Chytrá žárovka BrainLight LED, závit E14, 5,5 W, WiFi, APP, stmívatelná, barevná

Kód: 32571
299 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Správně nastavené světlo v domácnosti, které nastavíte s BrainLight žárovkou je klíčové pro kvalitní spánek, mentální výkon, energii či náladuNemusíte vůbec nepoužívat vypínače, protože, když přijedete večer domů světla se automaticky rozsvítí anebo naopak zhasnou při odjezdu. Vše záleží jen na vašem nastavení.

S naší chytrou žárovkou si nastavíte cokoliv a odkudkoliv. A to vše bez propojovacích zařízení a jiných složitostí. Navíc je součástí každého balení dálkový ovladač, takže pokud by vám náhodou doma vypadla WI-FI nemusíte se bát, že byste osvětlení v domácnosti nemohli ovládat. U vývoje BrainLight žárovky jsme mysleli na každou situaci, která by vás mohla potkat.

Upozornění: Bohužel u žárovek E14 nefunguje dálkový ovladač. Tento problém řešíme a díky tomu jsou tyto žárovky cenově zvýhodněné. Stále je však můžete ovládat prostřednictvím aplikace TUYA ve vašem mobilním telefonu.

Doporučujeme výhodné balení 4+1 ZDARMA!

Blight žárovka E72 4+1 zdarmaChytrá žárovka BrainLight E14 v akci 4+1 ZDARMA!

Detailní informace

Rychlá expedice
Rychlá expedice
Produkty máme opravdu skladem.
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Jsme zkušení. Rádi poradíme!
Testujeme, co prodáváme
Testujeme, co prodáváme
Ověřujeme vysokou kvalitu produktů.
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při nákupu nad 1 500 Kč.

Detailní popis produktu

Chytrá žárovka BrainLight LED, závit E14, 5,5 W, WiFi, APP , stmívatelná, barevná, 2700 - 6500 K

Nastavte si světelné rutiny pro spánek, práci, čtení nebo pro každý úsek dne. S chytrou žárovkou BrainLight nastavíte světlo v domácnosti podle nejnovějších vědeckých informacích o vlivu světla na zdraví. Díky intuitivnímu ovládání přes aplikaci Tuya Smart, či ovladačem a kompatibilitou s Alexou a OK Google vytvoříte ve vašem interiéru příjemnou atmosféru. Probouzejte se každý den světlem vycházejícího slunce a připravujte se na spánek s pomalu zeslabujícím červeným světem. Jasné světlo přes den pomáhá k vyšší bdělosti, podporuje paměť a kognitivní funkce a kalibruje cirkadiánní rytmus. Díky správnému světlu můžete zvýšit produkci vlastního melatoninu během spánku a zlepšit své zdraví. Ráno se poté budete probouzet odpočatí a s novou energií.

Poznámka: Na žárovce E14 nenastavíte rytmy a plány pro vstávání či usínání jako na klasické E27.

Co vše lze s chytrou BrainLight žárovkou nastavit a automatizovat?

Chytrou žárovku BrainLight můžete ovládat buďto přes Wi-Fi prostřednictvím vašeho mobilního telefonu odkudkoliv na světě anebo offline pomocí přiloženého dálkového ovladače.

Můžete nastavit:

 1. Teplotu chromatičnosti a intenzitu světla.
 2. Barvu světla.
 3. Vypnout / Zapnout.
 4. Přednastavit scény např. pro práci či spánek.

Můžete automatizovat:

 1. Úkol pro ON/OFF v daný den a čas.
 2. Časovač vypnutí např. vypnout za 15 minut světlo na chodbě.
 3. Rozsvícení u příjezdu či zhasnutí u odjezdu.
 4. Nastavení světel podle počasí nebo východu a západu slunce.

Jak zlepšit spánek úpravou barvy a intenzity světla?

Minimálně 2h před spaním přepněte světlo do červeného módu, tím budete simulovat přirozené světelné podmínky, které nastávají v podvečer v přírodě a při kterých jsme se jako druh vyvinuli. Návratem do člověku přirozenému světelnému prostředí dosáhnete hlubšího spánku a zvýšíte hladinu melatoninu, který je zároveň jedním z nejsilnějších antioxidantů v našem těle. Tato změna se tedy projeví i na zlepšení imunity, zdraví a ranní energie. 

