Akce "Stmívání" ! 15% sleva na produkty pro blokaci modrého světla! Nakupujte ZDE

BrainMax Vitamin D3 & K2, D3 5000 IU / K2 jako MK7 150 mcg, 100 kapslí

Kód: 9979
Tip Imunita
Značka: BrainMax
699 Kč
Skladem (> 5 ks)

Synergická kombinace esenciálních vitamínů D3 a K2, které hrají důležitou roli ve zdraví kostí, zubů, cév a nejnovější studie naznačují, že se jedná o velmi důležité vitamíny pro podporu imunity.

Vitamin D3 jsme zkombinovali s patentovanou formou Vitamínu K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA od německé společnosti Kappa BioSicence, který  v těle zvyšuje odolnost i využitelnost vitamínu D3 a působí proti kalcifikaci cév. Tato stabilní forma Vitamínu K2 jako MK7 se mimo jiné vyznačuje 48x delším poločasem rozpadu v těle oproti běžným formám Vitamínu K2 (72 hodin).

Produkt neobsahuje žádné balastní látky (éčka). Jako funkční plnivo kapslí jsme použili 288 mg bio kurkumy, která má více než 500 potvrzených pozitivních účinků na lidský organismus jako například: normální činnost kardiovaskulárního a nervového systému, protizánětlivé působení, normální stav kloubů, kostí, pokožky a dýchacího systému.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BrainMax Vitamin D3 & K2, D3 5000 IU / K2 jako MK7 150 mcg, 100 rostlinných kapslí

BrainMax  Vitamin D3 & K2 kombinuje vitamíny D3 a K2 jako MK7, dvě mikro živiny, které byly rozsáhle zkoumány pro svou roli ve zdraví kostí, zubů a kardiovaskulárního systémuVitamin D3 podporuje ukládání vápníku do kostí, čímž zlepšuje zdraví kostí. S vyšším příjmem vitamínu D3 může souviset ukládání vápníku do cév (kalcifikace cév). Z tohoto důvodu jsme k vitamínu D3 přidali vitamín K2 jako MK7, který čistí cévy od vápníku a pomáhá ukládat vápník do kostí. Je to binární zbraň, naprostá synergie dvou esenciálních vitamínů, které jsou důležité pro celkové zdraví. Vitamín D3 si naše tělo v létě vytvoří ze slunečního záření, ale vitamín K2 můžeme přijímat pouze z potravy. Dosáhnout však na jeho na požadovanou denní potřebu je prakticky nemožné.

V našem podnebném pásmu bývá suplementace vitamínu D3 a K2 pro zdraví a imunitu téměř nutností. Výjimkou jsou slunečné dny v létě a na jaře, kdy můžeme Vitamín D3 čerpat ze slunečních paprsků. Vitamin D3 se syntetizuje při dopadu UVB záření na pokožku přímo v kůži a tělo je schopno si takto získaný Vitamin D3 ukládat do zásob. Pár minut na slunci v létě po dobu, než je pokožka mírně narůžovělá, vyprodukuje 10.000 až 50.000 IU vitamínu D. Což je téměř 1000x více než je doporučená denní dávka. Nedostatek slunečních paprsků u západní vyspělé populace (až 60%) souvisí s depresemi, úzkostí, špatným stavem kostí, zhoršenou imunitou či  narušenou hormonální rovnováhou.

BrainMax Vitamin D3 & K2, D3 5000 IU / K2 jako MK7 150 mcg, 100 kapslí
ucinky-vitaminu-d3-k2-infografika-brainmarket-cz

Vitamin D3 a jeho vliv na zdraví

 • Přispívá k normální funkci imunitního systému.
 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí.
 • Přispívá k udržení normální činnosti svalů.
 • Přispívá k udržení normálního stavu zubů.
 • Podílí se na procesu dělení buněk.
 • Přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu a podporuje udržení normální hladiny vápníku v krvi.

Jaká je optimální dávka vitamínu D3?

