Swanson - 50 let péče o zdraví

Značka Swanson se specializuje více než 50 let (od roku 1969) na doplňky zdraví se zaměřením na co možná nejnaturálnější složení a to hlavně vitamínů, minerálů a bylinných extraktů. V USA je Swanson největším maloobchodním prodejcem vitamínových doplňků. Celá značka pak zaštiťuje více než 26 000 produktů a to včetně BIO potravin a ekologických výrobků pro domácnost. 

Všechny produkty Swanson mají prestižní certifikát GMP (Good Manufacturing Practice). 

Mimo celý severoamerický trh značka Swanson expandovala i do Evropy. A Brainmarket je opět místo, na kterém se si můžete vybrat s více než 180ti produktů této americké značky.

 swanson-infografika

Poměr CENA / KVALITA:

Swanson se v USA stala za více než půl století vyhledávanou značkou širokým spektrem zákazníků. Prověřená kvalita a přátelsky nastavena cena produktů vynesla značku do čela pelotonu.  

Produkty, které stojí za zmínku...

 

Swanson DIM komplex (diindolylmetan)

Naše tělo je denodenně vystavováno toxinům. Můžeme jejich absorpci omezit správnými návyky a zásadami, ale úplně se jich nikdy nezbavíme. Proto je tu skoro až zázračná molekula DIM, která pomáhá játrům zbavit se škodlivin a to včetně karcinogenních látek (např. xenoestrogeny) a těžkých kovů. Je tedy skvělým pomocníkem pro jarní úklid vašich jater a také celého hormonálního systému. K DIM bych určitě doporučoval NAC (N-Acetyl-L-Cystein). 

NAC je prekurzorem jednoho z nejsilnějších antioxidantů glutathionu.

NAC prostřednictvím stimulace hladiny nejsilnějšího antioxidantu glutathionu může podpořit zdraví buněk, tkání a orgánů. Je taky vhodný pro detoxikaci jater a ledvin. Vyšší hladina glutathionu v játrech a ledvinách pomáhá se zbavováním se odpadních látek. 

 

Swanson Sulforaphane Broccoli extract (Sulforafan z extraktu z brokolice)

Sulforafan působí jako antioxidant a stimuluje přirozené enzymy, které mají na starosti detoxikaci organizmu. V brokolici se vyskytuje vázaný na molekulu cukru jako Sulforafan glukosinolát. 

Sulforafan působí jako antioxidant a stimulátor přirozených enzymů, které zajišťují detoxikaci organismu. Epidemiologické studie ukázaly, že u osob, které konzumují velké množství brukvovité zeleniny, je snížené riziko výskytu rakoviny, zejména prsu a prostaty. Pokusy na zvířatech se zjistilo, že brukvovitá zelenina snižuje četnost, velikost a počet nádorů. Během boje proti rakovinným buňkám produkuje naše tělo speciální enzymy, tzv. enzymy fáze 2. Sulforafan je induktorem enzymů fáze 2, čímž neutralizuje karcinogeny dříve, než poškodí DNA. 

 

IMG_0949a 

 

Swanson Mucuna Pruriens (sametové fazole)

Stokrát skloňovaná Ajurvéda má své základy v Indii a to více než 4000 let. Mucuna Pruriens jsem si vybral kvůli přítomnosti L-DOPA (Levodopa), který je prekurzorem dopaminu. 

Dopamin se řadí mezi nízkomolekulární neurotransmitery (látka, která funguje v mozku jako přenašeč impulsů) a má významnou roli v motorických funkcích mozku a také reguluje emocionální reakce. Jeho dostatek je tedy důležitý jak pro dobrou náladu, tak pro váš drive.

Mucuna snižuje míru stresu, má pozitivní vliv na kognitivní funkce a dalším velmi pozitivním efektem je zvýšení libida a to vše zcela přírodní cestou. Tuto silnou trojkombinaci považuji v současné době za revoluční!

U některých produktů si v našem e-shopu můžete všimnout, že jsou hned ve dvou variantách. Jako třeba Mucuna a Mucuna Full Spetrum. Rozdíl je ve formě, zatím co první je standardizovaný extrakt s garantovaným minimálním množstvím účinné látky, druhá varianta je širokospektrální (celá namletá bylina). Rozdíl je tedy v čistotě formy a je jen na vás, kterou variantu budete preferovat.

IMG_0938_1

Swanson je právem jedničkou na americkém trhu díky skvělé kvalitě a zároveň cenové dostupnosti a si vydobývá své pevné postavení i v dalších částech světa. A na Brainmarketu má tato značka s více než 50ti letou tradicí své pevné místo.

 

Matěj Veselý

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět na mail korektura@brainmarket.cz. Děkujeme!