Díky správnému nastavení světel, eliminací modrého světla z displejů (například aplikací f.lux) a kvalitním zastíněním oken můžete dosáhnout přirozeného světelného prostředí bez nutnosti nosit brýle blokující modré světlo. Video návod na nastavení červeného módu v iPhone a další zajímavosti o melatoninu naleznete v našem článku.

TIP: pro blokaci nežádoucího modrého světla z menších displejů a diod vyzkoušejte fólii blokující modré světlo.

Jednoduché ovládání v aplikaci TUYA smart

Jak chytrou žárovku BrainLight spárovat s aplikací?

Chytrou žárovku BrainLight můžete ovládat online pomocí Wi-Fi anebo offline pomocí dálkového ovládače, který je součastí balení každé žárovky. Takže i v případě, že by vám doma přestala jít Wi-Fi, stále budete moci ovládat osvětlení prostřednictvím dálkového ovládače. Zde je rychlý návod pro spárování žárovky s aplikací TUYA. Podrobný návod naleznete zde.

 1. Nainstalujte si aplikaci TUYA smart do vašeho smartphonu. iOS ke stažení zde. Android ke stažení zde. Zaregistrujte si svůj účet a ověřte mailem.
 2. Našroubujte chytrou žárovku BrainLight do závitu a poté 3x pomalu zapněte vypněte žárovku vypínačem.
 3. Nyní vám začne žárovka blikat. V aplikaci TUYA vám vyběhne notifikace, jestli chcete žárovku přidat. Zvolte GO TO ADD. Pokud vám notifikace nevyběhla, zvolte nahoře vpravo oranžovou ikonu + a poté GO TO ADD.
 4. Vyčkejte pár sekund než se žárovka přidá a poté si můžete žárovku přejmenovat a nastavit.

1.) Jak si nastavit režim teplé bílé 2700 Kelvinů

Režim teplé bílé můžete nastavit buďto na ovladači tlačítkem WW (WARM WHITE) anebo v aplikaci TUYA v záložce WHITE nastavením ukazatele teploty barvy úplně dolů doleva.

Tento režim je vhodný jako příjemně teplé světlo v podvečer a večer. 90 minut před spaním už se nehodí, protože obsahuje modrou a zelenou složku, která by zpomalila tvorbu spánkového hormonu melatoninu.

2.) Jak si nastavit mentálně povzbuzující studenou bílou 3700 Kelvinů

Tento režim na ovladači nenajdete. Budete si ho muset nastavit v aplikaci TUYA. Nejlépe tím, že si tuto scénu uložíte v záložce SCENE, kde zvolíte tlačítko v pravo nahoře EDIT. Dále kliknete na SCENE COLOUR a vyladíte si teplotu chromatičnosti podle obrázku níže. Je dobré si tento režim pojmenovat a potvrdit tlačítkem SUBMIT.

Tento režim je vhodné používat přes den jako denní světlo, když je venku šero a potřebujete se nabudit na práci. Tento režim nehodí na podvečer a před spaním, protože obsahuje energeticky silnou modrou složku, která by zpomalila tvorbu spánkového hormonu melatoninu.

 

3.) Jak nastavit prospánkový červený režim

Tento režim najdete na ovladači jako tlačítko R. Zároveň si ho můžete uložit v záložce scene anebo ho ručně vyladit v záložce colour.

Tato barva je vhodná 90 minut před spaním, protože neobsahuje ani modrou či zelenou složku, což znamená, že nezpomaluje tvorbu prospánkového hormonu melatoninu, který potřebujete abyste se dobře vyspali. O pozitivech červeného světla před spaním svědčí i studie z roku 2012, kde vědci hodnotili účinek terapie červeným světlem na 20 sportovkyních. Účastníce byli náhodně rozděleni tak, aby dostávali 30 minut terapie červeným světlem každou noc po dobu 14 dnů. Ve srovnání se skupinou s placebem, u které nebylo využito červené světlo, měly účastnice zlepšenou kvalitu spánku, hladiny melatoninu a vytrvalostní výkon.

Technické údaje: 

 Typ světelného zdroje: LED

 Energetická třída: A+

 Patice: E14

 CRI: 84

 Skládání barev: RGB

 Teplota chromatičnosti (K): 2700* - 6500 K

 Příkon: 5,5 W

 Ovládání: aplikace Tuya Smart, dálkové ovládání

 Pracuje s: Alexa, Ok Google

 Wifi: 2,4 Ghz

 Náhrada za: 40 W žárovku

 Navrženo v Česku, vyrobeno v Číně.

