BrainMarket: Jak to vše začalo...

Tento týden slavíme první narozeniny a mě napadlo, že bych napsal o tom, jak to vše začalo. Kdy a kde se zrodila myšlenka pro vytvoření místa, kde budete moci objednat pod jednou střechou prakticky vše, co vám pomůže žít zdravý život. Život v souladu s přírodou, bez toxinů a syntetických estrogenních substancí. Život, který má budoucnost a smysl, jak ve smyslu k vašemu zdraví, tak i k planetě.

Už od vysoké školy jsem měl sen, že bych jednou vyráběl doplňky stravy "pro mozek", které by lidem pomáhali dosahovat lepších výsledků v práci, škole i posilovně. Zkrátka pomáhaly zlepšovat výkon při všech lidských činnostech prostřednictvím stimulace mozkových neurotransmiterů. Často jsem četl o dopaminu, serotoninu a pochopil jsem, že jsou to právě tyto hormony, které ovládají náš výkon, náladu, to jak dokážeme prožívat život. Takže jsem v roce 2014, ve svých 27 letech bez jakýchkoliv zkušeností a peněz vymyslel a nechal si na zakázku vyrobit první BrainMax.

Vždy jsem obdivoval práci mého kamaráda Adama Česlíka. Se svým systémem Performance Training je nejen český, ale i světový průkopník v oblasti cvičení a zdravého životního stylu. Navíc je to vystudovaný psycholog, takže jsem s ním těsně před uvedením prvního BrainMaxu zašel na oběd a chtěl vědět jeho názor na produkt a jestli by mi nepomohl s jeho propagací. Hned na obědě jsem si plácli, že mi pomůže s propagací produktu. Adam viděl jako jeden z mála lidí v mém okolí v látkách pro zvyšení mentálního/fyzického výkonu budoucnost. Vlastně, když nad tím tak přemýšlím většinou jsem se setkával s absolutním nepochopením mých plánů a snů :) Takže jsem byl docela v šoku, že Adam toho tolik věděl o mozku a nootropikách. Od té doby každý produkt designoval a vymýšlel Adam. Díky našemu spojení jsme přivedli na trh již 8 produktů. Poznámka: Nikdy se nenechte odradit okolím od svých snů a plánů :)

IMG_5601 2

V roce 2017 při vytváření nového produktu BrainMax 3.0 mi Adam vysvětlil proč je ve složení i "antiestrogenní složka". Tehdy jsem se poprvé dozvěděl o problematice estrogenů a to mě totálně pohltilo. Pořídil jsem si knihu Antiestrogenic diet a přečetl mnoho odoborných článků. Pomalu jsem přicházel na to, že za to, že se necítíme dobře, jsme tlustí a nezdraví můžou do jisté míry estrogeny. Za celou dobu naší lidské existence nebyl člověk vystaven takovým estrogenovým dávkám jako dnes. Xenoestrogeny jsou v jídle (pesticidy), drogérii (triklosany), kosmetice (parabeny, ropné deriváty) v předmětech denní potřeby. Velice zjednodušeně řečeno tyto látky v těle narušují naši hormonální rovnováhu tím, že svými biologickými účinky napodobují pohlavní hormony estrogeny. To může vést k řadě negativních dopadů na naše zdraví, jako je neplodnost, vznik nádoru, získání odolné tukové tkáně, narušení normální funkce štítné žlázy, gynekomastie, migrény, změny chování. To je jen malý výčet dopadů xenostroegenů na náš organismus. 

Díky tomu, že jsem tehdy nebyl moc ve formě a pociťoval jsem některé z příznaků estrogenové dominance, např. odolná tuková tkáň nebo ztráta energie a ještě k tomu jsme měli doma malé miminko (malé děti nemají vyvinutý detoxikační systém), tak jsme postupně začali celou domácnost zbavovat xenáčů (xenoestrogenů) a toxinů na všech frontách. Pořídili jsme si domů přírodní kosmetiku. Začali jsme používat přírodní eko drogérii, od prostředku na nádobí až po prací gel. Nainstalovali jsme si jednoduchý vodní filtr na kohoutek. Zbavili jsme se veškerých syntetických voňavek v autě i doma. Už po prvním měsíci jsem pozoroval, že se nejen zlepšila moje forma (ubyl tuk), ale měl jsem mnohem víc energie. Několikanásobně se mi zlepšil čich, pleť, vlasy a řekl bych, že i psychika. (Malá vsuvka: Nedávno jsem od kamarádky mé manželky přivezl houpátko pro naše další už druhé miminko, protože ve stávajícím stále plakala a byla neklidná. Ta kamarádka to myslela dobře a tak prostě vyprala látkovou vložku do houpátka v jejich "dětském sensitive" bežném prostředku z Tesca. Pro mě a manželku to byla taková šleha přes nos, že jsme to museli okamžitě přeprat v eko pracím dětském gelu od Organic People. Ta toxická vůně nás tak hrozně dráždila, protože už na to 2 roky nejsme zvyklí. Na téhle malé příhodě jsme si zase ověřili, že jdeme správným směrem. To co říkám stále platí: Drogérie v domácnosti je nejrozšířenější jed na této planetě.)

Najednou jsem si uvědomil, že k tomu, abychom zbavilli naše klienty hormonální nerovnováhy, estrogenové domimance, no zkrátka aby byli zdraví, nebude stačit jen doplněk stravy. A tak vznikl BrainMarket. Místo, kde jsou všechny produkty, které vám pomohou žít zdravý antiestrogenní život pod jednou střechou. Trvalo to celkem půl roku než jsme odzkoušeli všechny produkty a celkově žít antiestrogenní život. A před rokem na moje narozeniny 2. února mi Adam řekl: "Tak už to spusť! Dělej! Plánuješ to roky! Dnes nebo nikdy! Dám ti to jako dárek k narozkám!" Tak jsme spustili ostrý provoz BrainMarketu a Adam to vyslal do světa s článkem o škodlivosti běžné kosmetiky. Okamžitě jsme vyprodali náš mini skládek :)

No a dnes je tomu rok, co existujeme. A existujeme hlavně díky vám naši klienti. Proto bych vám chtěl za celý tým BrainMarket poděkovat. Za rok se náš tým mnohonásobně rozrostl, stejně tak jako sklad. A to všechno díky vám. Také bych chtěl poděkovat Adamovi a celému našemu týmu. Věřím, že společně půjdeme i další roky naší malou antiestrogenní pouť :)

0bb65968-1e3c-4727-a650-d0c8b1f5cc50 2

Jsme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu od vás, která nás posune dál. Fungujeme sice chvilku, ale učíme se rychle :)

Jiří Votava

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět na mail korektura@brainmarket.cz. Děkujeme!