Přírodní dekorativní kosmetika

Přemýšleli jste někdy co vše se skrývá pleť za bezchybným make-upem? Běžně dostupná dekorativní kosmetika často obsahuje dráždivých a alergeních konzervantů jako jsou parabeny, ethanolaminové sloučeniny nebo toxické těžké kovy (olovo, arsen, rtuť, hliník, zinek, chrom a železo). Za takovým make-upe stojí dehydratovaná pleť se sklony k stárnutí a navíc jakmile vstoupí přes pokožku do našeho těla, negativně ovlivní hormonální rovnováhu. Souhrně jsou nazývány endokrinními disruptory.

Co obsahuje konvenční dekorativní kosmetika? 

Možná byste byli překvapení, jak moc nás může ovlivnit slabé nanesení řasenky, rtěnky nebo bronzeru. V průběhu užívání dekorativní kosmetiky se do těla dostávají parabeny, ethanolaminové sloučeniny, těžké kovy, octinoxate, saze, benzofenony aj. Je to neskutečně velká směs látek, které že nejen mají negativní vliv na zdraví (speciálně na hormonální systém) ale také pleť vysušují, draždí a neobvyklý není ani výskyt alergií a akné. Celková zátěž je to také pro přírodu, protože narušuje vodní ekosystém a u konvenční kosmetiky je i běžné testování na zvířatech.

Přírodní dekorativní kosmetikou to můžete snadno změnit. Dekorativní bio kosmetika nezatíží Vaší pleť chemickými přísadami. Přírodní rtěnky jsou dobře pigmentované a stejně jako řasenky a tužky na oči zvýrazní Vaši krásu.

  • podtrhne krásu tím nejpřirozenějším způsobem 
  • obsahuje pouze přírodní látky
  • parfemace je nahrazena esenciálními oleji
  • vyživí pleť a utvoří na ni film, který naopak pokožku chrání
  • základ tvoří rostlinné oleje a přírodní minerály
  • pigmentace je tvořena převážně rostlinnými výtažky

 

 

Nejprodávanější