Garden of Life

Garden of Life jako jediný výrobce na světě vyrábí své doplňky stravy přímo z potravin pěstovaných v ekologickém zemědělství. Odlišuje se zejména svou filozofií o potravinách a taky "pěstování vitamínů". Tento proces byl inspirován vědou oceněnou Nobelovou cenou. 

Každá jednotlivá živina je navíc kombinována se specifickým peptidem, který umožňuje průchod buněčnou stěnou. Suplementy, probiotika, vitamíny a další produkty Garden of life jsou vyráběny vždy pouze z čistých, nezpracovaných ingrediencí a potravin bez použití chemických látek.

Čím je značka Garden of Life unikátní?

 • Doplňky stravy té nejvyšší možné kvality
 • Produkty pochází z ekologického zemědělství
 • Produkty mají dostatek slunce, vzduchu, vody a čas na růst, což je činí nutričně mnohem bohatšími
 • Doplňky jsou vyráběny ze skutečných potravin (z organického ovoce, bylin, zeleniny, luštěnin atd.)
 • Zakládají si na Bio, čistých a nezpracovaných potravinách
 • K výrobním procesům nepoužívají chemikálie, na rozdíl od mnoha společností

garden-of-life-logo_290x

 

Při výrobě produktů této společnosti jsou dodržovány vysoké standardy, za nichž stojí klinicky studované ingredience, špičková technologie, důraz na kvalitu a spolupráce s ekologickým zemědělstvím.

Společnost dbá na kvalitní, manuálním pěstování surovin v bohaté, úrodné, organické půdě, bez GMO a chemikálií, za dostatku slunce, vzduchu, vody a zejména času, tak aby bylo sklízeno v tu pravou dobu a jen to nejlepší. 

Historie 

Zakladatelem společnost Garden of Life je Jordan Rubin. Ten je mnohými považován za nejuznávanějšího a nejoblíbenějšího odborníka na přírodní zdraví v Americe. Jako teenager v 19 letech byl diagnostikován se závažnou formou Crohnovy choroby a během krátké chvíle se jeho zdraví razantně zhoršilo. Byl připoután na invalidní vozík, zažíval nesnesitelné trávící problémy, bolest, nevolnost a lékaři mu nedávali dostatek naděje na uzdravení. S tímto přístupem klasické medicíny nebyl ovšem spokojen a proto se rozhodl o alternativní léčbu, založenou na rostlinné stravě sestávající z nezpracovaných, syrových potravin. Jeho jídelníček se skládal zejména z ovoce, zeleniny, semínek, a masu z drůbeže krmené trávou. Během pár týdnu se jeho stav rapidně zlepšil a již ve 21 letech byl schopný vrátit se ke svému běžnému životu. 

pexels-photo-314780

Inspirován touto životní etapou, založil v roce 1999 společnost Garden of Life, nyní přední společnost zabývající se doplňky stravy a zdravou výživou. 

Společnost je založena na víře, že celkové zdraví má kořeny ve zdravém stravování a trávení. Kladou důraz zejména na enzymy, probiotika, potravinovými kofaktory a živiny, které pocházejí z nejkvalitnějších organických non GMO zdrojů.

Svou filozofii založili na třech principech: 

   • Nezpracovaných potravinách - společnost se zaměřuje na potraviny vysoké kvality, které mají největší potenciál ovlivnit naše zdraví.
   • Čistých potravinách -  v Garden of Life dbají, aby všechny potraviny obsažené v produktech byly pěstovány bez chemikálií.
   • Vystopovatelnosti - klíčový princip, který činí produkty Garden of Life tak speciálními. Společnost dbá na to, aby měla vždy veškeré informace o původu ingrediencí obsažených v produktech. To znamená informace o tom kde jsou potraviny pěstovány, jaké zemědělské postupy jsou používány, pracovní podmínky zaměstnanců a další. Díky tomu je většina jejich produktů označena certifikátem USDA organic a ne-GMO, které zajišťují, že je ovoce i zelenina pěstována bez chemikálií.

pexels-photo-296230
Vaše tělo bylo stvořeno k jídlu, zpracování a odvozování výživy z potravy - skutečné, zdravé jídlo. Když tedy vytváříme naše výrobky, začneme tím, že se podíváme na jídlo a na to, co nám ve stravě může chybět. Jelikož víme, že mimořádné jídlo má mimořádné zdraví, zajímá nás jen to nejlepší, co příroda nabízí.