V roce 2014 publikovali vědci z Edmontské univerzity článek, ve kterém ukázali na chybu ve stanovení doporučené denní dávky vitamínu D. Poukázali na to, že doporučovaných 600 IU nestačí na pokrytí potřeb zdravého člověka. Dávka by měla být téměř 15x vyšší, tedy 8895 IU denně [1]. Takovou  dávku získáte ze slunečního svitu nebo suplementací. S vitamínem D3 je vhodné užívat i Vitamín K2, protože vitamín K2 podporuje správné ukládání vápníku do kostí a díky tomu se vápník neukládá v cévách. Vitamín K2 očišťuje cévy od vápníku a transportuje vápník do kostí.

Vitamin K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA vyráběný německou společností Kappa BioSicence

Tato patentovaná forma Vitamínu K2 ve formě MK7 je mnohem stabilnější než jiné formy Vitamínu K2. Tuto stabilitu přenáší i na Vitamín D3, se kterým je v kapsli. Vyznačuje se vysokou využitelností pro tělo a zvyšuje biodostupnost i samotného vitamínu D3. Oproti běžným formám Vitaminu K2, které mají v těle poločas rozpadu 1,5 hodiny, zůstává tato forma Vitamínu K2 v těle 78 hodin. To znamená 48x delší poločas rozpadu v organismu.

Vitamin K2 a jeho vliv na zdraví

 • Přispívá k normální srážlivosti krve.
 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí.
Vitamin K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA vyráběný německou společností Kappa BioSicence

vitamin_K2_MK7_infografika_brainmarket_CZ

Patentovaná stabilní forma Vitamínu K2 MK7

K2VITAL®DELTA MK7 je mnohem stabilnější při běžných i vyšších teplotách a nepodléhá rychle biodegradaci jako jiné formy Vitamínu K2. Z průzkumu firmy Kappa Bioscience bylo zjištěno, že pouze 5% produktů s vitamínem K2 MK7 splnilo deklarovaný obsah na etiketě. U poloviny produktů s vitamínem K2 byl zjištěn jen poloviční obsah vitamínu oproti etiketě. Zbytek produktů neobsahoval téměř žádný vitamín K2. Všechny produkty s K2VITAL® DELTA  obsahovaly deklarované množství vitamínu K2.

Vitamin K2 MK7

Společnost Kappa provedla také průzkum kvality, stability a účinnosti Vitamínu K2 v doplňcích stravy v neminerálních kombinacích, kde by stabilita neměla být problém. Polovina těchto neminerálních produktů s vitamínem K2 měla problémy s kvalitou, přičemž celá jedna třetina vzorku nevykazovala žádný měřitelný obsah Vitamínu K2 (nula). V pětině produktů byl změřen obsah vitamínu K2 v rozmezí 26–75% oproti deklarovanému množství na etiketě. Pouze u čtvrtiny produktů odpovídalo naměřené množství vitamínu K2 množství na etiketě.

Vitamin K2 MK7 vitaldelta

Přednosti produktu BrainMax Vitamin D3 & K2

 • Jedná se o synergickou kombinaci esenciálních vitamínů D3 a K2 s vysokou biodostupností pro zdraví kostí, zubů, cév a podporu imunity. 
 • 1 kapsle obsahuje 5000 IU vitamínu D3 (cholekalciferol z lanolinu) a 150 mcg vitamínu K2 jako MK7.
 • Patentovaná forma vitamínu K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA vyráběna německou společností Kappa Bioscience.
 • Vitamín K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA je stabilnější a pro tělo využitelnější než jiné form vitamínu K2 a zvyšuje biodostupnost vitamínu D3.
 • Vitamín K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA má v těle 48x delší poločas rozpadu než běžné formy vitamínu K2. Díky tomu je mnohem účinnější v zabraňování ukládání vápníku v cévách. Čistí cévy a přivádí vápník do kostí, čímž podporuje normální stav kostí.
 • Jako funkční výplň byla použita kurkuma v bio kvalitě, která má více než 500 potvrzených pozitivních účinků na lidský organismus.
 • Produkt neobsahuje žádné balastní látky (éčka).

Doporučené dávkování

Užívejte 1 kapsli týdně s jídlem obsahujícím tuky nebo nalačno s Omega 3 či jiným olejem.

