BrainMax LAUF Intra Complex, Mango, 1000 g Iontový nápoj se sacharidy a EAA pro lepší výkonnost, hydrataci a regeneraci, doplněk stravy

Kód: 58990
859 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

BrainMax LAUF Intra Complex je nápoj pro sportovce, zvyšující výkonnost a vytrvalost během dlouhých fyzických aktivit, jako jsou běh a cyklistika. Obsahuje patentovaný Cluster Dextrin® pro stabilní uvolňování energie, komplex elektrolytů pro optimální hydrataci a podporu nervů a svalů, a esenciální aminokyseliny pro rychlou regeneraci a snížení únavy. Je slazen stévií s příchutí manga.

Detailní informace

Rychlá expedice
Rychlá expedice
Produkty máme opravdu skladem.
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Jsme zkušení. Rádi poradíme!
Testujeme, co prodáváme
Testujeme, co prodáváme
Ověřujeme vysokou kvalitu produktů.
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při nákupu nad 1 500 Kč.

Detailní popis produktu

Lauf Intra (4)

Co se děje v těle při dlouhotrvající fyzické aktivitě?

Cyklistika, běh a jiné vytrvalostní sporty kladou extrémní nároky na tělo a svaly. Dlouhodobá fyzická aktivita, jako je běh nad 90 minut, jízda na kole, dlouhé tůry nebo vytrvalostní či bojové sporty, má značný dopad na svaly a energii celého těla. Během prvních několika minut cvičení tělo primárně využívá glykogen, který je uložen ve svalech a játrech jako hlavní zdroj energie. Jakmile se tyto zásoby vyčerpají, tělo začne efektivněji spalovat tuky. Tento proces je však pomalejší a méně efektivní ve výrobě energie, což může vést k poklesu výkonnosti. Také se zvyšuje produkce metabolitů, jako je kyselina mléčná, což rovněž vyvolává pocity únavy a bolesti.

Jak to ovlivňuje svaly?

S prodlužující se fyzickou námahou se zvyšuje riziko poškození svalových vláken, ve kterých se tvoří mikrotrhliny. Tyto mikrotrhliny jsou přirozenou součástí procesu adaptace svalů na vyšší zátěž. Důsledkem je bolest svalů a svalová únava, která ovlivňuje celkovou schopnost svalů generovat sílu. Proto svaly při intenzivním tréninku potřebují adekvátní výživu. Navíc pocením dochází i ke ztrátě elektrolytů. Ty jsou klíčové pro správnou funkci nervů a svalů, včetně přenosu nervových impulsů a svalové kontrakce. Nedostatek elektrolytů se projeví svalovými křečemi a snížením výkonu. Pokles glukózy v krvi během dlouhé fyzické aktivity může vést k výraznému zhoršení fyzického a mentálního výkonu, což je způsobeno nedostatečnou dostupností energie pro svaly a mozek. Tento nedostatek energie může dále přispět k odbourávání svalové hmoty, jelikož tělo začne využívat svalové proteiny jako alternativní zdroj paliva.

svaly lauf intra complex
beh

Komplexní výživa pro svaly při dlouhotrvajícím tréninku

BrainMax LAUF Intra Komplex obsahuje patentovaný Cluster Dextrin®, spolu s kompletním spektrem aminokyselin a elektrolyty. Dohromady poskytují efektivní výživu pro svaly, podporují rychlou regeneraci, stabilní energii a hydrataci. Je vhodný pro sportovce, kteří ze sebe chtějí při intenzivních trénincích získat maximum a zároveň zajistit dostatečnou ochranu svalů a jejich regeneraci.

Proč potřebujeme elektrolyty?

Během fyzické námahy dochází k pocení a následné ztrátě elektrolytů, což jsou minerální soli, zejména sodík. Vysoké ztráty elektrolytů vedou ke svalovým křečím a snížení výkonnosti. Proto by součástí každého těžkého tréninku měla být řádná hydratace. Elektrolyty neboli ionty jsou ve všech našich tělesných tekutinách, tkáních a buňkách. Svůj název si elektrolyty vysloužily, protože jsou zodpovědné za přenos elektrických impulsů mezi buňkami.

Dopad nedostatku elektrolytů a sacharidů na fyzický výkon

Během dlouhých a fyzicky náročných tréninků může nedostatek elektrolytů a sacharidů vážně ovlivnit výkon.

