Vánoce jsou za dveřmi! Mrkněte do kategorie Vánoce, nakupte a ušetřete: ZDE

Zinzino - Balance Test

Kód: 21173
Tip Imunita
Značka: Zinzino
3 199 Kč –22 %
zinzino test
3 199 Kč –22 % 2 499 Kč
Skladem (> 5 ks)

Konečně můžete z pohodlí domova zjistit jaký máte v buňkách poměr omega-3/omega-6 a to s přesností jako při odběru žilní krve. Tento test vyžaduje jen několik kapek krve ze špičky prstu na filtračním papíru a dokončení testu trvá méně než minutu. Znát svůj poměr omega3/omega6, znamená znát velmi důležitou část rovnice vašeho zdravotního stavu. Nástroj pro optimalizaci buněčného poměru omega3/omega6 je Balance Oil, protože 95% uživatelů dosáhne v prvních 120 dnech poměru optimálního poměru 3:1. Nutno podotknout, že 95% Evropanů na poměr 3:1 (Omega3/Omega6) nedosáhne.

Získejte jedinečné informace o poměru omega-6 a omega-3 mastných kyselin a prohlédněte si vaše výsledky testu BalanceTest „před a poté“. Jedná se o jednoduchý anonymní test z krevní kapky. Tento test zajišťuje norská nezávislálaboratoř VITAS a lze jej provést jednoduše doma.

 • Test z kapky krve.
 • Měří 11 mastných kyselin v krvi.
 • Poskytuje informace o rovnováze kyselin Omega-6 a Omega-3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zinzino - Balance Test

BalanceTest je test využívající suché kapky krve (dry blood test, DBS), který je vědecky prokazatelně stejně přesný jako vzorek odběru žilní krve, pokud se jedná o analýzu mastných kyselin. Studie krevního profilu mastných kyselin ukázaly, že tento profil značně souvisí se zdravotním stavem. Na výsledek anonymního testu se můžete podívat zde.

Tento test vyžaduje jen několik kapek krve ze špičky prstu na filtračním papíru a dokončení testu trvá méně než minutu. Analytické služby VITAS* anonymně analyzují obsah 11 mastných kyselin**, které dohro- mady přispívají k přibližně 98% mastných kyselin v krvi. Mastné kyseliny zahrnují nasycené, mononenasycené (omega-9) a polynenasycené (Omega-6 a Omega-3) mastné kyseliny. Výsledek se následně zobrazí asi po 20 dnech na webové stránce zinzinotest.com, kde jsou uvedeny informace o rovnováze mezi kyselinami Omega-6 a Omega-3, obsahu Omega-3, profilu ochrany mastných kyselin a další. Přečtěte si: Jak rozumět jednotlivým ukazatelům Balance Testu poměru Omega 6 : Omega 3?

 

Proč je důležité znát svůj poměr omega-3/omega-6?

V dnešní moderní zrychlené době, kdy se urychluje se výroba potravin a všech ingrediencí, tak bohužel už nemají stejnou výživovou hodnotu jako kdysi. Zvířata jsou v uzavřených prostorách, nemají dostatek slunce, místo přirozené stravy jsou krmeny umělými krmivy pro ně nepřirozenými. Celý tenhle zrychlující proces má obrovský dopad na nutriční hodnoty v potravě a tím na naše buňky, tkáně i naše tělo.

U mnoha chorob a potíží souvisejících s nezdravým životním stylem byla pozorována nerovnováha mezi Omega-6Omega-3 mastnými kyselinami. Správná rovnováha mezi Omega-6 a Omega-3 je rozhodující pro zdraví všech těhotných žen a jejich dětí, protože vyvíjející se mozek a nervový systém dítěte vyžaduje velká a vyvážená množství Omega-6 a Omega-3, které musí pocházet od matky.

Naše současná strava obsahuje převahu až 15x i více prozánětlivých Omega 6 z obilovin a některých rostlinných olejů (př. slunečnicový, kukuřičný olej). Odpovídá tomu i složení nezdravých krmných směsí pro zvířata.

Obecné doporučení zní, aby poměr mastných kyselin Omega-6 : Omega-3 ve stravě byl nižší než 5:1. Ideálně však 3:1.

Jak zjistím jestli mám správný poměr mastných kyselin Omega-6 a Omega-3? 

Jako první si udělejte BalanceTest a poté můžete začít užívat denní dávku produktu Zinzino Balace Oil. Jakmile se sami otestujete, vzorek kapky suché krve zašlete ve speciální obálce poštou na předepsanou adresu laboratoře VITAS v Norsku. Pokračujte v užívání produktů Balance Oil podle doporučení po dobu 120 dnů a poté absolvujte druhý BalanceTest, abyste zjistili, jak se změnil váš profil mastných kyselin. 95% uživatelů Balance Oil dosáhne protizánětlivého poměru 3:1 v prvních 120 dnech. 

Doporučujeme: přečtete si náš článek o poměru omega-3/ omega-6 mastných kyselin!

Jak provést test krok za krokem

1. Nejprve si omyjte ruce mýdlem a dobře opláchněte teplou vodou a osušte. Z obálky vyndejte testovací kartu pro krevní vzorek. Odtrhněte část SAVE (tu si dobře uschovejte) na kartě pro krevní vzorek a vyfoťte identifikační kód (ID) testu. Výsledky testu uvidíte POUZE s identifikačním kódem ID VAŠEHO OSOBNÍHO TESTU. Na stůl umístěte kartu se dvěma kruhy otočenými směrem nahoru.