(Dávkování podle české legislativy se liší od dávkování doporučeného výrobcem. Každá kapsle obsahuje vysokou dávku vitaminu D, který se v těle ukládá. Předávkování vitaminem D může způsobit zdravotní komplikace jako hyperkalcémii. Během užívání doporučujeme spolupráci s lékařem a pravidelné sledování hladiny vitaminu D v těle, případně sérové hladiny vápníku.) 

Složení

Velikost dávky: 1 rostlinná kapsle
Balení obsahuje 100 dávek. 
Množství
v 1 dávce
%RHP*
Vitamin D3 (jako cholekalciferol, z lanolinu) 125 μg (5000 IU) 2500%
— Z toho denní dávka vitaminu D3 
715 IU (17,9 μg) 358%
Vitamin K2 jako MK-7 (K2VITAL®DELTA) 150 μg  150%
Bio Kurkuma 288 mg **
* % denní referenční hodnoty příjmu

Neobsahuje žádná plnidla ani stabilizátory, pouze deklarované složení v nejčistší formě. Rostlinné kapsle na bázi hydroxypropylcelulózy.

Skladujte při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní  dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl.

Zdravotní tvrzení z on hold seznamu Státního zdravotního ústavu. ***slovo zánět se nesmí používat. 

Vyráběno v České republice pro firmu Votamax s.r.o.

Reference:

1. A Statistical Error in the Estimation of the Recommended Dietary Allowance for Vitamin D, Paul J. Veugelers* and John Paul Ekwaru; School of Public Health, University of Alberta, 350 University Terrace, Edmonton, AB T6G 2T4, Canada. Odkaz: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4210929/ 

Kurkuma - Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Chuť k jídlu
Normální trávení
Normální činnost jater
Normální činnost kardiovaskulárního systému - krevní oběh
Imunitní systém - antioxidant
Normální stav kloubů a kostí
Normální činnost nervové soustavy
Normální funkce dýchacího systému
Normální stav pokožky
Normální stav kloubů
Působí proti***livě
Duševní rovnováha
Normální činnost jater - jaterní lipidy
Kontrola zánětlivých reakcí
Antioxidant

