HáHáCé - hexahydrokanabinol - nová hvězda na nebi kanabinoidů

Kanabinoidy jsou skupinou látek nalezených v rostlině konopí. Jsou zodpovědné za mnoho příznivých účinků rostliny, přičemž každá sloučenina má své charakteristické vlastnosti. Naprostou novinkou je přitom kanabinoid s názvem HáHáCé. Jedná se o kanabinoid, o kterém jste dost možná ještě neslyšeli. Nicméně ve vědeckých kruzích je HáHáCé již dobře známý. My se s jeho účinky seznámíme v dnešním článku. 

Co je Hexahydrokanabinol - zkráceně HáHáCé?

Hexahydrokanabinol je polosyntetická sloučenina, která byla poprvé vytvořena ve 40. letech 20. století chemikem jménem Roger Adams, procesem zvaným hydrogenace. Adams skrze přidání atomů vodíků (angl. hydrogen) mírně poupravil strukturu TéHáCé, primární psychoaktivní sloučeniny konopí, a první molekula HáHáCé byla na světě. 

HáHáCé je jedním z nejnovějších kanabinoidů. I když se HáHáCé přirozeně v konopí vyskytuje, bohužel pouze ve stopovém množství - o to pracnější je jeho extrakce. Avšak dnes už se z legislativních důvodů HáHáCé neextrahuje přímo z TéHáCé - o konkrétní metodě extrakce si povíme za chvíli. 

CB1_CB2_vyskyt_brainmarket-100-min

Kanabinoidní systém těla a jeho funkce

HáHáCé, stejně jako jiné kanabinoidy, účinkuje skrze endokanabinoidní systém těla (EKS). Co je to? Tento složitý systém je tvořen receptory na povrchu buněk, které pomáhají regulovat zdraví a homeostázu (vnitřní prostředí) v celém těle - a právě s těmito receptory kanabinoidy (včetně HáHáCé) reagují. Vědci identifikovali  receptory EKS téměř ve všech orgánových systémech, od mozku a míchy až po gastrointestinální trakt. Konzumací kanabinoidů aktivujeme receptory, které tak mohou ovlivnit klíčové procesy v těle, včetně nálady, paměti, chuti k jídlu a bolesti

HáHáCé jako nová hvězda na nebi kanabinoidů - bez psychotropních účinků!

I když se zdá, že se HáHáCé dostává do centra pozornosti teprve až v poslední době, nejedná se o úplně novou látku. Podobně jako u jiných známých kanabinoidů jako je třeba CéBéDé, ani HáHáCé nemá psychotropní účinky. A to je výborná zpráva, protože ve skutečnosti má HáHáCé velmi podobné účinky jako TéHáCé, nicméně bez jeho psychoaktivních vlastností. Díky mírně odlišné struktuře je HáHáCé stabilnější sloučeninu než TéHáCé a je tak odolnější vůči teplu a UV záření. Díky tomu mají produkty HáHáCé delší trvanlivost. 

  • HáHáCé má sedativní a relaxační účinky.
  • Navodí pocit euforie.
  • Značně snižuje bolest.
  • Napomáhá kvalitnějšímu spánku.

ucinky_oleje_hhc_infografika_brainmarket_cz

Za vším hledej výrobu!

Výroba HáHáCé není úplně jednoduchá. Jedná se o vícestupňový výrobní proces HáHáCé, který zahrnuje tzv. hydrogenaci. Ten se používá například při výrobě margarínů z rostlinného oleje. Tento proces v minulosti převáděl TéHáCé na hexahydrokanabinol (HáHáCé). Dnes výroba probíhá jinak, a to z kanabinoidu CéBéDé. Nejprve se CéBéDé extrahuje ze surového konopí, destiluje a izoluje v práškové formě. Důvod je velmi prostý. Ačkoliv finální produkt neobsahuje TéHáCé, tak v rámci legislativy se za vstupní ingredienci nesmí použít žádný konopný produkt s obsahem vyšším než 1 % TéHáCé. 

Kanabinoidy jsou citlivé na teplo a UV záření a jejich účinnost se časem snižuje, pokud jsou vystaveny kyslíku. Toho se u HáHáCé obávat nemusíme, protože jednou z pozoruhodných výhod HáHáCé je, že má mnohem delší skladovatelnost než jiné kanabinoidy.

BrainMax HáHáCé!

Účinky HáHáCé jsou podrobovány dalším výzkumům, nicméně už nyní je jasné, že na nebi kanabinoidů se HáHáCé rozhodně neztratí. BrainMax HáHáCé se získává na zcela přírodní bázi extrakcí z konopí, konkrétně z kanabinoidu CéBéDé. Podobně jako u jiných kanabinoidů je to z největší části z květů konopí. Díky tomu se jedná o zcela přirozený a legální produkt. Jak už to ale u kanabinoidů bývá, u každého můžeme pozorovat trochu jiný efekt. BrainMax HáHáCé je vhodný pro ty, kteří hledají úlevu od akutní bolesti nebo pro ty, kteří si chtějí jen užít účinky legálního konopí pro relaxaciPodobně jako CéBéDé má HáHáCé relaxační a sedativní vlastnosti. Jako nosný olej jsme použili MCT olej.

BrainMax HáHáCé je vhodný pro ty, které trápí:

  • Stres
  • Špatný spánek
  • Nervozita
  • Úzkosti

BrainMax HáHáCé můžete vyzkoušet v podobě vaporizéru a to dokonce i s citronovou příchutí. Vapování je ideální způsob jak HáHáCé vyzkoušet, protože inhalací se zvyšuje rychlost abosorpce. HáHáCé tak obchází gastrointestinální trakt, metabolismus jater a zlepšuje se tak biologická dostupnost. Pro plné pocítění účinků si navíc stačí vychutnat pouze pár potáhnutí. Doporučuji užívat opravdu s rozvahou. Účinky jsou poměrně silné a u každého se mohou dost lišit. Proto zpočátku zvolte ideálně 1 potáhnutí za den. Jakmile budete vědět, jak na Vás HáHáCé působí, můžete zvolit dávkování dle svého uvážení a dávkování navýšit.

Závěr

HáHáCé se používá pro jeho euforické, relaxační a povzbuzující účinky, které někteří přirovnávají k TéHáCé. Nicméně užívání HáHáCé nedoporučuji pokud užíváte některé z leků benzodiazepinů, antikonvulziva, opioidní léky nebo léky proti arytmii.

 

Veronika Halusková