velmi oblíbené jsou látky chondroitin a glukosamin. A po právu, protože jde o důležité součásti chrupavky. Chondroitin a glukosamin jsou považovány za chondroprotektivní, což znamená, že mohou zastavit bolest a rozvoj artritidy.

Kosti

Mezi doplňky stravy, které jdou ruku v ruce se zdravím kostí, preferujte kvalitní vitamín D3 spolu s K2. Vitamín D3 se podílí na hustotě kostí a vitamín K2, protože ten pomáhá transportovat vápník, tam kde patří – do kostí. V opačném případě se vápník může usazovat v cévách a způsobit tzv. kalcifikaci cév.

O důležitosti příjmu vápníku dnes jistě všichni víme, pokud budete tápat, hledejte mezi produkty formu citrát (kalcium citrát), protože se jedná o nejlépe vstřebatelnou formu vápníku.

Pohybový aparát a terapie červeným světlem

V posledních letech je pro zdraví pohybového aparátu velmi efektivní terapie červeným světlem. Termín „terapie červeným světlem“ označuje terapii, která využívá úzké spektrum světla (červené a NIR světlo, které jsou součástí slunečního světelného spektra), které pozitivně ovlivňuje zdraví těla na buněčné úrovni. Červené světlo je známé pro svůj pozitivní vliv nejen na pohybový aparát. Buňky absorbují červené a blízké infračervené světlo (600-890 nm) a přeměňují tuto světelnou energii na chemickou energii prostřednictvím odezvy běžně známé jako fotobiomodulace. Pokud chcete pocítit účinky červeného světla, podívejte se na celou nabídku panelů, které máme zde

Nejprodávanější

92 položek celkem
hydrolyzovany grassfed 400g 41658
GLUTAMIN BrainMax JPG ESHOP
499 Kč
36084
msm 500g JPG
Množstevní sleva
249 Kč
99308
msm 250g JPG
Množstevní sleva
139 Kč
99307
collagen kakao mct2
649 Kč
42075
8146 1 great lakes hydrolyzovany kolagen 454g 01
829 Kč
46700
performance protein 2 kg vanilka JPG ESHOP
1 889 Kč
BM05
Viridian Liquid Vitamin D 50ml
Imunita
349 Kč
1420
Seagarden - Pure Marine Collagen, 300 g
899 Kč
32817
Joint Complex 90 Viridian 1543
Nahoru
Další produkty