Doplňkové parametry

Kategorie: BrainMax
Hmotnost: 0.257 kg
Počet tobolek:: 100 rostlinných kapslí
Počet dávek:: 100
Dávkování: 1 kapsle
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
JP Avatar autora Kam zmizelo mé hodnocení? 29.11.2020 14:36
Po zakoupení BrainMax Vitamin D3 & K2 jsem výrobek ohodnotil. Nevím jak dlouho bylo mé hodnocení zveřejněno, ale dnes zde již není. Že by vám nevyhovovalo tím, že nebylo 5ti hvězdičkové a ani nekriticky pozitivní? Každopádně to ve mě nevyvolává důvěryhodné pocity.
Odpovědět
RH Avatar autora Kam zmizelo mé hodnocení? 30.11.2020 12:13
Dobrý den, po aktualizaci se dodatečně autorizovali některé recenze. To, co popisujete, nemáme zapotřebí dělat. Každopádně máte vždy možnost se poradit ohledně produktu, když si nejste jist s dávkováním atd. Na Vaši recenzi jsem už odpověděl. Děkujeme za zpětnou vazbu a veříme, že zůstaneta nadále našim klientem. S pozdravem Roman, Brainmarket
5
42x
4
0x
3
0x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
SS Avatar autora | 2.9.2021
D3 v kombinaci s K2 je opravdu profesionální doplněk. Doporučuji jako lékař.
5
Avatar autora | 11.8.2021
Po celou dobu jeho užívání spolecne s BM zinek se mě vyhýbaly podzimní a jarní infekce a cítila jsem se lépe. Naprostá spokojenost
5
VS Avatar autora | 9.8.2021
prefektní složení- kombinace, včetně kurkumy
5
IN Avatar autora | 8.8.2021
Naprostá spokojenost, spolu se zinkem zkrátil dobu léčby chřipky o několik dní.
5
MV Avatar autora | 19.7.2021
Best off!
5
ME Avatar autora | 24.6.2021
Ano jsem spokojena, je to můj druhý produkt.
5
Avatar autora | 10.6.2021
Zatím nemohu hodnotit kladně ani záporně - krátká doba užívání.
5
PN Avatar autora | 5.5.2021
Velká spokojenost,výborná kombinace
5
PS Avatar autora | 15.4.2021
Velmi spokojen. Až doberu ,objednám další.
5
AH Avatar autora | 1.4.2021
Skvělá kombinace, pouze je na obalu špatné dávkování, respektive zastaralé. :)
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 5.4.2021
Dobrý den Adame, Je to z důvodu legislativy. Najděte si své optimum :) Hezký den a díky za recenzi
5
VV Avatar autora | 28.3.2021
Spokojenost
5
AO Avatar autora | 24.3.2021
Skvělá nadupaná kombinace, věřím, že bude taky tak fungovat. Jediná nevýhoda, že má stejnou kapsli jako Zinek BrainMax. Takže musím chystat tak, abych věděla, který beru a nespletla se. Pro jeho silné složení bereme ob den.
5
TK Avatar autora | 21.3.2021
Asi není lepší déčko s káčkem na trhu. Teď v zimě dávám každý den dvě kapsle. Nemoci se mi vyhýbají. Samozřejmě dávám i céčko, zinek a omegy... doporučuji
5
PM Avatar autora | 10.3.2021
Velmi spokojená
5
MK Avatar autora | 4.3.2021
Výborný, zejména v této době.
5
EH Avatar autora | 28.2.2021
Líbí se mi složení, kurkuma jako nosič je super nápad. Přípravek snášíme dobře. Snad se nepředávkujeme. Letošní zima až donedávna sluncem moc neoplývala . Poslední dny ale slunečné jsou a vzhledem k tomu, že bydlíme na horách, nějaké ty paprsky nachytáme. Uvažuji o pauze.
5
MP Avatar autora | 6.2.2021
Výborný produkt, hlavně bez konzervantů a všech nesmyslů, které dávají do doplňků farmac. giganti. A nyní je opravdu dávka 1 tbl. denně 5000 IU doporučována, jak se píše níže
5
JH Avatar autora | 31.12.2020
Skvělý produkt! Skleněný obal, skvělé složení, dlouho vydrží.
5
Avatar autora | 28.12.2020
Jsem plně spokojená. Jen v dávkování máte chybu, nejnovější poznatky doporučují 5000 i víc IU denně, a ne týdně.
5
M Avatar autora | 8.12.2020
Skvěle to šlape, děkuju, top složení za dobrou cenu
5
AR Avatar autora | 8.12.2020
Skvělý produkt poměr cena výkon i kvalita. Doporučuji
2
JP Avatar autora | 25.11.2020
Složení se zdá skvělé, ale já ho již nekoupím. Jelikož vitamín D i K lze snadno předávkovat, je toto složení bez testů příliš silné. Ale pokud někdo zná svou "vyživenost" těmito vitaminy a hlídá si jejich hladinu, tak je určitě toto složení opravdu výborné. Já však těmito testy nedisponuji a k lékaři kvůli tomu nepůjdu.
RH Avatar autora Roman Hlůže (Administrátor) 30.11.2020
Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu. Testy budou u produktů brzy. Většina populace je deficitní, proto 5000 IU vitaminu D je dávka více než vhodná. Mohl byste pak oponovat případnou kalfifikací cév, která může nastat při nadměrném užívání vitamínu D. K tomu slouží druhý vitamín K2, který zabraňuje kalcifikaci cév. Vždy si člověk může udělat testy na déčko a zjistí, jak na tom je a případně upravit dávkování. Při zvýšených dávkách doporučujeme klidně po několika týdnech. S pozdravem Roman, Brainmarket
5
TV Avatar autora | 9.11.2020
Doporučuju všem! Tento produkt přináší spoustu výhod...vitamín D je pro naše tělo velmi důležitý, zvláště teď bychom ho měli více suplementovat (když slunce nemá už takovou sílu, jak v létě) - např. posiluje imunitu, atd... A vitamín K2 jako bonus k jeho lepší vstřebatelnosti.
5
M Avatar autora | 7.11.2020
Doporučuju! Skvělé složení a balení vydrží na dlouhou dobu.
5
H Avatar autora | 23.10.2020
Top. Konečně!!!