BRAIN SALE! Slevy až - 60% ! Více: ZDE
NOVINKA! BrainMax Omega 3 - Olej z tresčích jater! Více: ZDE
Za chvíli jsou Vánoce! Mrkněte na dárky! Více: ZDE

Chytrá žárovka Blight LED, závit E27, 11W, WiFi, APP, stmívatelná, barevná

Kód: 6452/316
399 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Chtěli byste se budit příjemně pozvolným rozsvícením světla místo budíku? Nemyslet každý večer na přepnutí světel do červené barvy pro podporu spánku. Mít na každou denní dobu automaticky nastavené správné světlo pro zlepšení energie a mentálního výkonu. A vlastně vůbec nepoužívat vypínače, protože, když přijedete večer domů světla se automaticky rozsvítí anebo naopak zhasnou při odjezduSprávně nastavené světlo v domácnosti, které nastavíte s Blight žárovkou je klíčové pro kvalitní spánek, mentální výkon, energii či náladu.

S naší chytrou žárovkou si nastavíte cokoliv a odkudkoliv. A to vše bez propojovacích zařízení a jiných složitostí. Navíc je součástí každého balení dálkový ovladač, takže pokud by vám náhodou doma vypadla WI-FI nemusíte se bát, že byste osvětlení v domácnosti nemohli ovládat. U vývoje Blight žárovky jsme mysleli na každou situaci, která by vás mohla potkat.

Detailní informace

Rychlá expedice
Rychlá expedice
Produkty máme opravdu skladem.
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Jsme zkušení. Rádi poradíme!
Testujeme, co prodáváme
Testujeme, co prodáváme
Ověřujeme vysokou kvalitu produktů.
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při nákupu nad 1 500 Kč.

Detailní popis produktu

Chytrá žárovka Blight LED, závit E27, 11W, WiFi, APP, 2700 - 6500 K + dálkový ovladač

Nastavte si světelné rutiny pro spánek, práci, čtení nebo pro každý úsek dne. S chytrou žárovkou Blight nastavíte světlo v domácnosti podle nejnovějších vědeckých informacích o vlivu světla na zdraví. Díky intuitivnímu ovládání přes aplikaci Tuya Smart, či ovladačem a kompatibilitou s Alexou a OK Google vytvoříte ve vašem interiéru příjemnou atmosféru. Probouzejte se každý den světlem vycházejícího slunce a připravujte se na spánek s pomalu zeslabujícím červeným světem. Jasné světlo přes den pomáhá k vyšší bdělosti, podporuje paměť a kognitivní funkce a kalibruje cirkadiánní rytmusDíky chytrým funkcím můžete nastavit například chytré stmívání, při kterém žárovka sama postupně přechází ze studené bílé barvy na teplou bílou a posléze na červenou barvu s pomalu snižujícím se jasem, čímž simuluje efekt zapadajícího slunce. Díky správnému světlu můžete zvýšit produkci vlastního melatoninu během spánku a zlepšit své zdraví. Ráno se poté budete probouzet odpočatí a s novou energií.

Co vše lze s chytrou Blight žárovkou nastavit a automatizovat?

Chytrou žárovku Blight můžete ovládat buďto přes Wi-Fi prostřednictvím vašeho mobilního telefonu odkudkoliv na světě anebo offline pomocí přiloženého dálkového ovladače.

Můžete nastavit:

 1. Teplotu chromatičnosti a intenzitu světla.
 2. Barvu světla.
 3. Vypnout / Zapnout.
 4. Přednastavit scény např. pro práci.

Můžete automatizovat:

 1. Plán pro vstávání a probouzení.
 2. Světelné rytmy pro každý denní časový úsek.
 3. Úkol pro ON/OFF v daný den a čas.
 4. Rozsvícení u příjezdu či zhasnutí u odjezdu.
 5. Nastavení světel podle počasí nebo východu a západu slunce.

Jak zlepšit spánek úpravou barvy a intenzity světla?

Nastavte si plynulé snižování jasu a změnu světelného spektra. Minimálně 2h před spaním přepněte světlo do červeného módu, nebo nastavte si nastavte automaticky plán pro přepnutí do červené. Tím budete simulovat přirozené světelné podmínky, které nastávají v podvečer v přírodě a při kterých jsme se jako druh vyvinuli. Návratem do člověku přirozenému světelnému prostředí dosáhnete hlubšího spánku a zvýšíte hladinu melatoninu, který je zároveň jedním z nejsilnějších antioxidantů v našem těle. Tato změna se tedy projeví i na zlepšení imunity, zdraví a ranní energie. 

