NOVINKA! Blight Smile - 100 % účinná, jednoduchá a bezpečná světelná technologie bělení zubů. Zakoupíte: ZDE

BrainMarket brýle blokující 100% modrého a zeleného světla, TRON

Kód: 98669
559 Kč
Skladem (> 5 ks)

Brýle vhodné k nošení 1,5 hodiny před spánkem kvůli blokaci modrého světla a optimalizaci cirkadiánního rytmu (seřízení vašeho biologického rytmu). Dokáží blokovat až 100% škodlivého modrého a zeleného světla. Blokují spektrum o vlnové délce 380 až 565 nm. 

Nošením brýlí blokujících modré a zelené světlo před spaním můžete zlepšit spánek, zdraví (skrze vyplavení melatoninu, nejsilnějšího antioxidantu) a ranní energii. Brýle vynikají naprosto hermetickým krytím světla po celém svém obvodu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brýle blokující 100% modrého a zeleného světla, TRON

Brýle vhodné k nošení 1,5 - 2 hodiny před spánkem kvůli blokaci modrého a zeleného světla a optimalizaci cirkadiánního rytmu. Dokáží blokovat až 100% škodlivého modrého a zeleného světla. Blokují spektrum o vlnové délce 390 až 565 nm. 

Brýle vynikají naprosto hermetickým krytím světla po celém svém obvodu. 

modre_svetlo_Infografika_Instagram_BrainMarket

Nošením brýlí blokující modré světlo před spaním můžete zlepšit spánek, zdraví (skrze vyplavení melatoninu) a ranní energii. Přečtěte si článek o tom k čemu je melatonin a jak zvýšit jeho hladinu anebo proč je spánek důležitý a jak zapracovat ne jeho zlepšení.

Bylo zjištěno, že blokace zelené části spektra současně s modrou zvyšuje pozitivní účinky na kvalitu spánku. 1

Upozornění: celodenní nošení brýlí blokujících 100% modrého a zeleného světla může způsobovat únavu.

Problém modrého světla

V dnešní digitální éře dokáže jen málokdo odtrhnout oči od obrazovky, ať už to je televize, mobil, či počítač. S přibývajícím používáním těchto elektronických zařízení a používání LED světel vyvstaly nové problémy.

  • Vystavení se modrému světlu z obrazovek narušuje produkci melatoninu a spánkové vzory. Více se můžete dozvědět v našem článku.
  • Modré světlo z expozice na obrazovce bylo spojeno s poškozením sítnice, šedým zákalem a makulární degenerací.
  • Viditelné modré světlo je vyšší energii a jeho vystavení je pro oči velmi vyčerpávající.
  • Nadměrné nasycení modrého světla může snížit ostrost zraku a ztížit zaostřování.
  • Bylo prokázáno, že modré světlo vyvolává fotochemické poškození sítnice a makuly, které způsobují oxidační stres očí.
  • Poruchy spánku mohou vést k depresi, hromadění neurotoxinů a zvýšenému riziku onemocnění.

zdroje-modreho-svetla-infografika-instagram-brainmarket-update

Modré světlo mezi 380 a 470 nm je považováno za škodlivé, protože může způsobit poškození sítnice, šedý zákal a je spojeno s poruchami spánku. Všechny spektra modrého světla však nejsou špatné, například spektrum od 470 do 500 nm, nazývané také tyrkysově modré světlo, je obecně považováno za dobré. Tato škála viditelného modrého světla je prospěšná, protože stimuluje přirozené reflexy chránící oči před přeexponováním a také pomáhá kognitivním a paměťovým funkcím mozku. Zároveň stimuluje fotosenzitivní retinální gangliové buňky, také pupilární reflex a kontroluje cirkadiánní cyklus.

zdroje-modreho-svetla-v-domacnosti-infografika-brainmarket-cz_1

Základní specifikace

Skla: červená

Šířka brýlí: 16 cm

Délka nožiček: 12 cm

Bylo provedeno měření: blokace modrého a zeleného spektra

loznice_pro_kvalitni_spanek_CZ_@2x-infografika_brainmarket

 Reference:

1. LEE, Soomin. Do green-blocking glasses enhance the nonvisual effects of white polychromatic light? [online]. 2018 [cit. 2020-11-04]. Dostupné z: https://jphysiolanthropol.biomedcentral.com/articles/10.1186/s40101-018-0189-3. Study.

Doplňkové parametry

Kategorie: Brýle blokující modré světlo
Hmotnost: 0.052 kg
Blokuje: Modré světlo, Zelené světlo
Doba nošení: Před spánkem
Konstrukce: Plast
Pro koho: Dospělé
Typ: Na doma
Účel: Lepší spánek
Úroveň blokace: 100%
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
K Avatar autora dotaz 25.1.2021 09:01
Dobrý den, dají se tyto brýle nosit i v kombinace s dioptrickými brýlemi? tzn. je možné dát brýle "na sebe"? Děkuji
Odpovědět
RH Avatar autora dotaz 25.1.2021 15:35
Dobrý den, "lze", pokud se Vám pod ně vejdou :) Jinak se to dá řešit jen klipy na Vaše dioptrické brýle. Aktuálně se dají koupit jen 80%, 95% jsou vyprodány a nevíme přesně, kdy se doskladní: https://www.brainmarket.cz/bryle-blokujici-modre-svetlo/klipy-na-dioptricke-bryle-blokujici-80--modreho-svetla/ S pozdravem Roman
5
18x
4
1x
3
1x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
JS Avatar autora | 12.9.2021
Nejsem spokojen, prakticky nic v rýlích nejde dělat, ledaže Vám nevadí že z barevné televize máte horší černobílou, knížky se dá přečíst jen kousek, protože tonedělá dobře na oči. Takže brýle nasazuji jen když skončím hlubokou meditaci, než se oči proberou.
5
HJ Avatar autora | 19.8.2021
Koupě nelituji. Brýle blokující modré a zelené světlo mám zatím krátkou dobu, ale i tak mohu za sebe sdělit, že když je večer cca od 9 hodin mám při práci na počítači, mobilu či při sledování televize, tak usínám bez problémů, v opačném případě mám a měla jsem s usínáním již dlouhou dobu problémy, proto jsem si také brýle zakoupila a zatím mi vyhovují. Vejdu pod ně i brýle dioptrické a na obličeji sedí dobře, jsou hodně přiléhavé, ale netlačí mi. Jinak si stále ještě musím zvykat na změnu barev, takže si někdy brýle nevezmu, potom mám ale s usínáním problém.
4
AB Avatar autora | 4.8.2021
Zatím si zvykám a zvyšuji dobu, po kterou by se brýle před spaním měly nosit. Trochu mi vadí změna barev při sledování televize a protože mám dioptrické brýle, tak při práci na počítači mi přijde trochu nepohodlné nasadit si přes ně vaše brýle. Ale budu si muset zvyknout.
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 6.8.2021
Dobrý den paní Barošová, Pokud nosíte dioptrické brýle. Pak byste pro vaše pohodlí měla používat spíše tyto klipy, které si připnete na vaše dioptrické brýle a blokujete modré a zelené světlo a ještě k tomu nenamáháte zbytečně oči. Přeji hezký den i víkend :)
3
OP Avatar autora | 1.6.2021
Dobrý den, s funkcí produktu jsem spokojený, mám pocit, že jsem ráno lépe odpočatý, ale je tu jistá věc co mě trápí. Při nošení mě nepřiměřeně tlačí. Bohužel jsem byl příliž bláhový a myslel si, že například tlačit přestanou, nepřestaly a já jsem promrhal lhůtu možnosti vrácení peněz, rád bych se proto zeptal jestli existuje stále jistá možnost produkt vrátit. Děkuji za odpověď.
5
Avatar autora | 26.5.2021
Fungují skvěle.
5
P Avatar autora | 20.5.2021
Kvalitní produkt. Opravdu skvěle blokuje modré světlo.
5
RV Avatar autora | 29.4.2021
Skvěle brýle. Sice trochu extravagantní. Ale spím jako miminko
1
Avatar autora | 21.4.2021
Rozdíl nepociťuji. Dlouhou dobu jsem používal pracovní Uvex brýle s filtrem, který ale nebyl 100%, u kterých jsem ale žádný efekt nepociťoval a proto jsem zakoupil tyto brýle se 100% filtrem. Za mě mají brýle efekt nula, žádná změna, usínám a ráno se cítím naprosto stejně ať používám první, druhé či žádné brýle... Tyto jsou navíc tak extrémně těsné a s velkým přítlakem nožiček, že po 10 minutách začne hlava tak bolet, že jsou prakticky nenositelné.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 28.4.2021
Dobrý den, mrzí nás, že Vám brýle nevyhovují, samozřejmě můžete brýle vrátit, pokud s nimi nejste spokojený a my Vám vrátíme peníze. Mějte hezký den.
5
M Avatar autora | 7.4.2021
super
5
IK Avatar autora | 10.3.2021
Jsou výborné
5
RP Avatar autora | 28.2.2021
Brýle určitě doručuji. Konečně po mnoha letech usnu do pár minut po zalehnutí a budím se odpočatý. Dále doporučuji knihu Cirkadiální kód a Proč spíme.
5
MU Avatar autora | 19.2.2021
brýle jsou fajn ,vejdou se pod ně i dioptrické brýle takže dobře vidím
5
MP Avatar autora | 8.2.2021
Brýle mi vyhovují hlavně tím, že pokrývají celý zorný úhel, včetně stran.
5
Avatar autora | 31.1.2021
Zakoupil jsem si červené brýle a spací masku. S produkty jsem velmi spokojený. První den pro mě bylo těžší si zvyknout, ale pozitivní změny jsem zporozoval již po pár dnech. Usínám ted mnohem rychleji a spím mnohem lépe.
5
MH Avatar autora | 27.1.2021
Od té doby, co mám tyto brýle, tak vidím vše červeně. Je to naprostá změna životního stylu vidět vše červeně. Jsem neustále unavený a kvalitně se mi spí.
5
AT Avatar autora | 20.1.2021
Skvělé! Brýle chrání i proti modrému světlu přicházejícímu ze stran či shora.