 Svítivost: 470 Lm

 Certifikáty: CE, RoHS

 Napětí (V): 220 - 240 V

 Bez obsahu rtuti.

 Angolo: 180°

 Životnost: 7 - 15 tisíc hodin

* Na balení je bohužel chybně uvedená chromatičnost začínající na 3.000 K. Omluvte prosím tuto chybu. Správný údaje je od 2700 K do 6500 K. 

Součást balení: 1 ks žárovka, 1 ks ovladač, návod. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Domov
Typ: Žárovka
Položka byla vyprodána…

Chytrá žárovka BLight LED, závit E27, 11 W, WiFi, APP, stmívatelná, barevná - BrainMarket.cz

5
9x
4
1x
3
0x
2
2x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 25.5.2023
Odpovídá popisku, ovládání přes aplikaci, nemá časovací funkce jako modely s větším závitem.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 26.5.2023
Dobrý den, děkujeme za recenzi a přeji hezký víkend, Veronika.
2
DB Avatar autora | 27.3.2023
Zakoupila jsem si dvě tyto žárovky + jednu s jiným typem závitu. Párování s aplikací bylo peklo, podařilo se mi to až po několika dnech pokusů, a to nepřeháním. Když už se konečně žárovky spárovaly, aplikace je z 90% neregistrovala jako zapnuté, tudíž nešly barvy měnit. Občas se žárovky ukázaly až když jsem rozsvítila i třetí z nich, někdy nezabralo ani to. Kamarádka mi tedy doporučila používat ovladač, jenže ten nám od samého začátku nefungoval (baterky jsme dávali nové, tudíž tam závada nebyla). Včera jsem ve vzteku zkusila najít 3. ovladač a konečně můžeme po třech měsících normálně svítit podle potřeby červeným světlem. A jak je to možné? U třetí žárovky byl totiž odlišný ovladač od těch dalších dvou. A jako jediný funguje. Zkoušeli jsme kontrolovat, jestli ovladače fungují pomoc kamery a tmy, normálně ten senzor reaguje při mačkání tlačítek, nicméně nikdy s žárovkami nic neudělal. Takže za mě obrovské zklamání. Žárovka jako taková ok, ale my si je kupovali kvůli červenému světlu, které hold používat nešlo.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 27.3.2023
Dobrý den Deniso, děkujeme za zpětnou vazbu, vážíme si toho. Zároveň se omlouvám, mrzí mne, že nejste s žárovkammi spokojená. Uvidíme co se dá dělat a během zítřka se s Vámi spojí kolegyně, abyste se domluvili popřípadě na doposlání či jiné kompenzaci. Přeji hezký den, Veronika.
5
VH Avatar autora | 15.1.2023
Super aplikace na používání.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 16.1.2023
Dobrý den, děkujeme za Vaše doporučení a přeji hezký zbytek dne, Veronika.
5
RK Avatar autora | 11.1.2023
Super produkt za dobrou cenu. Máme několik v domě a vše fungují jak mají. Ovladač bychom nepoužívali a aplikace jede při správném nastavení v pohodě.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 12.1.2023
Dobrý den Radku, děkujeme za doporučení a přeji hodně zdraví! Veronika.
5
DH Avatar autora | 20.12.2022
Super žárovky. Ovládáme přes apku.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 24.12.2022
Dobrý den, děkujeme za doporučení a přeji krásné Vánoce. :) Veronika.
5
Avatar autora | 23.11.2022
Ovládání přes aplikaci mi vyhovuje. Mobil mám stejně pořád u sebe. Máme všechny žárovky BLight a spokojenost. Nemuseli jsme řešit žádný problém.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 25.11.2022
Dobrý den, děkujeme za hodnocení a přeji Vám hodně zdraví. S pozdravem, Veronika.
5
OK Avatar autora | 10.11.2022
Super žárovka, přes apku ideální ovládání.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 13.11.2022
Dobrý den, děkujeme za hezké doporučení a přeji hodně zdraví! :) S pozdravem, Veronika.
5
V Avatar autora | 7.7.2022
Žárovka splnila očekávání, ovládání pomocí aplikace mi vyhovuje. Pomocí ovladače bych žárovku stejně neovládala.
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 8.7.2022
Dobrý den, moc děkujeme za hodnocení a přeji krásný den, Veronika.
2
DH Avatar autora | 30.5.2022
Pokud jsem tomu dobře pochopil, párování žárovky s mobilní aplikací se spustí přes dálkový ovladač. Který nefunguje. Dává to smysl? ????
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 30.5.2022
Dobrý den Davide, nikoli. Pro napárování aplikace s žárovkou používáte vypínač, který třikrát zapnete a vypnete, ovladač k tomu není potřeba. Po spárování už ovládáte pouze přes aplikaci. :) Kdyžtak se můžete podívat na video, kde je to podrobně vysvětleno https://www.youtube.com/watch?v=QmmIgTyeyOg . Krásný den, Veronika.
4
JK Avatar autora | 12.4.2022
U mé žárovky ovladač plně funguje, takže příjemné překvapení. Žárovka plní svůj účel, ikdyž si moc nejsem jistý kvalitou červeného spektra. Aplikaci z důvodu bezpečnosti nepoužívám (na iOS chce povolení polohy, kontaktů, hovorů a nevím čeho všeho a hlavně k čemu :))
VH Avatar autora Veronika Halusková (Administrátor) 13.4.2022
Dobrý den, rozumím tomu, že nechcete používat aplikaci, o to lépe, že ovladač funguje. Pokud byste s něčím konkrétním potřeboval poradit, napište mi na email veronika.brainmarket@gmail.com a probereme to. :) Hezký den, Veronika.
5
Avatar autora | 5.1.2022
Sice tedy nefunguje ovládač, ale stejně světlo upravuji přes appku. Za mě super
5
P Avatar autora | 5.1.2022
Ovladač opravdu nefunguje, ale s tím jsem počítal, každopádně mi se podařilo propojit s aplikací a funguje bez problému.
1
JB Avatar autora | 26.12.2021
Nekupovat, vyhozené peníze i za tu cenu se slevou. Ovladač totiž nefunguje, na to je již upozorňováno v popisu předmětu, takže s tím jsem počítal, ale bohužel vám už nikdo nezaručí, že ovládání žárovky nebude fungovat i s aplikací. Aplikace, která je doporučována se jmenuje Tuya a bohužel to je nějaká obecná aplikace pro propojování “všeho smart náčiní”, takže si dokážete dost dobře predstavit funkcnost teto aplikace:))))
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Problémy s ovládáním. 25.8.2023 13:23
Ovladač na mi nefunguje u žádné ze tří zkoušených žárovek. Ovládání přes Tuya je velmi nestabilní, žárovky se mi neustále odpojují.
Odpovědět
Avatar autora Problém s ovládáním 21.9.2023 23:51
Routery jsem vyzkoušel 2 ve vzdálenosti do 5 metrů na 3 různé žárovky a stále se mi odpojují.
RH Avatar autora Problémy s ovládáním. 28.8.2023 08:46
Dobrý den, jak píšeme na začátku popisu produktu červeně: "Upozornění: Bohužel u žárovek E14 nefunguje dálkový ovladač. Tento problém řešíme a díky tomu jsou tyto žárovky cenově zvýhodněné. Stále je však můžete ovládat prostřednictvím aplikace TUYA ve vašem mobilním telefonu." Co se týče aplikace TUYA, nesouvisí to s aplikací, ale s WiFi. Pokud máte router daleko a je slabý signál, tak se žárovky odpojí. Nejsou totiž připojené k mobilu, ale k routeru. V případě dalších problémů kontaktujte prosím zákaznickou podporu. S pozdravem Roman, BrainMarket
K Avatar autora Nefunguje ovladač 26.4.2023 14:38
Dobrý den, bohužel mi nefunguje ovladač a WiFi router mám daleko. Ovladačem to asi nebude, mám další 2 a v pořádku fungují na jiné žárovky.
Odpovědět
RH Avatar autora Nefunguje ovladač 26.4.2023 15:24
Dobrý den, kolegyně se s Vámi dnes spojí a pořeší s Vámi tento problém. S pozdravem Roman, BrainMarket
L Avatar autora Zapnutí/vypnutí žárovky 20.2.2023 18:06