Díky správnému nastavení světel, eliminací modrého světla z displejů (například aplikací f.lux) a kvalitním zastíněním oken můžete dosáhnout přirozeného světelného prostředí bez nutnosti nosit brýle blokující modré světlo. Video návod na nastavení červeného módu v iPhone a další zajímavosti o melatoninu naleznete v našem článku.

 

Jednoduché ovládání v aplikaci TUYA smart

Jak chytrou žárovku Blight spárovat s aplikací?

Chytrou žárovku Blight můžete ovládat online pomocí Wi-Fi anebo offline pomocí dálkového ovládače, který je součastí balení každé žárovky. Takže i v případě, že by vám doma přestala jít Wi-Fi, stále budete moci ovládat osvětlení prostřednictvím dálkového ovládače. Zde je rychlý návod pro spárování žárovky s aplikací TUYA. Podrobný návod naleznete zde.

 1. Nainstalujte si aplikaci TUYA smart do vašeho smartphonu. iOS ke stažení zde. Android ke stažení zde. Zaregistrujte si svůj účet a ověřte mailem.
 2. Našroubujte chytrou žárovku Blight do závitu a poté 3x pomalu zapněte vypněte žárovku vypínačem.
 3. Nyní vám začne žárovka blikat. V aplikaci TUYA vám vyběhne notifikace, jestli chcete žárovku přidat. Zvolte GO TO ADD. Pokud vám notifikace nevyběhla, zvolte nahoře vpravo oranžovou ikonu + a poté GO TO ADD.
 4. Vyčkejte pár sekund než se žárovka přidá a poté si můžete žárovku přejmenovat a nastavit.

1.) Jak si nastavit režim teplé bílé 2700 Kelvinů

Režim teplé bílé můžete nastavit buďto na ovladači tlačítkem WW (WARM WHITE) anebo v aplikaci TUYA v záložce WHITE nastavením ukazatele teploty barvy úplně dolů doleva.

Tento režim je vhodný jako příjemně teplé světlo v podvečer a večer. 90 minut před spaním už se nehodí, protože obsahuje modrou a zelenou složku, která by zpomalila tvorbu spánkového hormonu melatoninu.

2.) Jak si nastavit mentálně povzbuzující studenou bílou 3700 Kelvinů

Tento režim na ovladači nenajdete. Budete si ho muset nastavit v aplikaci TUYA. Nejlépe tím, že si tuto scénu uložíte v záložce SCENE, kde zvolíte tlačítko v pravo nahoře EDIT. Dále kliknete na SCENE COLOUR a vyladíte si teplotu chromatičnosti podle obrázku níže. Je dobré si tento režim pojmenovat a potvrdit tlačítkem SUBMIT.

Tento režim je vhodné používat přes den jako denní světlo, když je venku šero a potřebujete se nabudit na práci. Tento režim nehodí na podvečer a před spaním, protože obsahuje energeticky silnou modrou složku, která by zpomalila tvorbu spánkového hormonu melatoninu.

 

3.) Jak nastavit prospánkový červený režim

Tento režim najdete na ovladači jako tlačítko R. Zároveň si ho můžete uložit v záložce scene anebo ho ručně vyladit v záložce colour.

Tato barva je vhodná 90 minut před spaním, protože neobsahuje ani modrou či zelenou složku, což znamená, že nezpomaluje tvorbu prospánkového hormonu melatoninu, který potřebujete abyste se dobře vyspali. O pozitivech červeného světla před spaním svědčí i studie z roku 2012, kde vědci hodnotili účinek terapie červeným světlem na 20 sportovkyních. Účastníce byli náhodně rozděleni tak, aby dostávali 30 minut terapie červeným světlem každou noc po dobu 14 dnů. Ve srovnání se skupinou s placebem, u které nebylo využito červené světlo, měly účastnice zlepšenou kvalitu spánku, hladiny melatoninu a vytrvalostní výkon.

