Ústní vody, ostatní

Ústní vody svým přírodním složením mají hned několik výhod jak pečují o ústní dutinu. Mají antiseptické účinky, působí proti vzniku zubního kazu, podporují regeneraci dásní, brání množení bakterií v ústech a zajistí svěží dech. To všechno pouze silou přírodních výtažků jako je například aloe vera, tea tree nebo hřebíček.

Přírodní ústní vody a jejich složení

Existují byliny, které jsou zvlášť prospěšné pro zdraví dutiny ústní a to zejména pro jejich antibakteriální vlastnosti. Takové jsou součástí přírodních ústnich vod. V první řadě bychom měli zmínit hřebíček. Hřebíček obsahuje eugenol (sloučenina, která je protiplísňová, antiseptická a anestetická). Nejen, že pomáhá svými antiseptickými vlastnostmi, ale je také efektivní bojovník proti bolesti zubů. 

Další bylinou je Bazalka posvátná také známá jako Tulsi a zabíjí bakterie, které se skrývají mezi zuby. Abyste maximálně využili jeji vlastností, každé ráno kloktejte čaj tulsi. Tento čaj strčí do kapsy i nejlepší ústní vody. 

V neposlední řadě bychom měli zmínit také muškátový oříšek. Jeho sloučeniny hubí bakterie, které způsobují plak a zápach z úst. Muškátový oříšek obsahuje stejnou sloučeninu jako hřebíček (eugenol). Muškátový oříšek tedy obsahuje antimikrobiální vlastnosti. 

A konečně bude řeč i o Aloe vera. Sukulentu, který je známý pro své přínosy na zdraví pokožky, je účinný k hojení ran a má pozitivní účinky na zdraví dásní, protože dokáže zamezit jejich opětovnému krvácení. Aloe můžete také použít při bolesti zubů. 

Nejprodávanější

6 položek celkem