Stres

Vzpomeňte si kolikrát denně se vystresujete úplně zbytečně za volantem kvůli banalitě, nebo kolik šálku kávy si dáte každé pondělí, abyste vůbec udrželi otevřené oči. Chronický stres, životní styl ovlivňuje schopnost lidského organizmu vypořádat se s tělesnou, duševní a emoční zátěží

Cítíte se celý den unaveně, i přestože spíte hodně? Máte nutkavou chuť na slaná jídla? Možná právě i vás potkala tato dosud lékaři neuznávaná diagnóza: adrenální únava. Pokud trpíte únavou nadledvinek, může to být jednou z hlavních příčin nadměrného ukládání tuku a nedostatku energie. V této kategorii můžete nalézt doplňky stravy na zvýšení odolnosti na stres, ale také na zklidnění a zvládnutí stresového okamžiku.

Poznejte sílu adaptogenů!

Adaptogeny jsou léčivé byliny, které byly využívány po tisíce let v tradičních kulturách (čínská, ajurvédská). Tyto rostliny rostou tisíce let v nepřizpůsobivých podmínkách v mrazech, suchu, ve vysokých nadmořských výškách, kde nepřežijí žádné jiné organismy. Dokázaly se adaptovat na dané nehostinné podmínky a přežít. V lidském těle, pak adaptogeny fungují podobně: zvyšují celkovou odolnost organismu na stres (zranění, úzkost, únava) a zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám - adaptovat se.

Chronický stres vyčerpává váš organismus kvůli neustálému uvolňování CRH, ACTH a kortizolu. Adaptogeny pomáhají zvyšovat odolnost na stres tím, že zabraňují uvolňování CRH a ACTH. To velice zjednodušeně znamená, že adaptogeny pomáhají snižovat potřebu vašeho těla produkovat stresové hormony v reakci na stres. Díky čemuž nedojde k adrenálnímu vyčerpání a dalším negativním efektům spojeným s dopady stresu. Jako jsou: zánět, hormonální nerovnováha, ztráta libida nebo problémy se štítnou žlázou.

Pokud jste se ocitli v kruhu dlouhodobého stresu vyzkoušejte adaptogeny jako je Ashwagandha, vitální houba Reishi, ženšen, lékořice nebo bazalka posvátná (Tulsi). Pokud dáváte přednost kapslím, můžete vyzkoušet BrainMax Adaptogenic Hegemony 1.5. Jedná se o kombinace nejúčinnějších adaptogenů díky, kterým pocítíte více energie a zvýšíte odolnost na stres.

Není hořčík jako hořčík

Hořčík jako jeden ze základních minerálů zná asi každý. Nicméně jako u všeho jsou důležité jednotlivé formy, ve kterých hořčík můžeme najít. Hořčík je výjimečný minerál, protože pokud se zaměříme na jeho jednotlivé formy, nemluvíme pouze o jejich vstřebatelnost, ale také o rozdílných účincích, které mají. Na poli minerálů vyniká hořčík L-threonát, ten má totiž schopnosti pronikat skrz hematoencefalickou bariéru do mozku, čímž zvyšuje množství hořčíku přímo v mozku. Díky tomu může být treonát účinný při úzkostech, pro zlepšení spánku, stresu nebo kognitivních schopností a celkově pro zdraví mozku a nervové soustavy. 

Nejprodávanější

74 položek celkem
1319 swansn ashwagandha
159 Kč
23556
GLYCIN BrainMax PNG
449 Kč
35892
L theanin e100g Nutriworks
599 Kč
2378
MACA Tinktura BrainMax Pure JPG ESHOP 6452/1354
product 6750
Imunita
209 Kč
6564
NOW L Tryptophan 500mg 60 rostlinných kapslí
369 Kč
6482
Ashwagandha swanson 60 caps
Imunita
189 Kč
23601
L Tryptophan 120
Imunita
659 Kč
6558
NOW Valerian Root (kozlík lékařský), 60ml
Imunita
339 Kč
14060
Nahoru
Další produkty