2. Špičku prstu (doporučuje se prostředníček) očistěte pomocí dezinfekčního ubrousku s obsahem alkoholu. Stimulujte krevní tok tím, že uděláte krouživý pohyb paží nebo zatřesete rukou po dobu 20 vteřin. Vyjměte jednorázovou lancetu. Odstraněním průhledného bezpečnostního uzávěru je lanceta připravena k použití.

3. Umístěte lancetu na spodní část špičky prstu a zatlačte horní část lancety do prstu, dokud neuslyšíte kliknutí - tím dojde k automatickému píchnutí do prstu.

4. Rukama se nedotýkejte kroužků filtračního papíru! Jemně zmáčkněte prst a nechte kapnout  2-3 kapky krve do každého kruhu označeného na kartě pro vzorek krve.
Krev by měla zcela zaplnit vnitřní část kruhů.

5. Po dobu nejméně 10 minut nechejte kartu se vzorkem krve ve vodorovné poloze při pokojové teplotě, aby vzorky zaschly.

6. Vložte kartu pro vzorky zpět do obálky papíru. Poté vložte papírovou obálku do kovového obalu a uzavřete. Důležité: Neodstraňujte schnoucí sáček uvnitř kovového obalu.

7. Uzavřený kovový obal vložte do velké obálky s adresou laboratoře. Na obálku stačí jen přidat poštovní známku.

8. Na internetové stránce www.zinzinotest.com zaregistrujte svůj testovací kód (k tomu slouží část SAVE). Na této webové stránce můžete později najít výsledky svých testů. Trvá to 10-20 dní, než bude výsledek připraven.

Snímek obrazovky 2020-10-15 v 18.11.04

Proč je důležité udržovat normální poměr mastných kyselin Omega-6 a Omega-3?

Rovnováha omega-3 mastných kyselin podporuje:

 • duševní zdraví
 • nervové funkce
 • zdravé srdce
 • oběhový systém
 • žaludek, střeva, plíce a pokožku
 • zvyšuje kognitivní výkon

Poměr Omega-6 (AA) a Omega-3 (EPA) se měří jako vztah mezi „rostlinnou“ kyselinou arachidonovou Omega-6 (AA) a mořskou Omega-3 eikosapentaenovou kyselinou (EPA) mezi C20 : 4. Tento poměr je přibližným vyjádřením distribuce mezi rostlinnými mastnými kyselinami a rybími mastnými kyselinami v konzumované stravě.

Nerovnováha omega mastných kyselin způsobuje zdravotní problémy. Omega-6 a Omega-3 mastné kyseliny jsou prekurzory signálních molekul (eikosanoidů) v těle podobné hormonům.

Eikosanoidy odvozené od Omega-6 mastných kyselin jsou prozánětlivé a přispívají k chronickým zánětům. Signální molekuly odvozené od Omega-3 mastných kyselin mají nižší zánětlivý potenciál, některé jsou dokonce protizánětlivé.

Tyto eikosanoidy se v mnoha ohledech navzájem doplňují, a proto je důležité udržovat mezi nimi rovnováhuNadbytek Omega-6 mastných kyselin oproti Omega-3 mastným kyselinám přispívá k chronickým zánětům. 

Nadbytek omega-6 má za následek:

 • vaše strava nepřispívá k dobré propustnosti a vstřebatelnosti hormonů a živin: kyslík, glukóza, vitamíny, minerály
 • nedostatečná látková výměna na buněčné úrovni, špatná detoxikace
 • prozánětlivé prostředí v buňkách
 • potíže při učení
 • výkyvy nálad
 • zhoršená paměť 

Zásadní pro získání správného poměru Omega 6 : Omega 3 je omezení příjmu rostlinných tuků s přebytkem Omega 6 (slunečnicový olej, sójový olej) a konzumace tučných, mořských ryb z výlovu, které se živily volně z mořských řas, které přirozeně obsahují Omega 3 (EPA a DHA) s polyfenoly

Pozor! Snížení konzumace omega-6 ze stravy pomůže při snaze vyrovnávat poměr omega-6 : omega-3, ale není dobré tyto tuky zcela vynechat. Kritickou skupinou jsou většinou ženy, mladé maminky, nebo fitness nadšenci, kteří kladou důraz na nízkotučnou dietu a vyhýbají se z nevědomosti všem tukům. Diety vyhýbající se jakékoliv formě tuku mohou být velmi nebezpečné pro zdraví a vývoj. Na druhou stranu nadměrná konzumace je rovněž rizikovým faktorem.

Nemoci související se špatným poměrem Omega-6 : Omega-3:

 • postižení kostí (osteoporóza)
 • poškození chrupavek (artróza)
 • artritida (klouby)
 • postižení cév (vysoký krevní tlak, ateroskleróza – kornatění tepen, křečové žíly, hemeroidy)
 • postižení mozku (neurodegenerativní nemoci: Alzheimer, Parkinson)
 • postižení tkání (nádorové buňky, metastáze, rakovina)
 • zrychlené stárnutí
 • ADHD

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.1 kg
Země původu : Švédsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: