NOVINKA! Blight Smile - 100 % účinná, jednoduchá a bezpečná světelná technologie bělení zubů. Zakoupíte: ZDE

Konec stárnutí - David Sinclair

Kód: 6452/25
449 Kč –15 %
kniha
449 Kč –15 % 382 Kč
Skladem (> 5 ks)

Říká se, že stáří je přirozené a jeho následky neodvratitelné. Říká se, že se musíme smířit s koncem života doprovázeným jednou či více chronickými nemocemi. Kdo by pak chtěl žít do sta let, když už je to stejně jen přežívání a žádná zábava...? Prof. David Sinclair spolu s dalšími předními genetiky
v oblasti dlouhověkosti toto paradigma mění, když dokazuje, že STÁRNUTÍ JE NEMOC, KTEROU LZE LÉČIT.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podle autora je velmi pravděpodobné, že se už i vy dožijete sta let. Věda v oblasti dlouhověkosti dnes již dokáže nejen zbrzdit, ale i zastavit a dokonce zvrátit stárnutí u zvířat. Klinické studie na lidech se již připravují a jejich cílem není pouhé prodloužení života, ale souběžné zachování jeho kvality. Tedy prohloubení zdraví a celkové vitality.

David Sinclair patří k předním odborníkům v genetice a výzkumu dlouhověkosti a v této poutavé knize vás seznámí s posledními objevy, k nimž patří i jeho informační teorie stárnutí; s nově vyvíjenými způsoby léčby a i s tím, jak aplikovat tyto poznatky ve svém životě. V závěrečné části knihy rozebírá možné scénáře, k nimž by tento převrat mohl ve společnosti vést, a navrhuje představu budoucnosti, k níž můžeme vzhlížet. Vizi světa, němž vezmete své prapravnuky na výlet.

V knize se mimo jiné dozvíte:

  • Že stárnutí není předem zabudováno do DNA – významnou roli při něm hraje opravitelná kumulace epigenetického šumu.
  • Co to je hormeze a jak aktivně zpomalovat stárnutí otužováním, půstem a dalšími úpravami životního stylu.
  • Které potraviny, doplňky a léky mají nejlepší laboratorně prokázané účinky proti stárnutí.
  • Jak je možné už dnes pracovat na tom, aby naše poslední dekády byly i nejlepšími léty našeho života.
  • Proč není zdravé stáří a delší život lidstva hrozbou, ale naopak požehnáním pro planetu i ekonomiku.

…„Nezáleží na tom, jak jste staří, kde žijete a kolik vyděláváte, své geny dlouhověkosti můžete začít využívat okamžitě! Lidé, kteří se dožijí „pouze“ stovky, mají šanci prožít roky po osmdesátce a devadesátce jako nejlepší léta svého života“…

 

Název původní knihy: LIFESPAN: The Revolutionary Science of Why We Age—and Why We Don't Have To

Překladatel: Helena Mirovská

Edice: Pod povrchem

Počet stránek: 384

Vazba: Pevná s přebalem

Barevnost: Černobílá

ISBN: 978-80-7555-109-2

Formát: 152 × 226 mm

Vyšlo: 13. 10. 2020

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.12 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
BM Avatar autora | 8.2.2021
Pro mě je tato kniha trochu zklamáním, byť jsem se zatím prokousala do poloviny. Rozhodně jde o zajímavé čtení, jen zabíhá poměrně hodně do detailů a odborné terminologie, takže vyžaduje notnou dávku koncentrace, aby člověk neztratil pointu. Určitě nejde o seznam snadných kroků proti stárnutí, spíše jde o studijní materiál. Často se zde popisují i různé výzkumy, které ale nekončí praktickým tipem jak je využít (některé ani nelze aplikovat "v domácím prostředí", protože např. kmenové buňky si zatím "k snídaní "dovolit nemůžeme). Určitě osloví především lidi, kteří se touto problematikou zabývají třeba i na odborné úrovni a ocení různé zajímavosti ze zákulisí výzkumu. Jedna z věcí mne osobně v knize v zásadě od čtení odrazovala a to je popis pokusů na myších. Ačkoliv chápu, že toto přispělo k vysoké úrovni současné medicíny, tak jako odpůrce zneužívání zvířat mě to výrazně provokovalo. Nemůžu říct, že bych knihu nedoporučila, jen je nutno brát v potaz, že nejde o snadnou, oddechovou literaturu ani seznam "5 snadných kroků k věčnému mládí" :)