Světelná terapie a odpověď na otázku: Proč hvězdy nestárnou...

Zajímá vás jak hvězdy brzdí stárnutí?

Pokud ano, tak je dnešní článek pro vás. Nedozvíte se totiž jenom, co hvězdy používají proto, aby zpomalily účinky stárnutí, ale taky jak tato technologie funguje. A řeč nemůže být o ničem jiném než o terapii červeným světlem, která zažívá v posledních letech celosvětový boom. Tajemnou technologii, kterou dřív užívali výhradně bohatí biohackeři a celebrity ze stříbrného plátna jako Jessica Alba, Kate Hudson, Chrissy Teigen, Kim a Kourtney Kardashian, Madona, Katy Perry se konečně dostává do rukou běžných spotřebitelů.

Hvězdy z Hollywoodu podstupují pravidelně invazivní zákroky na klinikách estetické chirurgie. Ale teprve nedávno objevily neinvazivní technologii červeného světla, jehož stimulující účinky na produkci kolagenusnížení výskytu akné a celkové snížení zánětIivosti pokožky byly potvrzeny v nedávných studiíchMimo tyto účinky může červené světlo zmírňovat výskyt vrásek nebo působit proti již vzniklým projevům stárnutí pokožky.

S tím jak rostla obliba červeného světla u celebrit, tak se tato technologie postupně dostávala skrze módní časopisy až po televizní magazíny stále víc a víc k širší veřejnosti a dnes už je tento způsob estetické péče vyhledávaným a cenově dostupným způsobem, jak zbrzdit stárnutí :)

Snímek obrazovky 2021-02-25 v 16.12.56

(zdroj: https://www.shape.com/lifestyle/beauty-style/celebs-led-treatment-met-gala)

Snímek obrazovky 2021-02-25 v 13.51.23

(zdroj: https://ca.hellomagazine.com/health-and-beauty/02017032134254/guiding-light)

Jak světelná terapie funguje?

Masky pro terapii červeným světlem mohou vypadat jako rekvizity z Hvězdných válek, ale ve skutečnosti se jedná o nejmodernější dermatologické přístroje, které využívají mnohé antiage kliniky a dermatologové. Vyzařují fotony (částice světla), které pomáhají nabít vaše buněčné elektrárny - mitochondrie stimulací tvorby ATP (adenosintrifosfátu) (1), což vede k rychlejší regeneraci poškozené tkáně, zvýšení buněčné energie a snížení zá**tů.

P1722943

Když světlo pronikne vrchními vrstvami hlouběji do pokožky, zvyšuje jeho energie cirkulaci živin a pomáhá vytvářet nové kapiláry. Tím podporuje mimo jiné metabolismus fibroblastů (fibroblasty jsou buňky v naší pokožce, které syntetizují kolagenudržují pojivovou tkáň a jsou nedílnou součástí při terapii ran). Červené terapeutické světlo přirozeně zvyšuje hladinu vlastního kolagenu, který je pro tělo daleko lepší než kolagen cizí, dodávaný stravou a suplementací (2), což vede k postupnému vyhlazení vrásek.

Za 30 minut denně pravidelného používání můžete zmírnit projevy stárnutí, akné, zarudnutí kůže, černé tečky a zredukovat kožní maz a zanesené póry.

mozne-ucinky-svetla-dle-vlnovych-delek-infografika-brainmarket-cz_1

Jak světelná terapie snižuje zá**ty a tím léčí akné?

Vyzařovaná energie mění běžnou vodu (H2O) v celém těle na 4. skupenství vody H3O2 - EZ vodu. Tato voda má nižší viskozitu a tak může rychleji protékat (ve formě vody, krve i dalších tělních tekutin) našim lymfatickým systémem, přivádět potřebné živiny a kyslík a odvádět nežádoucí toxiny.  To vede ke snížení kožních zá**tů a tím zlepšení zdraví pokožky (3).

Modré světlo má navíc dezinfekční charakter, proniká pokožkou a eliminuje bakterie, které mají přímý vliv na tvorbu akné (4). V kombinaci s červeným světlem  je správnou volbou jak v boji proti akné, tak při následné regeneraci poškozené tkáně.

terapie-cervenym-svetlem-infografika-brainmarket-cz

Jak se maska používá?

Minimálně 3 krát týdně (ideálně jednou denně) se vystavte světlu po dobu 5 - 30 minut. Je možné, že budete muset prodloužit dobu používání. Záleží na stavu a kondici Vaší pleti. Před terapií pokožku důkladně očistěteČas i typ terapie si jednoduše nastavíte díky intuitivnímu ovládání.

uvolnete-napeti-kuze-brainmarket-cz_1

Závěr:

Řešení vrásek, akné, zarudnutí, škod způsobených nadměrným sluněním, redukce kožního mazu, snižování otoků, léčba ran, podpora buněčné energie a tvorby kolagenu v jednom balení a bez chemie. To vše je terapie světlem.

S tím, jak jde pokrok stále kupředu se z nedostupné technologie za tisíce dolarů (první masky se prodávaly okolo 2500 USD, což je při dnešním kurzu okolo 55 000 Kč) stala dostupná alternativa neinvazivní zdravé péče o pleť, kterou si můžete dopřát doma a ušetřit tisíce za návštěvu estetických klinik.

Neinvazivní, bezbolestná metoda bez vedlejších účinků se v budoucnu stane běžnou součástí boje proti známkám stárnutí. V kombinaci s pohybem, zdravým stravováním, kvalitním spánkem a uměním odbourat stres je světlo tím, co pomůže v cestě ke zmírnění trápení mnoha žen. A v neposlední řadě... terapie světlem je vhodná pro ženy v jakémkoliv věku

Zdroje:

1) WHITTEN, Ari. The Ultimate Guide To Red Light Therapy: How to Use Red and Near-Infrared Light Therapy for Anti-Aging, Fat Loss, Muscle Gain, Performance Enhancement, and Brain Optimization. 2018. ISBN 9781721762828.

2) WUNSCH, Alexander. A Controlled Trial to Determine the Efficacy of Red and Near-Infrared Light Treatment in Patient Satisfaction, Reduction of Fine Lines, Wrinkles, Skin Roughness, and Intradermal Collagen Density Increase [online]. 2014 [cit. 2020-12-30]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3926176/

3) ASPREY, Dave. Bystrohlaví: neprůstřelný plán, jak pomocí biohacků odemknout plný potenciál svého mozku. V Brně: Jota, 2019. ISBN 978-80-7565-576-9.

4) H GOLD, Michael. Clinical efficacy of home-use blue-light therapy for mild-to moderate acne [online]. [cit. 2021-02-22]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22091799/

Informace převzaty:

https://www.myledtherapy.com/en/celebrities-light-therapy/

https://ca.hellomagazine.com/health-and-beauty/02017032134254/guiding-light

https://www.shape.com/lifestyle/beauty-style/celebs-led-treatment-met-gala

https://revealgreatskin.com/celebrities-use-and-love-red-light-therapy/

blight_mask_fb_header_CZ

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět na mail korektura@brainmarket.cz. Děkujeme!