 

Jak již bylo zmíněno, Garden of life je držitelem řady certifikátů, z nichž jeden z nejvýznamnějších je USDA Organic. Společnost se snaží zajistit, aby právě co nejvíce produktů neslo označení USDA Organic. 

Snímek obrazovky 2020-08-05 v 9.34.35

USDA Organic - je označení pro potraviny či jiné zemědělské produkty, které byly vyrobeny schválenou metodou dodržující specifické požadavky:

 • Žádné GMO
 • Žádná antibiotika či růstové hormony
 • Žádná syntetická hnojiva
 • Žádné zakázané pesticidy
 • Žádné ozáření
 • Žádné odpadní kaly
 • Přísné dodržování norem týkajících se zdraví a dobrých životních podmínek zvířat
 • 100% organické krmivo
 • Poskytují zvířatům přístup do přírody
 • Specifické metody pro ochranu půdy a vody
 • Redukce znečištění

Kromě toho plodiny musí být pěstovány na půdě, na které nebyly 3 roky aplikovány žádné chemické látky.

Kromě USDA Organic produktů, společnost nabízí také GMO, veganské, bezlepkové či košér produkty.

Snímek obrazovky 2020-08-05 v 10.44.19Snímek obrazovky 2020-08-05 v 10.52.54Snímek obrazovky 2020-08-05 v 10.52.57Snímek obrazovky 2020-08-20 v 9.10.33Snímek obrazovky 2020-08-20 v 9.10.19Snímek obrazovky 2020-08-20 v 9.10.05Snímek obrazovky 2020-08-20 v 9.10.15Snímek obrazovky 2020-08-20 v 9.10.26Snímek obrazovky 2020-08-20 v 9.10.30Snímek obrazovky 2020-08-20 v 9.13.21Snímek obrazovky 2020-08-20 v 9.13.24

Testování 

Společnost Garden of Life dodržuje řadu vysokých standardů, díky nimž je jedničkou v oblasti přírodních produktů. Celý proces začíná klinicky studovanými ingrediencemi a špičkovou technologií.

Výrobky jsou neustále testovány na jejich účinnost, bezpečnost a obsah kontaminantů. Každý produkt je zkoumán a vyvíjen tak, aby byl nejbezpečnější a nejúčinnější.

Garden of Life doufá, že jeden den, společnosti i spotřebitelé využijí své ekonomické síly k zastavení rostoucího přílivu genetických modifikovaných potravin. 

Výrobky společnosti Garden of Life:

 • jsou bezpečně vyráběny cGMP (current Good Manufacturing Practices)
 • jsou testovány tak, aby byly bezpečné a vyhovovaly potravinovým standardům.
 • prochází oddělením kontroly kvality věnované zajišťování a dodržování všech postupů pro vysokou kvalitu výrobků.
 • jsou testovány přední nezávislou testovací agenturou.
 • splňují normy, které vyžadují certifikované ekologické produkty USDA
 • splňují standardy projektu bez GMO - jsou bezpečné bez geneticky modifikovaných složek.

Bez GMO

GMO je zkratka pro geneticky modifikovaný organismus. Laicky řečeno, GMO lze považovat jako rostlinu, pocházející ze semene, které bylo infikováno bakteriemi nebo pesticidy, aby jí pomohlo zůstat naživu, když je půda, v níž roste, zamíchána chemikáliemi.

