FAQ

Objednávky a platby
Reklamace
Produkty
Prodejna Ostrava
Objednávky a platba
Jaké platby přijímáte?
Platit můžete buď online pomocí platební brány, převodem, nebo Vám objednávku zašleme na dobírku.
Jaké dopravce nabízíte?
Vybírat můžete z dopravců GLS, Zásilkovna, PPL nebo také Česká pošta.
Nejde mi vybrat platba dobírkou. Čím to je?
U některých produktů nelze zvolit platbu dobírkou, protože se jedná o produkty, které podléhají zkáze jako je například kombucha, NMN nebo některé druhy probiotik. V případě nepřevzetí zásilky by byly produkty znehodnoceny dlouhou přepravou zpět k nám.
Proč mi nejde vybrat doručení přes Zásilkovnu?
Zásilkovnu lze vybrat pro objednávky do 5 kg. Pokud je váha objednávky vyšší než 5 kg, je potřeba volit Zásilkovnu s doručením přímo domů nebo volit kurýra GLS či DPD. 
Vybral/a jsem platbu přes platební bránu, ale ta se nenačetla.
V případě, že Vás systém nepřesměruje na platební bránu, pošleme Vám automaticky přibližně do 25 minut odkaz na platební bránu. Případně pro urychlení můžete napsat na FB podporu, emailem nebo zavolat a my Vám odkaz pošleme obratem. Není potřeba objednávku stornovat.
Mohu si do objednávky přidat produkt, pokud jsem objednávku již odeslal/a?
V případě, že není objednávka placená, lze do ní produkt přidat. V opačném případě bohužel nelze do objednávky již zasahovat, protože je automaticky vytvořená faktura.
Jak dlouho trvá doručení mé objednávky?
Dopravci mají standardně 2 pracovní dny na doručení zásilky ode dne našeho odeslání. U dopravce GLS mají často zákazníci objednávku již druhý den doma.
Do kterých zemí zboží zasíláte a jak takovou objednávku vytvořit?
Objednávky zasíláme do všech zemí EU. V případě, že si přejete odeslat objednávku mimo Českou, Slovenskou republiku, Polsko nebo Maďarsko, kontaktujte nás prosím na email objednavky@brainmarket.cz . Do emailu prosím napište, co vše si přejete mít v objednávce. Kolegyně vytvoří objednávku, zjistí konkrétní cenu dopravy a pošle pokyny k platbě.
Nedorazila mi sleva na první nákup. Jak dál?
Nejdříve doporučujeme zkontrolovat v emailové schránce složku Spam. Může se stát, že sleva spadne právě tam. Pokud není ani tam, neváhejte nás kontaktovat na FB podpoře, emailem nebo telefonicky. Pokud není již objednávka zaplacená, rádi Vám slevu v objednávce odečteme.
Na některé položky z objednávky nelze uplatnit sleva pomocí slevového kódu. Proč?
Pokud se Vám neodečte sleva na některý z produktů je to tím, že produkt je již za akční cenu, případně se jedná o jeden z produktů, na který se nevztahují slevy. Pokud by byl jiný problém s uplatněním kódu, neváhejte se obrátit na naši FB nebo telefonickou podporu.
Přijímáte karty benefit plus?
Bohužel, karty benefit plus nepřijímáme.
Reklamace
Dorazilo mi rozbité zboží. Jak dál?
Pokud jste rozbalili objednávku a zjistili, že je některý z produktů poškozen, prosím vyfoťte produkty ještě v krabici a fotky nám pošlete přímo na email objednavky@brainmarket.cz. Případně vyplňte reklamační formulář, který naleznete zde https://www.brainmarket.cz/reklamace-a-vraceni-zbozi/ . Naše kolegyně Vám bude volat, abyste se domluvili na doposlání.
Objednávka při předávání od dopravce je viditelně poškozená. Jak mám postupovat?
Pokud si všimnete při přebírání zásilky, že je balík poškozený, jednoduše jej nepřebírejte. Objednávku nám dopravce doručí zpět a my ji následně můžeme reklamovat. Vám samozřejmě obratem zašleme objednávku novou.
Co je pojištění zásilky?
Pokud si v objednávce zvolíte pojištění balíku, znamená to, že v případě ztráty balíku dopravcem obratem zašleme zboží nové. Není třeba čekat na vyjádření dopravce a celý proces je mnohem rychlejší.
Neobdržel/a jsem objednávku. Jak mám postupovat?
Pokud jste stále nedostali svou objednávku, kontaktujte nás prosím na email (objednávky@brainmarket.cz), případně telefonicky (555 333 688) a my co nejdříve zjistíme u dopravce, kde se balík nachází. Balíček mohl být poškozen, popřípadě ztracen během dopravy. 
V objednávce, kterou jsem obdržel/a, je jiný produkt než jsem si objednal/a.
V případě, že doručená objednávka obsahuje jiný druh zboží, než bylo v objednávce uvedeno, neváhejte nás prosím kontaktovat. Zjistíme co se během balení stalo a pokud zjistíme chybu, zajistíme, aby byl správný produkt co nejdříve doposlán.
Hořčíky
Jak se nám podaří dostat do 1 kapsle magnesia malát, která má 1000 mg, 164 mg hořčíku?
Při 100% čistotě má magnesium malát 15.54% čistého magnesia. Bohužel nikdy nelze sehnat 100% čisté magnesium malate, jelikož se magnesium malate vyrábí z oxidu hořečnatého a tím v něm zůstává pár zbytkových procent oxidu hořečnatého, které zvyšuje podíl elementárního magnesia. Dle legislativy je hodnota elementárního magnesia tímto v toleranci (+/- 30%). Podobně to funguje i u ostatních forem hořčíku.
Jaký je rozdíl mezi jednotlivými formami hořčíku?

Mezi nejlepší formy hořčíku patří magnesium bisglycinát, magnesium malate a magnesium L-threonát. Všechno to jsou skvěle vstřebatelné formy, ale každá forma se lépe hodí k něčemu jinému. V případě, že potřebujete doplnit hladinu hořčíku v těle, je ideální forma bisglycinát, kterou najdete pod názvem Performance Magnesium. Tato forma je vhodná, pokud trpíte křečemi, svalovými záškuby, tiky nebo jste fyzicky aktivní. Užívá se v odpoledních hodinách, po tréninku nebo jiné fyzické aktivitě. Druhá forma Magnesium malate je energizující forma hořčíku, která je doplněna o kyselinu jablečnou. Spolu tak vytváří kombo  podporující tvorbu energie v buňkách (ATP).

Užívá se ráno a je vhodná pro ty, kteří potřebují po ránu dodat energii. Na e-shopu jej najdete pod názvem Energy Magnesium. Mezi poměrně nové formy magnesia patří L-threonát a jedná se o jedinou formu hořčíku, která se dostává přes hematoencefalickou bariéru přímo do mozku, kde působí uklidnění a podporuje lepší spánek. Tuto formu najdete na e-shopu pod názvem Sleep magnesium a je vhodná pro ty, které trápí stres nebo úzkosti, pro osoby, které chtějí posílit kognitivní funkce během dne, nebo podpořit lepší spánek. Nejčastěji se užívá večer, kdy uleví od stresu a působí uklidnění. Lze jej užívat i ráno, pokud potřebujete vyladit soustředění během dne.

Můžu jednotlivé formy hořčíku během dne kombinovat?
Určitě ano. Hořčík patří mezi minerál, který se podílí na více než 300 biologických reakcí. Přestože se jedná o nepostradatelný minerál pro všechny tělesné systémy, zároveň patří v populaci mezi nejvíce deficitní minerál. Všechny tři formy proto můžete kombinovat a užívat podle dávkování, které je u jednotlivých hořčíků uvedeno.
Trávicí enzymy a probiotika
Jaký je rozdíl mezi probiotiky a trávicími enzymy?
Probiotika jsou živé zdraví prospěšné bakterie, které jsou klíčové pro zdraví celého trávicího systému. Vytváří symbiózu a zdraví trávicího systému se odvíjí od toho, pokud je mikrobiom (soubor prospěšných a škodlivých bakterií) v rovnováze. Nachází se v mnoha potravinách, ale bohužel ne vždy to stačí. Zejména při chronických potížích nebo po užívání antibiotik. V těchto případě je nutné probiotika suplementovat. Trávicí enzymy jsou molekuly, které nám pomáhají správně rozkládat potravu, aby se v žaludku nezdržela déle než je nutné. Při nedostatečné funkcí vlastních trávících enzymů se můžete setkat s bolestmi žaludku, pálení. žáhy nebo refluxu. 
Lze kombinovat trávicí enzymy a probiotika? A kdy je užívat?
Ano, lze. Trávicí enzymy doporučujeme užívat před jídlem a probiotika po jídle. Pokud současně užíváte antibiotika, doporučujeme užívat probiotika alespoň se 4 hodinovým rozestupem.
Neznehodnotí se probiotika v čase přepravy zásilky?
V chladnějším počasí podzimu, zimy a brzkého jara jsou probiotika stabilní. V létě zasíláme probiotika spolu s chladící destičkou, aby nedošlo k jejich znehodnocení.
Vitamíny
Jaký je rozdíl mezi klasickým vitamínem C a liposomální formou?
Jednoduše řečeno vstřebatelnost. Liposomální forma je unikátní tím, že celý vitamín “zabalí” do fosfolipidového obalu. Fosfolipid je běžná součást našich buněk. V tomto obalu bezpečně dopraví vitamin C tam, kam patří. Přijaté fosfolipidy organismus dále využije. Vstřebatelnost liposomálního vitamínu C je až 93%, oproti klasickému, který má vstřebatelnost kolem 10%. 
Proč se při výrobě vitamínu D3 nepoužívá liposomální forma?
Vitamín D je vitamín rozpustný v tucích, takže je-li užíván po jídle, není se vstřebatelností problém. Rozdíl mezi klasickým vitamínem D a liposomálním je v jednotkách procent ve prospěch toho liposomálního. Cena produktu by tak byla vyšší s minimálním rozdílem ve vstřebatelnosti.
Jak je to s dávkováním vitamínu D3?
Dle legislativy je doporučená denní dávka 600 IU. Nicméně studie poukázaly na to, že doporučovaných 600 IU nestačí na pokrytí potřeb zdravého člověka. Dle studie by dávka by měla být téměř 15x vyšší, tedy 8895 IU denně.
Proč je vitamín D3 spolu s K2?
Vitamín D3 spolu s K2 působí synergicky. Vitamin K2 zabraňuje kalcifikaci cév (zvápenatění cév) a kromě toho pomáhá transportovat vápník tam kde patří, tzn to kostní tkáně, zubů apod. Nicméně vitamín K2 může být pro některé osoby ze zdravotních důvodů zapovězen. Proto jsme vytvořili variantu vitamínu D3 i bez K2.
CéBéDé
Jsou Cébédé kapky určeny jen pro aromaterapii?
Dle české legislativy jsou Cébédé a Cébédé kapky určeny pouze za účelem aromaterapie, jiné užívání je na osobním zvážení.
Jak se liší jednotlivé Cébédé a Cébégé kapky?
Vybírat byste měli podle toho, k čemu jsou jednotlivé kapky více určeny. Kapky se liší poměrem terpenů, které obsahují a proto jsou každé kapky vhodnější k trošku jinému účelu. Pro snazší orientaci mezi kapkami jsme volili názvy jako Day, Night nebo Relax či další.
Obsahují Cébédé a Cébégé kapky TéHáCé?
Ano, nicméně obsah TéHáCé, které obsahují jsou v zákonem povoleném limitu do 1%.
NAC a Glutathion
Jaký je rozdíl mezi NAC a Glutathionem?
NAC nebo N-Acetylcystein je prekurzor glutathionu. To znamená, že NAC si tělo přemění na Glutathion. Glutathion tělu usnadňuje práci a vynechává z procesu tuto přeměnu.
Kdy upřednostnit glutathion před NAC?
Glutathion je doporučován starším osobám, nebo pro ty, které trápí akutní potíže, které je potřeba ihned řešit. Jako prevence pro mladší osoby a osoby ve středním věku doporučujeme spíše NAC.
Další dotazy
Podle čeho vybírat brýle s blokací modrého světla?
Brýle je dobré vybírat dle toho, ve kterou denní dobu je chcete používat. Brýle s blokací 80% a výše jsou určeny výhradně k večernímu používání, protože pomáhají blokovat všudypřítomné modré světlo, které brání produkci melatoninu v mozku. Tím, že modré světlo blokujeme, začne produkce melatoninu a tím docílíme lepšímu, rychlejšímu usínání a také kvalitnějšímu a hlubšímu spánku. Brýle s 20-40% blokace jsou určeny především jako ochrana zraku před působením modrého světla, kterému jsme často v práci vystavování několik hodin.
Jaký je rozdíl mezi produkty Testoboss a Testamento a mohu je užívat dohromady?
Testamento bylo vytvořeno s ohledem na optimalizaci hormonálního systému jak u mužů, tak i u žen. Jedná se o komplex přírodních látek, které dohromady pozitivně ovlivňují hormonální rovnováhu a produkt je určený pro všechny, které trápí příznaky hormonální nerovnováhy. Testoboss je produkt vytvořený pro muže, do jehož složení jsou vybrány byliny, které mají afrodiziakální vlastnosti, podporují plodnost, potenci, zdraví pohlavních orgánů a libido. Oba produkty lze užívat dohromady.
Jaký je rozdíl mezi NMN a NAD+?
NAD+ je velmi důležitá molekula, která kromě produkce energie se také podílí na dalších procesech jako je oprava DNA nebo jako prevence neurodegenerativních chorob. Nicméně NAD+ je příliš velká molekula na to, aby vstoupila do buňky. Proto se nejdříve musí přeměnit na NMN. Jakmile se NMN dostane do buňky, přemění se na NAD+. NMN je biologicky dostupnější, což znamená, že jej tělo může snadno zpracovat na vlastní NAD+. Užívání prekurzoru, jako je NMN, je nejjednodušší a nejlepší způsob, jak zvýšit hladinu NAD+.
Proč je u produktu napsáno, že užívání je nutné konzultovat s lékařem?
Nejedná se o nic výjimečného. U doplňků stravy je tento popisek nařízen legislativou a tudíž se musí uvádět u všech produktů. 
Prodejna Ostrava
Mohu si produkty z e-shopu koupit přímo na prodejně?
Jelikož se prodejna nachází jinde než sklad, tak na prodejně si můžete zakoupit naše vlastní produkty značky BrainMax a BrainMax Pure. Také je na místě pár nejčastějších produktů jiných značek, nicméně v tomto případě je lepší udělat si objednávku a zvolit si formu osobního odběru.
Kdy si mohu vyzvednout objednávku s volbou osobního odběru?
Osobní odběry jsou dostupné na výdejním místě zpravidla do druhého dne od vytvoření objednávky. Pokud vytvoříte objednávku brzy ráno, může být ještě ten den připravena k osobnímu odběru. Každopádně vždy prosím vyčkejte na potvrzovací email a SMS s informací, že je zásilka připravena k vyzvednutí.