NOVINKA! Sada Yuna - kompletní péče o zdraví každé ženy! Více: ZDE
NOVINKA! Wellmax - certifikovaná BIO kosmetika z Alp! Více: ZDE
Za chvíli jsou Vánoce! Mrkněte na dárky! Více: ZDE

Oolong - Polofermentované čaje

Nejprodávanější

formosa oolong 1 kg
139 Kč –15 %
Formosa Oolong 100g
Momentálně nedostupné
3749
Původně: 139 Kč  (–15 %)
118 Kč
1 položek celkem
formosa oolong 1 kg
139 Kč –15 %
Formosa Oolong 100g
Momentálně nedostupné
118 Kč

Čaj pochází z taiwanské farmy ve Fujianu. Tmavě zelené svinuté listy rostlinné vůně dávají po zalití kompaktní, příjemně zaoblenou chuť s lehce praženou notou.

3749

Oolong kromě toho, že je vynikající společník pro chvíle odpočinku, má tento polofermentovaný čaj unikátní účinky na lidský organismus. Pomáhá snižovat krevní tlak, díky antioxidantům chrání srdce a obsahuje větší množství zinku.

Čaj Oolong je tradiční čínský čaj a jeho slavný druh pochází z provincie Fuijan v Číně a získává se z listů, pupenů a větví rostliny Camellia Sinensis. Jedná se o stejnou rostlinu, která se používá k výrobě zeleného čaje, ale rozdíl je ve způsobu zpracování čaje. Čaj oolong lze konzumovat v Číně, na Tchaj-wanu, v Japonsku a Indii.

Čaj oolong se vyrábí ze stejné rostliny, ze které se vyrábí zelený a černý čaj. Listy oolongu se však zpracovávají pomocí týmového procesu zvaného oxidace, při kterém jsou čajové lístky vystaveny vzduchu. To způsobí, že listy po určitou dobu fermentují a oxidují, na základě čehož listy získávají chuť, barvu atd. Čaje oolong jsou často formovány do pevně svinutých kuliček, které se postupně rozvinou, jak se čaj máčí, takže jsou vhodné pro více nálevů.

  • Vitamíny – vitamín A, vitamín B, vitamín C , vitamín E a vitamín K
  • Minerály – vápník, mangan, měď, karoten, selen a draslík
  • Antioxidanty – polyfenolické sloučeniny jako katechiny, theaflavin, kyselina gallová, kyselina chlorogenová, EGCg atd.
  • Kofein 
  • Aminokyselina – theanin

Stejně jako černé nebo zelené čaje si čaj oolong můžete vychutnat horký nebo ledový; teplota neovlivní všechny úžasné zdravotní přínosy. Při přípravě čaje jej nechte louhovat celých pět minut , abyste dosáhli maximální účinnosti.