 • 1. Únava a snížená výkonnost: Sacharidy jsou hlavním zdrojem energie pro svalovou činnost, zvláště při vysokointenzivním a vytrvalostním výkonu. Když tělo během dlouhých tréninků vyčerpá zásoby sacharidů (glykogenu), což vede k prudkému poklesu fyzické výkonnosti a únavě.
 • 2. Svalové křeče a problémy: Elektrolyty, jako jsou sodík, draslík a hořčík, jsou zásadní pro správnou funkci svalů, nervový systém a regulaci hydratace těla. Nedostatek elektrolytů během dlouhého cvičení může vést k svalovým křečím, slabosti a celkovému poklesu svalové funkce.
 • 3. Dehydratace: Bez dostatečného příjmu sacharidů a elektrolytů, které pomáhají udržet vodní bilanci těla, může dojít k dehydrataci. Dehydratace zhoršuje termoregulaci těla, snižuje schopnost udržet optimální výkon a zvyšuje riziko úrazů.
 • 4. Ztráta dynamiky a výbušnosti - při sportech jako je atletika, fotbal nebo bojové sporty je kladen důraz na dynamiku a rychlost reagovat. Jelikož elektrolyty jsou důležité pro přenos nervových impulsů a svalových kontrakcí, může dojít k pomalejším reakcím.
intra komplex
beh

Co je cyklický dextrin?

Cyklický dextrin, známý také jako vysoce rozvětvený cyklický dextrin, je forma sacharidu, která je získávána z amylopektinu. Je rychle tráven a má nízkou osmolalitu, což znamená, že je rychle absorbován do krevního oběhu a to bez způsobení gastrointestinálních potíží, jako je nadýmání. Díky své struktuře poskytuje cyklický dextrin stabilní a trvalý zdroj energie, což je ideální pro vytrvalostní sportovce nebo během dlouhých intenzivních tréninků. Navíc efektivně podporuje hydrataci, protože pomáhá s rychlejším transportem tekutin do krevního oběhu.

Cluster Dextrin® pro stabilní energii pro dlouhotrvající výkonnost

Cluster Dextrin® je komplexní sacharid snadno rozpustný ve vodě, který má mnoho studiemi prokázaných výhod pro sportovce a aktivní jedince - prodlužuje vytrvalost a zvyšuje sílu. Díky unikátní technologické výrobě se Cluster Dextrin® nezdrží v žaludku dlouho a putuje do tenkého střeva, odkud se dostává do krevního řečiště. Nástup energie je tak stabilní po delší dobu. Navíc oproti maltodextrinu nezpůsobuje výkyvy krevního cukru. Vyrábí se z kukuřičného škrobu pomocí enzymatických reakcí, nejedná se tedy o žádnou chemickou sloučeninu ani směs mnoha sacharidů, ale pouze Cluster Dextrin®.

2 (5)
Lauf Intra (1)

Proč potřebujeme aminokyseliny?

Bez dostatečné regenerace během i po tréninku, je obnova svalových vláken pomalejší, přichází únava svalů již během tréninku. Doplněním celého spektra aminokyselin svalům zajistíme dostatečný příjem živin, které podpoří jak jejich regeneraci, výkon, tak i jejich následný růst.

 • K produkci neurotransmiterů, hormonů a enzymů.
 • K ochraně svalové hmoty.
 • K růstu svalové hmoty.
 • K detoxikaci a zbavování se odpadních látek z organismu.
 • K regeneraci svalů po tréninku.
 • Zdroj energie.

Proč potřebujeme aminokyseliny během dlouhých intenzivních tréninků?

 • Podpora svalové regenerace: Během dlouhých vytrvalostních aktivit dochází k mikrotrhlinám ve svalech. Aminokyseliny pomáhají opravit a obnovit svalové tkáně, čímž urychlují proces zotavení.
 • Energie pro svaly: Vyčerpání glykogenu vede k využití aminokyselin jako zdroje energie prostřednictvím glukoneogeneze, což udržuje výkon.
 • Snížení únavy
 • Optimalizace výkonu
energie svaly
Lauf Intra

Rozdíl mezi proteinem a aminokyselinami během tréninku

Bílkoviny, tvořené aminokyselinami, jsou klíčové pro růst a obnovu tkání, zejména ve vytrvalostních sportech. Aminokyseliny podporují obnovu svalových vláken a snižují únavu, což usnadňuje regeneraci. Při dlouhodobém výkonu, kdy jsou zásoby glykogenu vyčerpány, slouží aminokyseliny jako alternativní zdroj energie, zlepší výdrž a minimalizují degradaci svalů. BrainMax Intra Complex obsahuje esenciální aminokyseliny, které se rychle vstřebávají bez nutnosti trávení a tím poskytují okamžitou podporu pro svalový výkon a regeneraci během náročných aktivit.

Proč jsou lepší EAA než BCAA

Ať už se jedná o powerlifting, kolektivní sporty, atletiku, turistiku, běh nebo cokoliv jiného, tělo potřebuje po tréninku regenerovat a odpočinout si. EAA tvoří 9 aminokyselin oproti BCAA, které obsahuje pouze tři aminokyseliny: leucin, isoleucin a valin. Nicméně k optimálnímu fungování je potřeba spolupráce všech zmíněných aminokyselin. Díky tomu jsou EAA spolehlivějším pomocníkem pro podporu regenerace, výkonu a syntézu bílkovin ve svalech.

 • EAA mají celkem 9 aminokyselin ve srovnání se 3 aminokyselinami BCAA.
 • EAA se mnohem lépe podílí na syntéze bílkovin.
 • EAA obsahuje lysin, který podporuje syntézu protilátek, funkci imunitního systému a je nezbytný pro tvorbu kolagenu. Bílkoviny, která se stará o zdraví našich kloubů, pojivových tkání a pleti.
 • BCAA (narozdíl od EAA) neobsahují všechny důležité stavební kameny potřebné k budování svalové tkáně. Naopak. Ukázalo se, že po příjmu BCAA se snižuje syntéza svalových bílkovin.
 • EAA obsahují tryptofan. Aminokyselinu, kterou tělo používá k vytvoření neurotransmiteru serotoninu, který stojí za naši dobrou náladou a pocity spokojenosti.
2

Elektrolyty pro hydrataci a výkon svalů

Součástí každého těžkého tréninku by měla být řádná hydratace, protože v potu ztrácíme minerální látky známé jako elektrolyty, které dost podstatně ovlivňují náš výkon. Elektrolyty neboli ionty (odtud iontový nápoj) jsou ve všech našich tělesných tekutinách, tkáních a buňkách. Svůj název si elektrolyty vysloužily, protože jsou zodpovědné za přenos elektrických impulsů mezi buňkami. Podporují energetický metabolismus, regulují krevní tlak, podílí se na rehydrataci buněk, podporují sílu a práci svalů, podílí se na přenosu vzruchu v nervové soustavě, na práci mozku, regulují hladinu vody v těle a tím zabraňují dehydrataci nebo naopak minimalizují zadržování vody v těle. 

 • Podpora hydratace, výkonu a svalových funkcí.1,2
 • Podporuje správné funkce nervové soustavy a psychické činnosti.1,2
 • Přispívá k udržení normálního tlaku.2
 • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.1
 • Přispívá k elektrolytické rovnováze.1
 • Přispívá k normální energetické rovnováze.1
 • Přispívá k syntéze bílkovin.1
 • Přispívá k normálnímu stavu kostí a zubů.1
 • Podílí se na procesu buněk.1
 • Přispívá k normálnímu trávení.3

1 hořčík, 2 draslík, 3 chlorid

Elektrolyty přímo z Velkého Solného jezera!

Do Velkého Solného jezera ve Spojených státech přitékají tři řeky, které z hor odvádějí veškeré minerály. Odpařováním vody jsou minerály v jezeře daleko více koncentrované a samotné jezero je slanější než moře. Prvky se získávají odpařováním pomocí solární energie a díky této unikátní technologie zpracování obsahuje směs vyvážený poměr všech důležitých elektrolytů, včetně vyššího množství sodíku, který pocením ztrácíme.

velke solne jezero velkafotka

Nedostatek energie způsobuje:

 • Slabost.
 • Svalovou únavu a bolesti svalů.
 • Horší koncentraci.
 • Závratě a nervozitu.
 • Svalové záškuby.
 • Bušení srdce.
 • Pomalejší regeneraci.

Pro koho je vhodný BrainMax Intra Complex?

 • Aktivní sportovci s dvoufázovými tréninky.
 • Cyklistika.
 • Bojové sporty.
 • Dlouhé fitness tréninky a crossfit.
 • Běh delší než 90 minut.
 • Vysokohorská turistika.
2 (4)

Proč BrainMax Intra Complex?

 • Patentovaná forma Cluster Dextrin®.
 • Snadno vstřebatelný zdroj sacharidů.
 • Podpoří nástup energie.
 • Obohaceno o esenciální aminokyseliny pro okamžitou podporu svalů.
 • Podpoří vytrvalost během celého sportovního výkonu.
 • Díky Cluster Dextrinu dodává energii postupně bez energetických propadů.
 • Vhodný k náročným vytrvalostním sportům jako je cyklistika, běh.
 • S komplexem elektrolytů z Velkého Solného jezera pro podporu hydratace buněk a svalových funkcí.

Dávkování

Smíchejte 1,5 odměrky v 1 l vody před, během nebo po fyzické zátěži.