 

Technické údaje: 

 Typ světelného zdroje: LED

 Energetická třída: A+

 Patice: E27

 CRI: 84

 Skládání barev: RGB

 Teplota chromatičnosti (K): 2700* - 6500 K

 Příkon: 11 W

 Ovládání: aplikace Tuya Smart, dálkové ovládání

 Pracuje s: Alexa, Ok Google

 Wifi: 2,4 Ghz

 Náhrada za: 75 W žárovku

 Navrženo v Česku, vyrobeno v Číně.

 Svítivost: 1055 Lm

 Certifikáty: CE, RoHS

 Napětí (V): 220 - 240 V

 Bez obsahu rtuti.

 Angolo: 200°

 Životnost: 7 - 15 tisíc hodin

* Na balení je bohužel chybně uvedená chromatičnost začínající na 3.000 K. Omluvte prosím tuto chybu. Správný údaje je od 2700 K do 6500 K. 

Součást balení: 1 ks žárovka, 1 ks ovladač, návod.

 

icon

Zapamatujte si

Nejpodstatnější informace o blokaci modrého světla

Zatím co přes den potřebujeme dostatek jasného světla, v noci je jeho přemíra škodlivá. Hlavně modrá složka světla signalizuje tělu, kdy má být aktivní a kdy je čas k odpočinku a regeneraci. Blokací modrého světla 2-3 hodiny před spánkem dáte tělu najevo, že se blíží čas spát. Odměnou bude zvýšená produkce melatoninu (hormonu spánku a regenerace, silného antioxidantu), kvalitnější spánek a příjemná rána plná energie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Domov
Hmotnost: 0.2 kg
Položka byla vyprodána…

Chytrá žárovka BLight LED, závit E27, 11 W, WiFi, APP, stmívatelná, barevná - BrainMarket.cz

5
9x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 23.11.2022
Máme asi dva měsíce a bez problému fungují. Na červený odstín jsme si zvykli a před spaním je to výborné.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 25.11.2022
Dobrý den, děkujeme za hodnocení. Jsme rádi, že jste s žárovkami spokojená. :) S pozdravem, Veronika.
5
LV Avatar autora | 17.10.2022
Příjemné světlo, na večer dáváme červenou a spíme jako mimina
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 18.10.2022
Dobrý den Lenko, velmi děkujeme za hezké hodnocení. Jsme rádi, že jste s žárovkou spokojená a pomáhá k lepšímu spánku. :) Krásný zbytek dne, Veronika.
5
L Avatar autora | 7.7.2022
Funguje, nemám co vytknout.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 8.7.2022
Dobrý den, moc děkujeme za hodnocení a za celý tým BrainMarketu přeji krásný den, Veronika.
5
D Avatar autora | 24.5.2022
Vše funguje jak má. Spokojenost
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 25.5.2022
Dobrý denm Davide, děkujeme za hodnocení. :) Pěkný den, Veronika.
5
DH Avatar autora | 18.5.2022
Šikovná věc!
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 19.5.2022
Dobrý den, děkujeme za ohodnocení a přeji hezký zbytek dne, Veronika.
5
MV Avatar autora | 1.3.2022
Jsem spokojen, obchod doporučuji.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 4.3.2022
Dobrý den, děkujeme za doporučení, velmi si toho vážíme. :) Krásný den a hodně zdraví, Veronika.
5
FP Avatar autora | 22.12.2021
Velká spokojenost. Tlumené červené světlo na večer je velmi příjemné. Naopak jasné bílé světlo v případě potřeby je velmi intenzivní.
5
JR Avatar autora | 14.10.2021
Skvělá žárovka programovatelná. Dal jsem si je do celého bytu. Ani už nepoužívám vypínač. Večer jde do červené automaticky a spím jak mimino. Doporučuji
Nevyplňujte toto pole:
E Avatar autora Ovládání vypínačem 23.2.2022 08:41
Dobrý den, pokud si žárovku nastavím v aplikaci nebo ovladačem, mohu pak světlo klasicky ovládat vypínačem? Nebo jen aplikací nebo ovladačem? A je flicker-free?
Odpovědět
RH Avatar autora Ovládání vypínačem 23.2.2022 16:02
Dobrý den, ano vypnout - zapnout normálně vypínačem a pak ovladačem nebo appkou. Flicker žárovka nemá. S pozdravem Roman, Brainmarket