Sluneční péče, Strana 2
Nejprodávanější

Oregano Oil Ekolife Natura je velmi silný esenciální olej z oregána. Je vyrobený speciální...

Neobsahuje nanočástice. Opalovací mléko pro miminka a děti má krémovou strukturu s vysokým krytím...

Opalovací olej pomáhá k rychlému, dlouhodobému a zdravému opálení. Produkt je obohacený přírodním...

Opalovací mléko s přírodním minerálním UV filtrem, působí ihned po nanesení.

Tělové mléko chrání pokožku před vysoušením, regeneruje v každodenní péči, vhodné i po opalování.

Opalovací krém SPF 30 je hydratační přípravek na opalování, který chrání vaši pokožku před...

Ekologické a veganské mléko po opalování, které je ideální pro rehydrataci a regeneraci pokožky...

Opalovací krém SPF 50 je hydratační přípravek na opalování, který chrání vaši i dětskou pokožku...

UVBIO regenerační suchý olej obsahuje buriti olej, bodlákový olej a středomořské...
BIO opalovací krémy neobsahují problematické součásti běžných slunečních krémů jako jsou chemické filtry, umělé vůně, deriváty z ropy, parafínu či silikonu, nanotechnologie, soli hliníku, parabeny ani PEGy nebo GMO.
Jaké opalovací přípravky vybrat a na co dát pozor?
Nejspíš víme, že delší pobyt na slunci a tím vystavení UBA a UVB záření skutečně škodlivý. Nemusí se přitom jednat o příliš dlouhou dobu, abychom se spálili. V takových případech může dojít k rychlejšímu stárnutí pokožky nebo některým druhům onemocnění. Krémů a olejů na opalování je neuvěřitelné množství a s různým složením. Jak ale vybrat ten správný? Většina konvenčních opalovacích krémů obsahuje chemické látky, které sice ochrání před slunečním zářením, ale souvisle s tím mohou narušovat hormonální rovnováhu, vyvolávat alergie i poškozovat DNA.
Konvenční opalovací krémy obsahují například oxybenzon, avonbenzon či oktokrylen. Jde o chemické filtry, které se vstřebávají do pokožky a poté se ocitnou v krevním řečišti i moči. Ve složení takových opalovacích krémů můžete najít například ethylhexyl methoxycinamát označován jako octinoxate, oxybenzon, avobenzon, octisalát, oktokrylen, homosalát nebo oktinoxát. Chemické opalovací krémy bývají lehčí, čiré a snadno roztíratelné.
Klíčový rozdíl mezi minerálními a chemickými opalovacími krémy je v tom, že minerální/fyzikální opalovací krémy sedí na povrchu pokožky a BLOKUJÍ paprsky na povrchu pomocí složek, jako je oxid zinečnatý a oxid titaničitý, zatímco chemické opalovací krémy ABSORBUJÍ paprsky jako houba pomocí složek, jako je oxybenzon, avobenzon, oktisalát, oktokrylen, homosalát nebo oktinoxát. Chemické filtry navíc produkují volné radikály, které poškozují buňky. Mohou způsobovat i narušení hormonální rovnováhy. V dlouhém období léta, kdy jsme na sluníčku několik měsíců nejsou tyto chemické koktejly něco, čemu bychom chtěli být vystavování každý den.
Přírodní (minerální/fyzikální) opalovací krémy
Takzvané přírodní opalovací krémy se nazývají minerální. Skládají se z aktivních s ložek, jako je oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý. Tvoří fyzickou bariéru, která odráží světelné paprsky pryč od pokožky. Na rozdíl od obvyklých chemických opalovacích krémů nepředstavuje žádné nebezpečí pro vodní organismy. Opalte se zdravě a neškoďte tak sobě ani životnímu prostředí okolo sebe. Bio kosmetika neobsahuje parabeny a neblokuje příjem tolik důležitého vitamínu D. Díky absenci parabenů také nevyvolávají alergie, jak tomu občas bývá u konvenčních krémů na opalování. Navíc dnes už minerální opalovací krémy urazily dlouhou cestu od svých křídových, bílých, těžko roztíratelných předchůdců. :)