Chemické společnosti investovaly miliardy dolarů do vývoje těchto geneticky modifikovaných semen. Každoročně pak zvyšují ceny semen. To klade hospodářský tlak nejen na zemědělce, ale také na daňové poplatníky, protože vláda musí naopak zvyšovat dotace. Konečným výsledkem jsou stále rostoucí ceny potravin a naše domovy plné produktů, které pocházejí z neregulované genetické modifikace - jejichž dlouhodobé účinky se dosud neprojevily. Ve společnosti Garden of Life podporují pouze farmy, které používají semena bez GMO.

Produkty 

Společnost Garden of Life se zaměřuje zejména na vitamíny, probiotika a proteiny.

My v Brainmarketu jsme se rozhodli, že Vám v tomto článku představíme vitamíny z řady Vitamin Code. Tyto vitamíny jsou vyráběny z individuálně pěstovaných raw surovin bohatých na živiny. 

 • Vitamin Code je špičkovou řadou vitamínu z raw, nezpracovaných potravin, vytvářených přímo tak, aby vyhovovaly podle věku a pohlaví.
 • Vitamin Code využívá duální probiotický kultivační proces, který napodobuje růstový proces nalezený u rostlin.
 • Tento proces "pěstování vitamínů" byl inspirován vědou, oceněnou Nobelovou cenouKaždá jednotlivá živina je kombinována se specifickým peptidem, který umožňuje průchod buněčnou stěnou dvou samostatných probiotik.
 • Tyto individuálně pěstované vitamíny a minerály se nazývají RAW food-created a obvykle přicházejí s jedinečnými kódovými faktory neporušenými, které vyživují tělo tak, jak je zamýšleno přírodou
 • RAW znamená, že tyto vitamíny jsou nevařené, neošetřené dodávané s probiotiky a enzymy a absolutně bez syntetických vitaminů
 • Náš auditovaný RAW standard znamená, že ingredience vitamínového kódu jsou vždy udržovány pod 115 ° F, a nepoužíváme tvrdou kompresi a teplo, které se obvykle používá k výrobě vitaminových tablet.
 • Vitamin Code kombinuje to nejlepší z přírody a vědy, bez pojiv, umělých příchutí, barev nebo cukrů.

b3811a77-46b8-4639-a4ae-5dfb6b5f57c0

Od společnosti Garden of Life nás zaujal zejména zinek kombinovaný s vitamínem C. V jedné dávce se nachází 30 mg zinku ve své nejpřirozenější chelátové formě a 60 mg vitamínu C z bakteriální kultury Saccharomyces cerecisiae. Produkt obsahuje minerální směs 17 organicky pěstovaných plodin a 75 alkalických půdních minerálů. Produkt lze doporučit všem jedincům, kteří se zaměřují na: 

 • Podporu imunitního systému 
 • Podporu zdraví kůže a očí 
 • Podporu zdraví prostaty
 • Podporu zdravého trávení 

Další produkty, které nás zaujali jsou probiotika této společnosti, a to zejména z řady Dr. Formulated. Probiotika jsou definována jako živé mikroorganismy, které osidlují střevní mikroflóru. Střevní mikroflóra ovlivňuje jak průběh trávení, tak celkovou imunitu organismu. Je jen na nás, abychom náš mikrobiom podporovali a vyživovali prostřednictvím našeho životního stylu, toho, co jíme a čemu se vystavujeme. Pro ochranu našeho mikrobiomu je potřeba se vyhýbat toxickým látkám využívaných v běžném zemědělství, čistících prostředcích, potravinách či dokonce vodě. 

0e9ed97b-b10d-4156-ba76-f012ecfa7432

Za jeden z nejlepších doplňků stravy od společnosti Garden of Life považujeme probiotika pro těhotné, které podporují imunitní systém matky i dítěteJe prokázán význam střevních bakterií na prenatální a postnatální zdravotní stav. Prenatální probiotika představují účinný způsob jak posílit rozmanitost a zdraví mikrobiomu těhotných žen.

Kromě vitamínu a probiotik této společnosti naleznete v našem sortimentu také kolagen, DHA (rybí olej), olej z tresčích jater či prášek z obilovin.

e8650f12-ad7e-4b63-80d3-d54a413e05d0

Kyselina DHA je u dospělých důležitá ke správné činnosti mozku a zraku, a u dětí je nezbytná pro jejich správný vývoj. Zdrojem této kyseliny je rybí olej. DHA od společnosti Garden of Life je vyroben z ultra čistého oleje z tresčích jater bohatého na DHA, a je určen pro děti ve věku od 3 let. Pouze 4 malé lahodné žvýkací kapsle s přírodní příchutí lesního ovoce a limetky dodají dítěti 250 mg omega 3 mastných kyselin, které poskytují 120 mg DHA a 80 mg EPA. To vše bez nepříjemné chuti rybího oleje a umělých přísad.

 • Vynikající zdroj omega-3 mastných 
 • Vysoký obsah DHA kyseliny

 

Zkoušíme v Brainmarketu 

Beauty Collagen
Jako první jsem měla možnost vyzkoušet Beauty Collagen. Pokud vám nechutnají čistě s vodou, doporučuju přimíchat do džusu, nebo vašeho oblíbeného smootihe, chuť  téměř neucítíte. Již po pár týdnech jsem si všimla pozitivních účinků na nehty, se kterými jsem mívala dost problém, lámaly se mi a v okolí nehtové kůžičky se mi tvořily nehezké záděrky. Nehty mám nyní pevnější, celkem rychle rostou a kůžička kolem nehtů se mi zahojila. Krom nehtů jsem si po dobrání balení všimla změn i na mé pleti. Mívala jsem na čele krupičku, která z ničeho nic zmizela. Pleť mám nyní čistou, bez pupínků a krásně rozzářenou. S produktem jsem spokojena a určitě půjdu do dalšího balení. (Doporučuji po dobrání balení měsíc pauzu a poté v případě potřeby znovu zařadit)

Probiotics once daily Men's
Delší dobu jsem trpěl žaludečními problémy, proto jsem se rozhodl vyzkoušet probiotika Once daily Men's, navrženou speciálně pro muže. Jako první výhodu vnímám, že stačí jedna tableta denně, jelikož dost zapomínám a je pro mě obtížné užívat například vitamíny které jsou rozloženy 3x denně během dne. Co si nedám ráno u snídaně, tak už po zbytek dne zapomenu. Proto byly tyto probiotika pro mě jasná volba, ať už kvůli dávkování, tak hlavně kvůli čistému složení. Již po pár dnech jsem cítil úlevu, lépe se mi trávilo a křeče jsem nemíval tak často. Za mě můžu jen doporučit

Probiotics Urinary tract
Probiotics Urinary tract jsou probiotika navrženy pro ženy, přímo na močové cesty. Co si budem, téměř každá žena mívá občas problémy se zá**tem močového měchýře, některá vice, některá méně. Každopádně je to dost nepříjemná záležitost. Vše je způsobeno narušením našeho mikrobiomu a právě tyto probiotika jsou skvělým nástrojem, který nám se zdravou funkcí močových cest a růstem prospěšných bakterií mohou pomoci. Každá žena cítí, když něco není v pořádku, proto jsem se rozhodla vyzkoušet tento doplněk stravy. Hned na druhý den jsem se cítila lépe a všechny nepříjemnosti začaly ustupovat. Už po třech dnech užívání jsem se cítila skvěle a problémy byly pryč. I když se budete cítit dobře, doporučuji dobrat celé balení aby váš mikrobiom dal skutečně zase do pořádku. Teď už vím, že kdykoli budu mít nějaký problém s močovými cestami, tak nepoletím hned do lékárny, ale sáhnu po těchto probitoticích od Garden of Life.

Martina Kuchařová,Tereza Kozubková 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět na mail korektura@brainmarket.cz. Děkujeme!