Kondicionéry

Přírodní kondicionéry jsou šetrné k pokožce, vrací vlasům lesk, usnadňují rozčesávání, regenerují vlasové vlákno a zanechávají vlasy jemné. Složením pouze přírodních ingrediencí zabraňují jejich vysušování a chrání vlasy před poškozením.

Výjimečnost přírodních kondicionéru

Dobrý kondicionér jemně obaluje vlas a udržuje vnitřní rovnováhu lipidů. Vytváří ochrannou bariéru, díky níž je struktura vlasů hustá a odolnější vůči vnějším faktorům. Když použijete přírodní kondicionér, vlasy pak vypadají hladké, lesklé a navíc se snadněji rozčesávají.

Jednoduše řečeno je na čase se zbavit konvenčních kondicionérů. Dnes již existuje nespočet důvodů, proč preferovat přírodní složení u kosmetických produktů, které používáme na denní bázi. Hlavním důvodem je zejména to, že konvenční produkty jsou nabité přísadami, které jsou škodlivé jak pro nás, tak pro životní prostředí. 

Kterým přísadám byste se v kondicionérech měli vyhnout?

  • Sufáty - složkou číslo jedna, které je potřeba se vyhnout jsou právě sírany. Tyto chemikálie se používají jako pěnidlo v mnoha šamponech nebo jiných přípravcích na vlasy, včetně kondicionérů. Nejčastěji používané sulfáty je larylsulfát a laurethsulfát sodný. Pokud tyto uvidíte na etiketě, vyhněte se tomu.
  • Parabeny - parabeny jsou chemikálie, které se používají k prodloužení trvanlivosti produktu. Parabeny tak konzervují produkty, ale za jakou cenu? Bohužel  parabeny naše pokožka velmi snadno vstřebá.
  • Ftaláty - ftaláty jsou v kosmetice používány jako pojivo.

Jak poznat přírodní kondicionér?

  • Neobsahují žádné škodlivé látky, včetně konzervantů (proto přírodní produkty mají kratší trvanlivost). Nesmí obsahovat složky toxické nebo takové, které mohou dráždit pokožku a vyvolat alergii.
  • Jako konzervanty jsou použity soli, esenciální oleje, bylinné extrakty nebo třeba med a cukr.
  • Mají certifikáty, které zaručují nezávadnost a jistotu přírodního složení - mezi nejpřísněji udělované certifikáty patří - EcoCert, BDIH, Natrue nebo CPK
  • Produkty nejsou testovány na zvířatech - v takovém případě hledejte na etiketě označení Leaping bunny.
  • Zpracování produktů je šetrné, aby nedošlo k znehodnocení přírodních složek.

V této sekci naleznete mnoho kondicionéru, které se svými účinky rovnají těm konvenčním, ale na rozdíl od nich jsou na přírodní bází. 

Nejprodávanější

20 položek celkem
obnovujici kondicioner JPG
249 Kč
41934
kvitok 44946
Snímek obrazovky 2023 09 18 v 14.28.36 29547
Faith in Nature - Kondicionér Avokádo, 400 ml
199 Kč
99346
Lavera - Kondicionér Colour & Care, 200 ml
199 Kč
29553