Dobrý den, nevím, zda-li jsem fungování žárovky pochopila správně. :) V aplikaci si nastavím barvu a intenzitu světla, ale zapnutí/vypnutí probíhá klasicky přes vypínač (nikoliv dálkový ovladač)? Zůstane uložené nastavení žárovky po vypnutí, nebo se musí vždy nastavit znovu?
Odpovědět
RH Avatar autora Zapnutí/vypnutí žárovky 21.2.2023 11:08
Dobrý den, nastavení žárovky zůstane a můžete vypínat jak přes vypínač, tak ovladačem. Dokonce se dá vypnout i zapnout přes aplikaci Tuya a nastavení také zůstane. S pozdravem Roman, BrainMarket
E Avatar autora Auto ON/OFF 18.1.2023 18:32
Dobrý den, lze nějak nastavit, aby automatické zapnutí proběhlo s jiným nastavením, že s jakým se žárovka vypnula? Mám vždy před spaním nastavené červené světlo, ale po vypnutí již zvolenou barvu nelze změnit. Ráno se potom žárovka rozsvítí opět červeně, nemá tedy ten efekt buzení. Musela bych jedině těsně před vypnutím přepnout nastavení na ranní bílou barvu, ale to je potom trošku kontraproduktivní, napálit si do očí bílé světlo před spaním :) Je na to nějaký fígl? Děkuji
Odpovědět
E Avatar autora 3.2.2023 19:32
Dobrý den, já tam bohužel "More" vůbec nemám. Shlédla jsem i video a tam kde je ve videu možnost More, já mám pouze Schedule. Zde lze nastavit čas rozsvícení, ale jak jsem zmínila, barvu již ne, a rozsvítí se tedy poslední použitou barvou. Nejsou tyto funkce tedy jen pro tu větší žárovku? :(
RH Avatar autora 5.2.2023 19:11
Dobrý den, koukal jsem a v návodu u žárovek je napsáno toto: Nastavení automatických rutin a pokynů Jednou z velkých předností chytrých žárovek Blight v klasické velikosti E27 je, že si u nich můžete nastavit spánkové i vstávací rutiny pro každý den, automatické vypnutí i zapnutí v daný den a hodinu nebo rytmy pro světlo v daných časech přesně podle venkovního počasí. Chytré žárovky typu E14 a GU10 bohužel toto pokročilejší nastavení v aplikaci neumožňují. Ta poslední věta se bohužel týká i Vaší žárovky. Mrkněte ještě do návodu a zkuste to jinak: https://www.brainmarket.cz/nase-novinky/jak-nastavit-blight-chytrou-zarovku/ Buď v google home nebo apple home appce, kterou si musíte stáhnout dle typu telefonu (android nebo apple) by to mohlo fungovat, ale nejšpíse budete muset mít telefon v AJ jazyce, aby to šlo. Mělo by to jít obejít tu aplikaci Tuya a umět nastavit jas a barvu. S pozdravem Roman, BrainMarket
RH Avatar autora Auto ON/OFF 19.1.2023 18:08
Dobrý den, určitě je dobré si stáhnout a používat tu námi doporučenou aplikaci Tuya. Je třeba najet do: More - > Plan - > Wake up plan. Tam najdete položku: Customize a můžete si nastavit barvu a jas na daný čas. Můžete si nastavit jak "Sleep plan" tak "Wake up plan" na spaní i vstávání. Snad Vám tato odpověď pomohla. S pozdravem Roman, BrainMarket
L Avatar autora Nelze nastavit rytmy a plány? 9.1.2023 18:29
Dobrý den, nechápu tedy, jestli se dá přes aplikaci nastavit to, že se ráno v určitý čas žárovka sama zapne, aby mi pomohla s buzením. Píšete totiž, že není možné nastavovat rytmy a plány, tak tedy nevím, co všechno možné je. Vzhledem k tomu, že bych ji potřebovala hlavně na pomoct s probouzením teď nevím, jestli kupovat...
Odpovědět
A Avatar autora Nelze nastavit rytmy a plány? 9.1.2023 18:40
Dobrý den Lucie, bohužel to pozvolné probouzení umí jen větší model E27. Ale můžete si nastavit v aplikaci TUYA v záložce shedule plán, aby se světlo rozsvítilo v daný čas např. v 6:30. Nerozsvítí se sice postupně, ale je to myslím lepší než klasický budík zhlediska stresu :)