Zelené čaje

Kvalitní zelený čaj dodá vašemu tělu energii, je plný antioxidantů a stimuluje nervovou soustavu. Kromě již zmíněných pozitivních účinků je také dobrý pro podporu paměti, zvýšení výkonnosti a udržuje dobrou náladu. 

Původ a zpracování zeleného čaje

Původ zeleného čaje začal v Číně, sahá až do roku 2737 př. n. l.  V posledních několika desetiletích popularita zeleného čaje neustále roste. Ve většině obchodů s kávou a čajem lze najít řadu nápojů ze zeleného čaje, od horkého jasmínového zeleného čaje až po ledový matcha. Kromě jeho všestranných chutí dochází k mnoha zdravotním objevům díky vysokému množství antioxidantů. Čím více se o tomto úžasném čaji dozvídáme, tím působivější a prospěšnější se stává. 

Čaj pochází z rostliny Camellia Sinensis. Ať už je černý, zelený nebo bílý, způsob oxidace povolené během cyklu sušení určuje barvu čajeZelený čaj patří mezi listy s kratší dobou sušení asi jeden až dva dny, aby se zabránilo oxidaci. Kratší doba sušení zajistí, že si listy uchovají zelenou barvuKdyž se vlhkost odpaří, přejdou listy do procesu zahřívání k vaření. Způsoby ohřevu se mohou lišit v závislosti na technice a regionu. Čínské zelené čaje využívají způsob vypalování na pánvi, kdy se čaj praží na pánvi nebo wok, takže mají bledší barvu. Japonská metoda spočívá v hlubokém napařování čajů, které jim dodává jasnější zelenou barvuPosledním krokem je ruční srolování, stočení nebo zkroucení čajových lístků, aby se vyždímala přebytečná voda nebo míza.

Pár oblíbených druhů zeleného čaje

Gunpowder - jedná se o nejoblíbenější druh čínského zeleného čaje, pěstovaný v provincii Zhejiang v Číně. Gunpowder dostal své jméno, protože čajové lístky jsou srolovány a mají specifickou chuť. 

Dragonwell (Long Jing) - stejně jako Gunpowder roste tento čaj v provincii Zhejiang v Číně. Čajové lístky jsou ploché, mají jasný nefritový odstín a mají čistou a jemnou chuť.

Sencha - nejběžnější zelený čaj z Japonska a ten, který je často považován za „čaj všedního dne“. Tento čaj je přímo vystaven slunečnímu záření a zpracovává se metodou varu (odvaru), která mu dodává jasně travnatou chuť. 

Nejprodávanější

16 položek celkem
czev tulsi brahmi 900x900 5544
429 prochazka booster kompozice eshop
65 Kč
33045
china sencha 1 kg
China Sencha 70g
Momentálně nedostupné
99 Kč
3722
jap kamacha
269 Kč
6452/606
rooibos citrus zazvor 70 g
Rooibos Citrus - Zázvor, 70g
Momentálně nedostupné
142 Kč
13421