MiniMUF

MiniMUF.cz

Vážíme si přírody a cítíme se být její součástí. Z toho důvodu se s manželem snažíme vyhýbat produkci především plastových odpadů, které vznikají při běžných denních úkonech. Jedním z největších oříšků pro nás byla zubní pasta. Drtivá většina je v plastových tubách a ty opravdu kvalitní se k nám často dováží z opačné strany zeměkoule. Proto jsme naše pasty vytvořili z co možná nejlokálnějších surovin a zvolili skleněný obal. Původ ingrediencí je pro nás velmi důležitý, proto jsme si vytvořili MiniMUFí kodex.

„Nepotřebujeme pár lidí, co žijí dokonale udržitelně. Potřebujeme, aby se milióny lidí snažily žít o trochu šetrněji, než včera.“

Výrok, který nás při hledání rovnováhy ve světě plném konzumu uklidňuje od jisté ekodeprese. V tom samém hledání rovnováhy jsme se mezi domácí výrobou přírodního mýdla a ekologického čisticího prostředku bez zbytečných aditiv dostali k tomu, že není tak složité sehnat zaručený recept na domácí zubní pastu. Po hlubším průzkumu jsme však zjistili, že takovou pastou si člověk může snadno zničit sklovinu. O tom, že polovina suroviny na její výrobu sem putuje ze všech koutů planety, často ani netuší.

 

Žádné produkty značky MiniMUF nebyly nalezeny...