NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD! Více: ZDE
20 % SLEVA! Na všechny produkty BrainMax Pure! Více: ZDE
NOVINKA: Brainmax Pure protein cookies! Více: ZDE

Masky na spaní

Nejprodávanější

10 položek celkem
Snímek obrazovky 2020 01 13 v 13.40.24
Imunita
129 Kč

Speciálně tvarovaná maska na spaní díky které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu...

23570
P1811090
429 Kč

Anatomicky tvarovaná maska na spaní se speciálním lemem v oblasti nosu, díky které...

999984
maska mind 3
+ Dárek zdarma
399 Kč

Speciálně anatomicky tvarovaná maska na spaní, kterou zamezíte dopad jakékoli světla. Světlo,...

35997
P1511341
Imunita
129 Kč

Speciálně tvarovaná maska na spaní díky, které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu...

23576
P1744425
199 Kč

Maska na spaní díky které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu kvalitnímu spánku. Maska...

99212
P1544274
Imunita
299 Kč

Luxusní HIGH-END speciálně tvarovaná maska na spaní, díky které zablokujete světlo z...

23859
P1744428
149 Kč

Maska na spaní díky které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu kvalitnímu spánku. Maska...

99210
p1733767
299 Kč

Maska na spaní díky které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu kvalitnímu spánku. Maska...

99117
maska na oci
399 Kč

Anatomicky tvarovaná maska na spaní se speciálním lemem v oblasti nosu, díky které...

99979
P1011681
BrainMax Špunty do uší na spaní
Momentálně nedostupné
19 Kč

Špunty do uší jsou dobrým pomocníkem pro klidný a ničím nerušený spánek. Můžete je využít...

38025

Speciálně tvarované masky na spaní díky kterým zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu kvalitnímu spánku. Masky jsou vhodné pro osoby trpící špatným spánkem nebo na cestování v dopravních prostředích či v místnostech, kde v noci nelze udělat tmu. 

Proč dnes potřebujeme masky na spaní? 

Pro kvalitní spánek je důležité nejen eliminovat účinky modrého světla, které k nám pronikají, ale během noci je důležité mít naprostou tmu. V minulosti, kdy nebylo veřejné osvětlení bylo tohle snadnější. Lidé daleko dříve chodili spát a to v podstatě se zapadajícím sluncem. Ve chvíli, kdy slunce zapadlo, byla naprostá tma. V dnešní době k nám proudí světlo po celou noc z ulic veřejného osvětlení nebo okolních budov. Tím je mnohem těžší nejen usnout, ale také si dopřát opravdu hluboký spánek a to i přesto, že se před spaním vzdáme televize i ostatních zařízení produkující modré světlo, nebo i blokujeme modré světlo pomocí brýlí.

Masky na spaní a úprava cirkadiánního rytmu

Světlo, které proniká k vašim očím přes sítnici potlačuje produkci melatoninu, což je hormon navozující spánek. Melatonin se v mozku vyplavuje když nejsou oči vystaveny jakémukoli světlu. Úkol melatoninu je signalizovat mozku, že je čas usnout. Potlačením produkce melatoninu se narušuje schopnost usnout a ovlivňuje tak i celkovou kvalitu spánku. Maska na spaní pomáhá blokovat světlo tím, že funguje jako štít. Snadněji tak můžete upravit cirkadiánní rytmus.

Cirkadiánní rytmus jsou takové naše biologické hodiny. Tělo díky tomuto velmi propracovanému mechanismu přesně ví, kdy má být aktivní, a kdy zapojit všechny orgánové systémy, včetně mozku, který daleko lépe funguje ve chvíli, kdy jsme dobře odpočatí. Oproti tomu s přicházejícím večerem a nocí spouští své regenerační a obnovovací procesy. Odpočívá tělo i mysl, aby vše bylo připraveno do nového dne. Pokud je tomu opačně, potýkáme se přes den velkou únavou, špatnou koncentrací, poruchami paměti, roztržitostí a špatnou náladou. Následkem toho večer nemůžeme usnout a v noci se častěji budíme.

Proto jsme do arzenálu k podpoře spánku zařadili kvalitní anatomicky tvarované masky na spaní, které zaručí, že se k Vašim očím nedostane žádný paprsek světla, který by bránil kvalitnímu spánku. Vybírat můžete z několika variant, které se liší jak tvarem, tak i materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Masky na spaní nemusíte využít pouze doma, ale všude tam, kde by Vás mohlo rušit okolní světlo, jako jsou třeba dopravní prostředky. Masky nepropouští světlo, jsou lehké, prodyšné a pohodlné. Zajišťují dostatek místa kolem očí, takže netlačí na víčka.