Alergie

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce našeho imunitního systému organizmu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od jemné rýmy až po anafylaktický šok, který může být život ohrožující. Projevy typické pro alergickou reakci jsou zduření nosní sliznice a tím způsobená rýma, zarudnutí, svědění a otoky kolem očí, zúžení průdušnice, průdušek, dušnost a dechová nedostatečnost, ekzém a kopřivka. 

Jak vzniká alergie?

Alergie je reakce našeho imunitního systému. Jednou z úloh imunitního systému (IS) je ničení škodlivých látek v těle. Když imunitní systém reaguje na látky, které jsou běžně neškodné, mluvíme o alergické reakci.

Když se člověk poprvé setká s nějakým alergenem, obvykle se u něj žádná reakce neobjeví. Imunitnímu systému trvá nějaký čas, než si na alergen vytvoří citlivost. V momentě, kdy se IS naučí bezpečně poznávat alergen, začne při kontaktu s ním automaticky vytvářet protilátky ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) a v tomto momentě vzniká alergie. Nárůst citlivosti imunitního systému na alergen se odborně nazývá senzibilace. 

Alergie můžeme rozdělit na sezónní (například senná rýma) a chronické, mezi něž patří například potravinové intolerance. Na toto onemocnění se dále váží další, a to například ekzémy, senné rýmy, kopřivka a astma.

V této kategorii najdete doplňky, které Vám pomohou období alergie zvládnout jako je například kvercetin a bromelain, ale i další přírodní látky.

Nejprodávanější

15 položek celkem
med s materi kasickou png
Tip Imunita
259 Kč
70109
med s propolisem png
Tip Imunita
179 Kč
70110
med medovicovy png
Tip Imunita
315 Kč
70107
med medovicovy png
Tip Imunita
174 Kč
70108
Snímek obrazovky 2023 09 12 v 12.21.13
Novinka Tip
599 Kč
47256