BrainMax Pure RAW lesní med, 500 g Český lesní med bez pasterizace

Kód: 48598
Novinka
Značka: BrainMax Pure
329 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Med je typickou českou superpotravinou, která je plná cenných látek jako jsou vitamíny, minerály a enzymyLesní medovicový med je produkován z medovice, která se sbírá z listů a jehličí v lesním prostředí. Je charakterizován svou tmavší barvou a výrazně sladkou chutí, přičemž je vysoce výživný. Obsahuje bohaté množství antioxidantů, vitamínů a minerálů, včetně draslíku, fosforu a hořčíku, a je bohatší na živiny než med z jednoho druhu květu. Oproti klasickému medu, je RAW minimálně zpracován a neprochází pasterizací. Díky tomu si zachovává jak svou přirozenou chuť, tak hlavně množství cenných látek. Lesní med má oproti květovému tmavší barvu a výraznější chuť.

Detailní informace

Rychlá expedice
Rychlá expedice
Produkty máme opravdu skladem.
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Jsme zkušení. Rádi poradíme!
Testujeme, co prodáváme
Testujeme, co prodáváme
Ověřujeme vysokou kvalitu produktů.
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při nákupu nad 1 500 Kč.

Detailní popis produktu

ekologicke vcelareni
Ekologické včelaření
prirodni ul
RAW Med z přírody
ceska republika
Český produkt

Lesní RAW med z Česka

Lesní medovicový med je vyroben z medovice, která se najde na listech a jehličí v lese. Je to velmi výživný med s tmavší barvou a výraznější, sladkou chutí. Obsahuje hodně antioxidantů, vitamínů a minerálů, jako jsou draslík, fosfor a hořčík, a je bohatší než med z jednoho druhu květu. Medovici, kterou včely sbírají, vytváří mšice a další drobný hmyz z mízy jehličnanů. Včely tuto medovici seberou a odnesou do úlu, kde ji zpracují na med tradičním způsobem.

raw honey lesni produkt
vcelar

Čím se liší RAW med od klasického?

Hlavní rozdíl mezi RAW medem a obyčejným medem je ve způsobu zpracování. RAW med se obvykle jen procedí, aby se vyjmuly kousky vosku a větší nečistoty, což znamená, že zůstává přírodní a neupravený. Oproti klasickému medu je RAW med zpracováván opravdu minimálně. Neprochází pasterizací, který kromě nečistot odstraní také včelí pyl, propolis apod. Díky tomu si zachovává vysoký podíl cenných látek, jako jsou enzymy, vitamíny a minerály. Navíc je velmi chutný.

Běžný med vs. BrainMax RAW Med

Běžný med BrainMax RAW Med
med med lesni
❌ Tepelné zpracování ✅ Tepelně nezpracovaný med
❌ Může obsahovat přidaná aditiva ✅ Bez aditiv
❌ Možní míchání různých druhů medů ✅ Jednodruhový med z České republiky 
❌ Může být doslazovaný cukrem ✅ Bez doslazování
❌ Často neznámý původ ✅ Med z jižní Moravy

Odkud med pochází?

Co se týče chuti a zdraví prospěšných látek, které se nacházejí v medu, obojí velmi souvisí s místem, které včely opylují. Náš med pochází z moravské ekologické farmy, kde jsou včely na prvním místě a navíc je zde zachována přirozená biodiverzita krajiny. Včely tak mají k dispozici rozmanitý kus země a to se odráží na výsledné chuti medu. Med navíc pochází z jednoho místa a není míchán s jinými druhy medů. Na našem medu pilně pracují včely z jižní Moravy.

med odkud
raw honey lesni produkt2

Jak chutná a jakou má texturu?

Oproti běžnému medu, který bývá často průhlednější, má RAW med lehce zakalený vzhled. Neprochází filtrací a není tedy možné drobné částečky pláství odstranit. RAW med má větší tendenci krystalizovat, protože neprochází ani pasterizací. Co se týče chuti, má RAW med co nabídnout. Díky minimálnímu zpracování zůstává v medu vyšší podíl pylu, což je faktor, který ovlivňuje výslednou chuť medu. Chuť samozřejmě závisí na podílu jednotlivých rostlin a bylin, které včely v daný okamžik opylují.

Krystalizace

Typickým projevem pravého medu je po čase jeho krystalizace - lidově také známé jako “zcukernatění”. Pokud je med pasterizovaný, je podroben mikrofiltraci nebo jsou do něj přidávány jiné sirupy, potlačí se krystalizace, ale také se zničí všechny zdraví prospěšné látky. Krystalizace je naprosto přirozený jev, který je také pravou známkou kvality, protože nebyl tepelně upraven. Po krystalizaci se z medu neztrácejí žádné látky. Do původního tekutého stavu lze med uvést pozvolným zahříváním ve vodní lázni s teplotou do 40°C.

krystalizace med
Med vs cukr-2

Ekologický med nebo průmyslový cukr? 

Ekologický způsob včelaření má za cíl chránit včelí populace a zachovat biodiverzitu jejich prostředí, což je nedílnou součástí nejen chuťových vlastností včelích produktů, ale především jistota, že včely budou mít stabilní a zdravé prostředí pro svůj život. Jestli něco ohrožuje populaci včel, pak je to ztráta přirozených biotopů, jako jsou louky, pastviny a taktéž vystavení pesticidům a herbicidům, které snižují imunitní funkce včel. Ekologické  zemědělství je zaručený způsob, jak prospět nejen včelám, ale i celé přírodě.

Proč není med BIO?

Přestože jsou medy testovány třetí stranou na pesticidy a těžké kovy, je získávání BIO certifikace u medů složitější. BIO certifikace u medu nemá stejnou hodnotu, jako je tomu u ovoce nebo zeleniny. Protože včely létají v rádiusu až 10 km, tak ruku na srdce, málo kdo může garantovat, že včela při opylování neopyluje květy, které nejsou v souladu s BIO zemědělstvím. Proto můžete najít spoustu menších včelařů, kteří k chování včelstev přistupují zodpovědně a BIO certifikaci nemají.

med

Výživové hodnoty na 100 g

Energetická hodnota
1390 kJ / 332 kcal
Tuky
0 g
- z toho nasycené mastné kyseliny
0 g
Sacharidy
82 g
- z toho cukry
80 g
Vláknina 0 g
Bílkoviny
0,27 g
Sůl 0 g

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

Složení: 100 % RAW medovicový lesní med.

Výrobce: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava.

Skladování: Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Krystalizace je projevem kvality medu. Uchovávejte v suchu a po otevření spotřebujte do 2 měsíců.

Velikost balení: 500 g

 

Doplňkové parametry

Kategorie: BrainMax
Objem: 500 g
Výrobce: BrainMax Pure
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: