Biohackerská značka NOW

Doplňky stravy NOW jsem poprvé spatřil na dovolené v USA před čtyřmi lety. V době, kdy existoval teprve jeden náš produkt: BrainMax 1.0. Dokonce jsem si tehdy koupil od NOW zinek glycinát. Poté jsem se už ke značce celé čtyři roky nedostal, protože mě nebavilo "složitě" nakupovat doplňky stravy v zahraničí na amazonu. Před čtyřmi roky bych nevěřil, že budeme provozovat už dnes už celkem "velký e-shop" BrainMarket natož, že bychom prodávali produkty NOW. Roky uběhly jako voda a je to tu :)

A v čem jsou vlastně produkty NOW tak výjimečné?

No výjimečné být musí, jinak by na BrainMarketu neměly, co dělat :) Nesoustředíme se na prodej toho, co trh chce, ale toho, co má kvalitu a funguje. Náš marketing jsou účinnost a kvalita našich produktů, nikoliv hezký obal se svalovcem :) Exkluzivita NOW Foods spočívá především v čistotě, formě a obsahu účinných látek. Přirovnal bych tuto značku k Viridianu pro BioHackery. Samozřejmě Viridian je košér, naprostá top kvalita, které se nic nepřibližuje, ale schází jim v repertoáru biohackerské produkty. Filozofie NOW food je zachovat kvalitu produktu a cenovou dostupnost, tak jak s firmou začínal její zakladatel Richard Elwood před více než 50 lety. Společnost NOW food také získala několik ocenění v inovaci produktů a především již zmíněné kvality.

now-fb-header

Jaké produkty dopručuji vyzkoušet

  • Začal bych asi u trávicích enzymů Super EnzymesSuper Enzymes je kompletní směs obsahující Betain HCl, pepsin, volskou žluč, pankreatické enzymy, bromelain a papain, což jsou látky schopné rozkládat nejen tuky, sacharidy a bílkoviny obsažené v jídle.
  • Když jsme u trávicích enzymů, zde bych ještě zmínil Gluten Digest: Komplex trávicích enzymů proteázy, amylázy a glukomylázy cílený na jídla obsahující lepek. Lepek (gluten) je všeobecný název pro skupinu špatně stravitelných glykoproteinů, které se vyskytují zejména v obilninách. Ačkoli tyto enzymy nenahradí bezlepkovou dietu, mohou být vhodným doplňkem pro případ náhodné kontaminace lepkem. Ocenit je mohou také lidé, kteří lepek běžně konzumují, ale pociťují po něm trávicí obtíže.
  • Další produkt, který stojí za zmínku je Cholin & InositolKomplex obsahující cholin a inositol s pozitivními účinky na udržení normální činnosti jater či metabolismu lipidů. Hlavní funkcí cholinu je být stavebním kamenem pro acetylcholin, který je důležitým neurotransmiterem (přenašečem vzruchu mezi nervovými buňkami). Jeho nedostatek je často skloňován jakožto jeden z příznaků vzniku Alzheimerovy choroby nebo demence.
  • Konečně máme v nabídce také kombinaci Vitamínu D3 a K2Kombinace dvou velmi důležitých vitaminů, které jsou díky svému přispívání ke zdraví kostí, zubů a kardiovaskularního systému předmětem řady výzkumů.

Produktů od NOW Foods máme v nabídce již téměř 300. Jistě mezi nimi najdete pro vás mnohem zajímavější doplňky stravy. Celou nabídku naleznete zde.

Jiří Votava