Velikost dávky: 1 odměrka (41 g)
Množství v 1 dávce %RHP*
Cluster Dextrin®
25,8 g ***
L-glutamin
2070 mg ***
L-leucin
2070 mg ***
L-isoleucin 1040 mg
***
L-valin
1040 mg
***
Elektrolyty a stopové prvky z Velkého Solného jezera
1000 mg
***
Chlorid 556 mg 69,4 %
Draslík 177 mg 8,8 %
Sodík 154 mg ***
Hořčík 49 mg 13,1 %
L-lysin HCL  950 mg
***
L-treonin 570 mg
***
L-histidin HCl 380 mg
***
L-cystein HCl 290 mg
***
L-methionin 200 mg
***
L-tryptofan 110 mg
***
L-fenylalanin
110 mg
***
L-tyrosin
110 mg
***

* RHP - referenční hodnota příjmu
*** RHP není stanovena

 

Výživové údaje 100 g 41 g
Energetická hodnota
1110 kJ/ 263 kcal
480 kJ/115 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0 g 0 g
Sacharidy 66,86 g 27,41 g
z toho cukry 0,06 g 0,03 g
Vláknina 0 g 0 g
Bílkoviny 22,0 g 9,0 g
Sůl 1,7 g 0,7 g

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

Složení: Cluster Dextrin®, L-glutamin , L-leucin, L-isoleucin, L-valin, elektrolyty a stopové prvky z Velkého Solného jezera v Utahu chlorid, draslík, sodík, hořčík a přirozeně se vyskytující elektrolyty a stopové minerály), L-Cystein HCl, L-Treonin, L-Histidin HCl, L-Fenylalanin, L-Methionin, L-Tryptofan, L-Tyrosin, regulátor kyselosti: kyselina citronová, fosforečnan vápenatý, přírodní aroma mango, sladidlo: steviol-glykosidy

Vyráběno v České republice pro firmu Votamax s.r.o.

Skladování: Při pokojové teplotě, na suchém a tmavém místě.

Upozornění: Doplněk stravy. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Po otevření a použití vždy pevně zašroubujte víčko. Zkonzumujte do tří měsíců od otevření nebo do data minimální trvanlivosti.

Velikost balení: 1000 g.

1. FURUYASHIKI, Takashi, Hidenori TANIMOTO, Yasuhiro YOKOYAMA, Yasuyuki KITAURA, Takashi KURIKI a Yoshiharu SHIMOMURA. Effects of ingesting highly branched cyclic dextrin during endurance exercise on rating of perceived exertion and blood components associated with energy metabolism. 2014.

2. SHIRAKI, Takahisa, Takashi KOMENTANI, Kayo YOSHITANI, Hiroki TAKATA a Takeo NOMURA. Evaluation of Exercise Performance with the Intake of Highly Branched Cyclic Dextrin in Athletes. 2015.

3. TAKII, Hiroshi, Takashi KOMENTANI, Takahisa NISHIMURA, Takashji KURIKI a Tohru FUSHIKI. A Sports Drink Based on Highly Branched Cyclic Dextrin Generates Few Gastrointestinal Disorders in Untrained Men during Bicycle Exercise. 2004.

Doplňkové parametry

Kategorie: BrainMax®
Forma: Prášek
Pro jedince řešící: Fyzický výkon, Energie a vitalita
Typ: Předtréninkovka
Velikost balení: 1000 g
Položka byla vyprodána…
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 8.6.2024
Skvělý produkt, při dlouhých trasách mě opravdu znatelně drží nad vodou. Na druhý den se taky cítím o moc lépe, díky za něj :)
KB Avatar autora Kateřina Bortlíková (Administrátor) 10.6.2024
Dobrý den Jaroslave, Děkujeme za upřímné hodnocení, jsme rádi, že se díky produktu cítíte lépe a hlavně že Intra pomáhá. Přejeme ještě spoustu šťastných kilometrů, mějte se krásně. Kateřina
Nevyplňujte toto pole:
D Avatar autora Vzorek 11.6.2024 08:36
Dobrý den, je možné zakoupit od tohoto produktu a taky od LAUF preworkout no-stim (červený pomeranč) vzorek? Děkuji :) D.
Odpovědět
VH Avatar autora Vzorek 11.6.2024 11:12
Dobrý den, vzorky zatím nemáme, ale plánujeme je udělat po jedné dávce.:) Přeji hezký den, Veronika.

BrainMax je česká značka vyrábějící špičkové doplňky stravy, cébédé produkty a BIO potraviny, které se vyznačují vysokou kvalitou a pozitivním účinkem na zdraví. U doplňků stravy klademe důraz na vědecky ověřený přístup a kvalitu použitých surovin, tak aby jejich využitelnost tělem byla, co nejlepší. Při výrobě potravin se soustředíme především na BIO původ, tak aby byly potraviny chutnékvalitní a přinášely tělu zdraví prospěšný efekt. Díky BIO původu není v potravinách zbytečná chemie a při pěstování plodin v ekologickém zemědělství  jsou aplikovány přírodě prospěšné postupy. U výroby potravin ani u doplňků stravy nepoužíváme balastní látky či jiné zdraví škodlivé příměsi. Děláme opravdové doplňky stravy a potravinykteré fungují. BrainMax je na trhu již od roku 2015.

loga-brainmax-2