Botter

Botter WineBotter založil Carlo Botter a jeho manželka Maria v roce 1928 ve městě Fossalta di Piave, malém městečku nedaleko Benátek. Začalo to jako malá firma prodávající místní vína v sudech a demižonech. 
V 60. letech se ke společnosti připojili dva synové, Arnaldo a Enzo, a začali prodávat víno v lahvích. Posílili přítomnost společnosti na italském trhu a - co je nejdůležitější - dali život postupnému procesu expanze do dalších zemí, což se pak proměnilo v hlavní zdroj příjmů společnosti.
V 70. letech byl Botter schopen držet krok s rostoucím mezinárodním trhem a rozšířit svůj sortiment. Některá jeho vína Veneto pocházela z rodinných vinic, které se nacházejí poblíž Trevisa.
V 80. letech 20. století díky různým úzkým spoluprací s místními výrobci začal Botter dodávat nová vína z Abruzze, Kampánie, Puglie a Sicílie a nabízel širokou škálu produktů vyrobených z hroznů z domácích vinic; to byl pouze výchozí bod multiteritoriálního přístupu Botter, který se později rozvíjel a šířil po celé zemi, od severní po jižní Itálii.
Dnes je Botter jedním z největších výrobců a vývozců italských vín: 1 z 35 lahví italského vína vyváženého do světa vyrábí společnost Botter.
Žádné produkty značky Botter nebyly nalezeny...