Oleje

Naše značka BrainMax Pure přináší na výběr z několika olejů. Bylo prokázáno, že mononenasycené tuky zlepšují hladinu cholesterolu v krvi. Mezi takové patří olivový olej, řepkový olej, konopný olej, avokádo, ořechy (mandle, pistácie, kešu, pekanové a lískové ořechy).

Olivový olej

Je za studena lisovaný panenský olivový olej vyráběný v biodynamickém zemědělství ze zralých oliv odrůdy Picual ve Španělsku. Díky vysokému kouřovému bodu (až 210° C) olivový olej se hodí do teplé i studené kuchyně anebo k dochucení vašeho oblíbeného pokrmu. Náš BrainMax olivový DAILY se hodí pro každodenní užití a je vhodný i pro smažení a pečení. Naopak verze PREMIUM se hodí jen pro studenou kuchyni, neboť je bohatá na prospěšné živiny a má nižší kouřový bod (180° C).

Konopný olej

Získává se z konopných semínek lisovaných za studena. Je považován za nejvhodnější rostlinný olejJe výborný pro studenou kuchyni. Do salátupomazánek, dresingů, apod. Olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které tělo potřebuje pro správnou funkci a samo si ho nevyrobí. V konopném oleji je ideální poměr omega 3-6-9 mastných kyselin, díky kterým je jedním z nejcennějších olejů vůbec. Obsahuje až 80 % nenasycených mastných kyselin. Vhodný i pro ošetření pleti pro jedince s citlivou pokožkou.

Kokosový olej

Extra panenský za studena lisovaný organický kokosový olej vyrobený z čerstvých kokosových ořechů od filipínských farmářů. Olej vyniká neutrální mírně kokosovou chutí a vůní a proto je ideální do kuchyně na restování, smažení nebo pečení. Je vhodný pro péči o pokožku a vlasy. Při teplotách nad 24° C olej zkapalní, při chladnějších teplotách opět ztuhne. Na jeho kvalitu a nutriční hodnoty to nemá vliv.

MCT olej

Je šetrně extrahován z kokosů pěstovaných v ekologickém a udržitelném zemědělství. Jedná se o 100% triglyceridy kyseliny kaprylové, které jsou nejvíce ketogenní částí kokosu. Kyselina kaprylová je triglyceridem se středním řetězcem (MCT C8). Vyznačuje se snadnou stravitelností a rychlou metabolizací v játrech. Díky tomu se neukládá do tukových zásob, ale je využita pro produkci ketonů = energie.

MCT je vhodný ke zvýšení výkonu organismu, neboť se vstřebává přímo do krve. MCT olej se v těle neukládá a proto je dobrým doplňkem k dietám a redukci hmotnosti. Pro maximalizaci pozitivních účinků je vhodné užívat při keto nebo lowcarb dietě.

Nejprodávanější