Performance Epigenetic Komplex

Pokud se chcete dívat na své zdraví ze zcela jiného úhlu než doposud a ovlivnit ho i v delším časovém horizontu, měli byste se dívat po látkách s epigenetickým působením. Takové látky v sobě kombinuje právě Performance Epigenetic Complex.

Najdete v něm mix kurkuminu, resveratrolu, pterostilbenu a piperinu, látek, které dohromady mají silné antioxidační účinky, podporují imunitu a mohou pomoci se zbavováním se tukové tkáně a kognitivními funkcemi. Jejich blahodárné účinky na lidský organismus jsou prokázány v desítkách studií a na rozdíl od ostatních bylinek jsou jejich zdravotní tvrzení schválena v tzv. on hold seznamu Evropské komise (Poznámka: Existuje mnoho bylinek a látek, které jsou pro lidský organismus prospěšné, ale nemůže se o tom psát, protože v Bruselu pro tyto látky nebyly schváleny zdravotní tvrzení.).

epigenetic-komplex

Epigenetic od slova Epigenetika

Že není možné nic dělat s tím, co nám v naší genetické výbavě přistálo do vínku? Ale jistěže můžeme. Poznáním sebe sama, vyváženým životním stylem a pomocí vhodné suplementace můžeme vypínat a zapínat různé geny a také ovlivnit, jestli je předáme dál na své potomky. Epigenetické změny tedy nemění přímo genetickou informaci, která je dána pořadím nukleotidů v řetězci DNA, ale mohou zásadně ovlivnit, který z genů bude "přečten". Bylin a živin s epigenetickým působením existuje celá řada, ty nejúčinnější jsou obsaženy právě v Performance Epigenetic Komplex.

Resveratrol

Jedná se o látku, kterou je možné nalézt ve slupkách a jádrech vinné révy, v borůvkách, černém rybízu, nebo v arašídech. Díky ní je kvalitní červené víno tak silným terapeutickým prostředkem a stojí za fenoménem zvaným Francouzský paradox. Resveratrol  je silným antioxidantem působícím na úrovni těla i na úrovni nervové soustavy. Má blahodárný vliv na kardiovaskulární soustavu, snižuje krevní tlak, LDL cholesterol a zlepšuje průtok krve cévami. V neposlední řadě působí proti rozvoji diabetu, protože zvyšuje inzulinovou citlivost.

Tohle vše jste možná o resveratrolu věděli, ale věděli jste, že je také docela silný inhibitor aromatázy (Wang 2006, Wang 2007, Chottanapund 2014), takže pomáhá u mužů zvyšovat test0steron tím, že brání jeho konverzi na estrogeny (a současně blokuje estrogenní receptory - Bowers, 2000). (Pozn.: Ve výzkumu z roku 2014 (Chottanapund) měl resveratrol stejný efekt na aromatázu jako letrozol, který užívají kulturisté po vysazení anabolických steroidů.)

Jak poznáte, že máte zvýšené estrogeny?

  • Máte problémy s ukládání tukové tkáně na trupu.
  • Nedaří se Vám moc nabírat svaly nebo je ztrácíte.
  • Nízká potence.
  • Zhoršená regenerace.
  • Máte na dotek citlivé bradavky.
  • Zadržujete nadměrně vodu.
  • Melancholie, někdy až úzkost oproti normálnímu duševnímu stavu.
  • Nedostatek energie.

resveratrol-ucinky

Pterostilben

Pterostilben je derivátem resveratrolu a najdete ho v podstatě ve stejných zdrojích a plní i obdobné funkce – působí antioxidačně a jeho epigenetické působení se projevuje zejména na poli prevence rakoviny. Oproti resveratrolu je ale odolnější při průchodu trávicím traktem a tedy i biodostupnější, zejména pak v mozku. Na úrovni nervové soustavy funguje jako nootropikum – chrání neurony a podporuje růst nových synapsí, podporuje také krátkodobou i dlouhodobou paměť.

Kurkumin a Piperin

Kurkuma a její barvivo kurkumin je celosvětově známé zejména díky Indické kuchyni a koření kari. Už na této úrovni můžete pociťovat jeho blahodárné účinky, protože zlepšuje trávení, celkový stav trávicího traktu a stimuluje sekreci žlučových a žaludečních kyselin. Na úrovni zdraví trávicího traktu je také silným hráčem při léčbě leaky gut a snižování zá**tlivosti střeva, proto je klientům systému Performance velmi dobře znám. Epigenetické účinky kurkuminu jsou nejsilnější právě v jeho schopnosti snižovat zá**tlivost, ale také ve schopnosti ovlivňovat geny zodpovědné za obezitu – zejména jejich transkripci. Vzhledem k tomu, že je kurkumin sám o sobě v trávicí soustavě rychle znehodnocen, užívá se společně s extraktem z černého pepře – piperinem. Ten zvýší jeho biodostupnost a efektivní zužitkování.

kurkumin-ucinky

Užívání

Kdy je tedy vhodné Performance Epigenetic Complex užívat? Pokud se snažíte zlepšit zdraví trávicího traktu, snížit systémovou zá**tlivost, podpořit imunitní systém, bojujete s obezitou a nízkou inzulinovou senzitivitou, nebo jste zdraví a hledáte vhodný prostředek pro prevenci. Komplex resveratrolu, pterostilbenu a kurkuminu s piperinem by měl být vaší tajnou zbraní. A stejně jako u jiných bylin a živin i zde platí, že jejich směs je silnější než pouhá jedna složka.

Jana Raganová

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět na mail korektura@brainmarket.cz. Děkujeme!